Godox Witstro AD600 - kompaktowa lampa plenerowa z odczepianą głowicą

Godox Witstro AD600 - kompaktowa lampa plenerowa z odczepianą głowicą
Chiński producent akcesoriów Godox zaprezentował lampę Witstro o mocy 600 Ws, wyposażoną we wbudowany akumulator i system odczepianej głowicy, współpracującą z krótkimi czasami migawki.
Lampa błyskowa Godox Witstro AD600 oferuje światło o temperaturze 5600K I pozwoli na błyskanie z maksymalną mocą 600 Ws, przy czym czas ładowania lampy nie przekroczy 2,5 sekundy. Konstrukcję wyposażono we wbudowany akumulator o mocy 8700 mAh, który umożliwi nam wykonanie około 500 błysków o pełnej mocy. Lampa współpracuje z pomiarem TTL, oferuje wsparcie dla krótkich czasów naświetlania w trybie HSS (do 1/8000 s) i może być wyzwalana bezprzewodowo z odległości 100 m za pośrednictwem transmiterów Godox X1, dostępnych w wersjach do aparatów Canon i Nikon. Uzytkowników bezlusterkowców ucieszy z pewnością fakt, że producent ma w planach także produkcję wyzwalaczy współpracujących z aparatami Sony.
Zobacz wszystkie zdjęcia (2)
Witstro AD600 oferuje także światło modelujące LED o mocy 10W, a w sterowaniu ustawieniami lampy pomoże duży i wygodny wyświetlacz. Lampa będzie oferowana w wersjach z mocowaniem Godox oraz Bowens, co z pewnością ucieszy wielu fotografów rozbudowujących zaplecze sprzętowe. Najciekawszą jednak funkcją flasha wydaje się być możliwość odczepienia głowicy i wyzwalania lampy poprzez specjalny adapter, co zwiększy pole manewru podczas pracę w niedostępnych miejscach i trudnych warunkach.Całość jest też dosyć kompaktowa. Lampa mierzy jedynie 220 x 245 x 125 mm (bez dyfuzora) i waży około 2,9 kg. Wyposażono ją też w port microUSB pozwalający na aktualizację oprogramowania. Lampa pojawić ma się na rynku na początku przyszłego roku w cenie $750.

Więcej informacji znajdziecie na stronie godox.cn.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
4
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1