Adapter Kipon Canon EF - Sony E z wsuwanym filtrem szarym i wsparciem AF

0
Maciej Luśtyk
8 Luty 2016
Artykuł na: 2-3 minuty
Bezlusterkowce Sony zyskują coraz większe zainteresowanie wśród zawodowców, również ze względu na coraz lepsze konwertery umożliwiające bezproblemową współpracę z lustrzankowymi szkłami. Niebawem na rynku pojawi się ciekawy, przeznaczony do obiektywów Canon EF adapter Kipon z systemem wsuwanego filtra szarego.

Najnowszy adapter, tak samo jak wcześniejsze produkcje Kipon, gwarantować ma pełne wsparcie systemu autofokusa podczas korzystania ze szkieł systemu Canon EF podpiętych do aparatów z mocowaniem Sony E. Najciekawszą możliwością ma być jednak system wsuwanego filtra ND, który docenią wszyscy fotografowie potrzebujący wydłużyć czas naświetlania, lub zmniejszyć wartość przysłony w warunkach mocnego światła. Szkoda jedynie, że do zestawu dołączany będzie tylko jeden filtr szary, redukujący natężenie światła o 4 EV.

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Filtry o innej mocy będziemy mogli dokupić zapewne osobno, choć na razie producent nie udostępnia na ten temat wielu informacji. Adapter trafi do sprzedaży w połowie marca, w cenie $430. Tak jak pozostałe filtry, będzie można kupić go za pośrednictwem serwisu eBay.

Więcej informacji znajdziecie na stronie kipon.com

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Nazwa być może nie zachęca, ale jeśli używacie bezlusterkowców i kompaktów Sony, może okazać się niezwykle przydatnym narzędziem do filmowania i...
1
1
NEC MultiSync PA311D - nowy flagowy monitor fotograficzny. 4K, 31 cali i 99% pokrycia Adobe RGB
NEC MultiSync PA311D - nowy flagowy monitor fotograficzny. 4K, 31 cali i 99% pokrycia Adobe RGB
NEC pokazał najnowszy monitor z kierowanej do profesjonalistów linii PA. Jak zawsze możemy spodziewać się wzorowej reprodukcji barw.
14
0
Autel EVO II - 8K i 10-bitowy zapis wideo w konsumenckim dronie. DJI ma się czego obawiać
Autel EVO II - 8K i 10-bitowy zapis wideo w konsumenckim dronie. DJI ma się czego obawiać
Na rynku próżno szukać realnej konkurencji dla oferty dronów DJI i długo wydawało się, że nic się w tej kwestii nie zmieni. Czy świetnie zapowiadające się drony z...
14
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)