Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Godox Witstro AD600 - kompaktowa lampa plenerowa z odczepianą głowicą

0

Autor: Maciej Luśtyk

29 Grudzień 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Chiński producent akcesoriów Godox zaprezentował lampę Witstro o mocy 600 Ws, wyposażoną we wbudowany akumulator i system odczepianej głowicy, współpracującą z krótkimi czasami migawki.

Lampa błyskowa Godox Witstro AD600 oferuje światło o temperaturze 5600K I pozwoli na błyskanie z maksymalną mocą 600 Ws, przy czym czas ładowania lampy nie przekroczy 2,5 sekundy. Konstrukcję wyposażono we wbudowany akumulator o mocy 8700 mAh, który umożliwi nam wykonanie około 500 błysków o pełnej mocy. Lampa współpracuje z pomiarem TTL, oferuje wsparcie dla krótkich czasów naświetlania w trybie HSS (do 1/8000 s) i może być wyzwalana bezprzewodowo z odległości 100 m za pośrednictwem transmiterów Godox X1, dostępnych w wersjach do aparatów Canon i Nikon. Uzytkowników bezlusterkowców ucieszy z pewnością fakt, że producent ma w planach także produkcję wyzwalaczy współpracujących z aparatami Sony.

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Witstro AD600 oferuje także światło modelujące LED o mocy 10W, a w sterowaniu ustawieniami lampy pomoże duży i wygodny wyświetlacz. Lampa będzie oferowana w wersjach z mocowaniem Godox oraz Bowens, co z pewnością ucieszy wielu fotografów rozbudowujących zaplecze sprzętowe. Najciekawszą jednak funkcją flasha wydaje się być możliwość odczepienia głowicy i wyzwalania lampy poprzez specjalny adapter, co zwiększy pole manewru podczas pracę w niedostępnych miejscach i trudnych warunkach.

Całość jest też dosyć kompaktowa. Lampa mierzy jedynie 220 x 245 x 125 mm (bez dyfuzora) i waży około 2,9 kg. Wyposażono ją też w port microUSB pozwalający na aktualizację oprogramowania. Lampa pojawić ma się na rynku na początku przyszłego roku w cenie $750.

Więcej informacji znajdziecie na stronie godox.cn

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox wprowadza na polski rynek nowe wersje paneli LED 1000, wzbogacone m.in. o możliwość sterowania DMX. Dostępna jest wersja ze stałą temperaturą barwową 5600K...
0
0
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Irix rozszerza system magnetycznych akcesoriów Magnetic Mount System o filtry do obiektywów filmowych.
0
0
Świetna promocja na gimbale Gudsen Moza - nawet 400 zł taniej
Świetna promocja na gimbale Gudsen Moza - nawet 400 zł taniej
Gimbale Moza to atrakcyjna i niedroga alternatywa dla modeli DJI, Zhiyun czy FeiyuTech. Do końca roku kupicie je w rekordowo niskich cenach.
32
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (9)