Godox rozszerza wsparcie o aparaty Fujifilm, Olympus i Panasonic

Autor: Maciej Luśtyk

14 Kwiecień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

To dobra wiadomość dla użytkowników bezlusterkowców szukających niedrogich, ale dobrych lamp błyskowych. Nowe lampy producenta możemy już kupić w wersjach do systemów Fujifilm X i Mikro Cztery Trzecie.

Akcesoria marki Godox cieszą się dobra opinią wśród użytkowników, głównie ze względu na stosunkowo niską cenę. Do tej pory problemem był jednak brak wsparcia dla aparatów innych producentów niż Canon i Nikon. Pod koniec roku pojawiła się jednak lampa TT350S kierowana do użytkowników Sony, a w ostatnich tygodniach słyszeliśmy plotki na temat tego, że producent zamierza rozszerzyć wsparcie także o aparaty Fujifilm, Olympus i Panasonic.

Dziś mamy tego potwierdzenie. W serwisie Adorama, w ofercie przedsprzedażowej pojawiły się kompaktowe lampy TT350 TTL w wersjach do systemów Fujifilm X, Olympus i Panasonic. Podobnie jak w przypadku wersji pod system Sony otrzymujemy liczbę przewodnią 36 m (dla ISO 100) i pokrycie zakresu ogniskowych 24-105 mm. Lampa oferuje pełne wsparcie pomiaru TTL, synchronizację z krótkimi czasami migawki (do 1/8000 s), a także możliwość wyzwalania błysku na pierwszą i drugą kurtynę migawki. Do tego otrzymujemy tryb błysku stroboskopowego oraz możliwość manualnej regulacji ekspozycji. Czas przeładowania lampy wynosi od 0,1 do 2,2 sekund, a zasilanie w postaci 2 baterii AA pozwoli na wykonanie około 210 błysków z pełną mocą.

Lampa, choć nie najmocniejsza z pewnością przypadnie do gustu użytkownikom bezlusterkowców szukających niedrogiej alternatywy dla rozwiązań systemowych. Na zachodnim rynku zapłacimy za nią 85 dolarów.

Na razie nie wiadomo kiedy i w jakiej cenie nowe lampy pojawią się na naszym rynku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem adorama.com.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Od teraz 40 miesięcy gwarancji na produkty Newell
Od teraz 40 miesięcy gwarancji na produkty Newell
Znany producent zamienników baterii, lamp i rozwiązań z obszaru zasilania wydłuża gwarancję serwisową do 40 miesięcy. To prawie 3,5 roku.
1
Panel okrągły, prostokątny i pierścieniowy -  Newell prezentuje nowe lampy LED
Panel okrągły, prostokątny i pierścieniowy - Newell prezentuje nowe lampy LED
Cztery nowe lampy LED wprowadza do sprzedaży firma Newell. Okrągła Air Artha XL, prostokątna i cienka RGB Vividha Max oraz pierścieniowe modele RL w dwóch rozmiarach to propozycje dla szerokiego...
5
Marumi Magnetic Slim - nowe wygodne i niedrogie filtry magnetyczne
Marumi Magnetic Slim - nowe wygodne i niedrogie filtry magnetyczne
Marumi Magnetic Slim to nowa linia filtrów, która radykalnie upraszcza ich montaż i szybką wymianę. Jak zwykle w przypadku japońskiego producenta, robi to w świetnej...
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)