Kipon Baveyes HB-S/E, HB-SL i HB-M - średnioformatowy look na pełnej klatce

Autor: Maciej Luśtyk

8 Sierpień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

W ofercie chińskiego producenta pojawił się wyjątkowy adapter pozwalający na mocowanie średnioformatowych szkieł Hasselblada do pełnoklatkowych bezlusterkowców Sony oraz aparatów Leica.

Reduktory typu Metabones Speed Booster są na rynku już od pewnego czasu, jednak w doskonałej większości przeznaczone są one do adaptowania pełnoklatkowych szkieł do aparatów z mniejszymi matrycami. Kipon Baveyes HB to pierwsza na rynku konstrukcja pozwalająca na podpiecię szkieł Hasselblad V do aparatów z matrycami pełnoklatkowymi, a tym samym na uzyskanie niższym kosztem „średnioformatowego" obrazka.

"Szkła Hasselblad, stworzone przez firmę Carl Zeiss, oferują doskonały kontrast, reprodukcję kolorów, odporność na odbicia światła i rozmycie nieosiągalne dla nawet najlepszych obiektywów formatu 35 mm. Dzięki zaawansowanym matrycom Sony i Leiki, obiektywy te mają szansę otrzymać nowe życie." - czytamy w informacji prasowej.

Adapter redukuje ogniskową obiektywu o 0,7x, a zarazem zwiększa jego światłosiłę o jedną działkę przysłony. Dostępny będzie w wersjach przeznaczonych do aparatów z mocowaniem Sony E, Leica M i Leica SL. Biorąc pod uwagę 42-milionowe matryce Sony, różnica obrazka uzyskanego za pomocą bezlusterkowców producenta i na przykład 50-megapikselowych aparatów średnioformatowych Hasselblad może być naprawdę niewielka. Jesteśmy niezmiernie ciekawi jak adapter sprawdzi się w praktyce.

Adaptery mają pojawić się na rynku już niebawem, na razie jednak nie jest znana cena w jakiej będą oferowane.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem kipon.com.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Samyang Lens Station gratis przy zakupie obiektywów do Sony E
Samyang Lens Station gratis przy zakupie obiektywów do Sony E
Samyang rusza z nową promocją, w ramach której do każdego obiektywu Samyang AF z mocowaniem Sony E otrzymamy gratis stacje do kalibracji i aktualizacji firmware’u...
25
Pergear 60 mm f/2.8 Ultra-Macro - dwukrotne powiększenie dla bezlusterkowców APS-C
Pergear 60 mm f/2.8 Ultra-Macro - dwukrotne powiększenie dla bezlusterkowców APS-C
Niedrogi obiektyw makro wprowadziła do sprzedaży firma Pergear. Charakteryzuje się aż 2-krotnym odwzorowaniem obrazu i przeznaczony jest do aparatów z matrycami APS-C i Micro 4/3.
6
Tamron 18-300 mm f/3.5-6.3 Di III-A2 VC VXD - nadchodzi najbardziej uniwersalny zoom do bezlusterkowców APS-C. Po raz pierwszy też do Fujifilm X
Tamron 18-300 mm f/3.5-6.3 Di III-A2 VC VXD - nadchodzi najbardziej uniwersalny zoom do...
Wreszcie się doczekaliśmy. Tamron zapowiada nowy obiektyw APS-C z popularnej serii bezlusterkowych zoomów, który oprócz wariantu do aparatów Sony E, po raz pierwszy...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)