Godox Witstro AD300Pro TTL - kompaktowa i mocna głowica plenerowa trafia na polski rynek

1

Autor: Redakcja Fotopolis

5 Listopad 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Lampa błyskowa Witstro AD300 Pro TTL, łączy w sobie kompaktowe rozmiary oraz dużą moc błysku.

Materiał partnera

Na polskim rynku debiutuje wreszcie lampa Godox Witstro AD300Pro TTL. To kompletne narzędzie do wygodnej pracy w plenerze (i nie tylko), które charakteryzuje się wydajnym akumulatorem, bezprzewodowym sterowaniem oraz możliwością zastosowania szerokiej gamy modyfikatorów światła. Jest to kolejna lampa z serii zaprezentowanych już wcześniej modeli AD200/AD200Pro, AD400Pro i AD600/AD600Pro.

Mocny błysk w kompaktowej obudowie

Małe rozmiary, niska waga i duża energia błysku wynosząca 300Ws. Jednostka waży zaledwie 1,25 kg z dołączoną baterią. Zaprojektowana z kompaktowym mocowaniem akcesoriów typu Godox, sprawia, że możesz zamontować dowolne modyfikatory w tym standardzie. Są one lekkie, super przenośne i poręczne. Wśród z nich znajdziemy softboxy, czasze czy wrota z kolorowymi filtrami w zestawie.

Po zastosowaniu uchwytu S2 możliwe będzie także stosowanie modyfikatorów z mocowaniem Bowens. W sprzedaży pojawią się także pierścienie adaptera pozwalające przystosować lampę do pracy z modyfikatorami systemów Profoto, Elinchrom czy Broncolor.

Wszechstronne zastosowania

Dzięki baterii litowej, która zapewnia do 320 błysków przy pełnej mocy, lampa idealnie nadaje się do użytku plenerowego. W pracy pomocne będzie także regulowane, dwukolorowe światło modelujące LED, które pomaga w wizualizacji efektów błysku, ale także pozwala tworzyć krótkie formy wideo przy użyciu oświetlenia ciągłego.

Kompatybilność z systemem Godox X 2.4G

Wbudowany odbiornik, kompatybilny z systemem X 2.4G, pozwala łatwo wyzwolić błysk bezprzewodowo i kontrolować wszystkie ustawienia za pomocą dedykowanych nadajników systemu X. Lampę można także obsługiwać za pomocą przejrzystego panelu sterowania.

Zaawansowane funkcje

Lampa jest kompatybilna z systemem automatycznego pomiaru światła błyskowego Canon/Nikon/Sony/Olympus/Fuji X (przy wykorzystaniu wyzwalacza Godox X), a także HSS. Zastosowanie automatyki TTL pozwala na szybką i wygodną pracę ze światłem błyskowym nawet w gwałtownie zmieniających się warunkach oświetleniowych. AD300 Pro wyróżnia także bardzo duża stabilność i powtarzalność energii błysku. Regulacja mocy mieści się w zakresie 1/1 - 1/256. W sytuacji, gdy wymagana jest duża precyzja, użytkownik może aktywować tryb priorytetu koloru (pozwala on utrzymywać temperaturę barwową 5600K z wahaniem jedynie +/-100K).

Cena i dostępność

Sugerowana cena detaliczna za zestaw, w którym oprócz lampy AD300Pro znajduje się też akumulator, ładowarka i walizka do transportu wynosi 2 475 zł brutto.

Więcej informacji na temat produktu oraz całej gamy produktów marki Godox dosępne jest na stronie godox.pl oraz na kanale Youtube. Lampę można nabyć w oficjalnym sklepie Godox na stronie store.godox.eu lub u jednego z autoryzowanych partnerów.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Cokin NX-Series - nowy system filtrów prostokątnych 100 mm
Cokin NX-Series - nowy system filtrów prostokątnych 100 mm
Na rynku debiutuje nowoczesny system filtrów prostokątnych Cokin NX, którego głównymi atutami są metalowe ramki filtrów, możliwość stosowania kilku filtrów...
2
0
Atomos Ninja V+ i Ninja Stream - rekorder 8K i bezprzewodowe przesyłanie wideo
Atomos Ninja V+ i Ninja Stream - rekorder 8K i bezprzewodowe przesyłanie wideo
Atomos przedstawia aktualizację linii popularnych monitorów i rekorderów Ninja V. Największą nowością jest model Ninja V+ obsługujący zapis 8K 30 kl./s i 4K 120 kl./s...
1
0
BenQ PD2725U - 27-calowy monitor 4K HDR dla filmowców i designerów
BenQ PD2725U - 27-calowy monitor 4K HDR dla filmowców i designerów
BenQ rozszerza serię DesignVue o nowy model PD2725U, wyposażony w nowy „bezramkowy” ekran o lepszym niż wcześniej kontraście. Pokrywający przestrzenie sRGB, DCI-P3 i...
5
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)