Godox Mini TT350S - kompaktowy flash z TTL i HSS do aparatów Sony

Autor:

23 Listopad 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Znany producent sprzętu oświetleniowego zaprezentował miniaturową lampę reporterską do systemy Sony, ze wsparciem TTL, krótkich czasów migawki i trybem strobo.

Jeśli chodzi o dostępność i kompatybilność lamp błyskowych, system Sony ze względu na niestandardową stopkę wciąż pozostaje nieco w tyle za konkurencją, co daje spore pole do popisu producentom akcesoriów. Nową lampę zaprezentował właśnie Godox, której główną zaletą ma być połączenie dużych możliwości z kompaktową obudową.

Godox Mini TT350S charakteryzuje się liczbą przewodnią 36 m (ISO 100) i pokrywa błyskiem zakres ogniskowych 24-105 mm. Lampa oferuje pełne wsparcie pomiaru TTL, synchronizację z krótkimi czasami migawki (do 1/8000 s), a także możliwość wyzwalania błysku na pierwszą i drugą kurtynę migawki. Do tego otrzymujemy tryb błysku stroboskopowego oraz możliwość manualnej regulacji ekspozycji.

Godox Mini TT350S

Flash może być sterowany radiowo (zasięg 30 m) i pracować w grupie z innymi lampami producenta, zarówno w pozycji master, jak i slave. Czas przeładowania lampy wynosić ma od 0,1 do 2,2 sekund, a zasilanie w postaci 2 baterii AA pozwolić ma na wykonanie około 210 błysków z pełną mocą.

Jak na niewielkie gabaryty (140 x 62 x 38 mm, 200 g), lampa oferuje dużo możliwości. Co ważne, głowicę oprócz odchylenia do góry o 90 stopni, możemy także obracać. Lampa jest kompatybilna z modelami Sony A7, A7II, A7R, A7R II, a58, a99, A6000, A77 II i RX10.

Na razie nie znana jest dokładna cena lampy, lecz możemy ją znaleźć w przedsprzedaży w serwisach aukcyjnych, w cenie około 73 funtów.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem godox.com.

 

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Mikrofony Mirfak i gimbale Moza w promocyjnych cenach. Zestawy do vlogowania już za 160 zł
Mikrofony Mirfak i gimbale Moza w promocyjnych cenach. Zestawy do vlogowania już za 160 zł
Dystrybutor marek Moza i Mirfak informuje o kolejnych dużych promocjach na swój sprzęt. Tym razem to atrakcyjne zestawy, które pozwolą wam łatwo skompletować zestaw do...
34
Jak przewozić aparat na rowerze? Ten magnetyczny pasek ułatwi cyklistom fotografowanie
Jak przewozić aparat na rowerze? Ten magnetyczny pasek ułatwi cyklistom fotografowanie
Jazda na rowerze i robienie zdjęć do wygodnych nie należy, bo problemem jest przewożenie aparatu. Magnetyczny pasek na Kickstarterze wydaje się sprytnym rozwiązaniem ułatwiającym życie fotografom...
13
Torba fotograficzna Field Pouch V2 i nowe kolory pasków - nowości od Peak Design
Torba fotograficzna Field Pouch V2 i nowe kolory pasków - nowości od Peak Design
Na rynek wchodzą nowe akcesoria fotograficzne Peak Design. Do sprzedaży trafiają torba Field Pouch V2 w zmodyfikowanej wersji oraz nowe kolory pasków do aparatów.
11
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)