Godox TL60 - zaawansowany, wielofunkcyjny oświetlacz RGB ze sterowaniem DMX

Autor: Redakcja Fotopolis

21 Grudzień 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Chińczycy prezentują kolejne ciekawe akcesorium oświetleniowe. Tym razem jest to podłużny oświetlacz RGB o regulowanej mocy, temperaturze, z wbudowanymi efektami i możliwością zdalnego sterowania.

Niedawno informowaliśmy Was o nowym oświetleniowym startupie TEKE, którego oświetlacze mają szansę wprowadzić małą rewolucję w budżetowych produkcjach wideo. Wygląda jednak, że twórcy będą mieli na to małe szanse, bo właśnie niemal identyczny produkt zaprezentował chiński Godox.

Godox TL60 to wielofunkcyjna lampa RGB, o zmiennej temperaturze barwowej, wysokiej jasności światła i bezprzewodowym sterowaniu. Jest przenośna i łatwa w obsłudze. Nadaje się do fotografii, filmów, a dzięki możliwości sterowania z konsoli DMX - nawet do oświetlania wydarzeń na żywo, takich jak np. koncerty.

Nowy oświetlacz Godox oferuje wysokiej jakości diody i wszechstronność zastosowań

Dzięki wielu trybom świecenia, możliwości wyboru koloru z szerokiej palety barw (CRI 96 i TLCI 98), inteligentnemu systemowi sterowania i elastycznej konstrukcji lampy, tuba świetlna umożliwia różnorodne konfiguracje oświetlenia, wspomaga kreatywność, czyniąc z TL60 niezastąpionego kompana podczas każdej pracy na planie.

TL60 oferuje pełną kontrolę nad paletą barw, pozwalając uzyskać jeden z 360 tysięcy dostępnych kolorów. Możliwa jest także praca w trybie CCT i ustawienie temperatury barwowej w zakresie 2700-6500K.

Nie zabrakło też trybu efektów

Do tego TL60 oferuje 13 wbudowanych efektów FX (39 predefiniowanych ustawień), które pozwolą na łatwe osiągnięcie kreatywnych rezultatów podczas nagrywania. Wśród efektów znajdziemy np. koło RGB, symulację błyskawicy, zepsutej żarówki, świateł policyjnych, światła ogniska, świeczki, symulację kineskopu telewizora czy tryb muzyczny (lampa reaguje światłem na dźwięki).

TL60 oferuje wiele możliwości sterowania i opcję zasilania z sieci

Lampą można sterować za pomocą pilota, aplikacji Godox Light, bezpośrednio na panelu lub poprzez DMX. Bez względu na to, czy trzeba stworzyć zaawansowane konstrukcje oświetleniowe składające się z wielu lamp, zamocować tubę świetlną na ścianie, trzymać w ręce lub zamontować w dowolnym miejscu - TL60 sprawdzić ma się idealnie, a to dzięki elastycznej konstrukcji łączącej.

Co ważne, aby zapewnić ciągłą pracę przez długi czas, TL60 może być zasilana zarówno z sieci, jak i z wbudowanej baterii Li-Ion.

Cena i dostępność

Cena i dostępność zostaną podane wkrótce. Wiadomo jednak, że do sprzedaży trafią zestawy podstawowe, zawierające jedną lampę, ale także bardziej rozbudowane oferty, w których znajdziemy dwa urządzenia, czy nawet cztery. Poniżej infografika z wybranymi zestawami.

Lampę będzie można nabyć w oficjalnym sklepie Godox na stronie store.godox.eu.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sony PDT-FP1 - Portable Data Transmitter do szybkiego przesyłania zdjęć i filmów z aparatów i kamer Sony E
Sony PDT-FP1 - Portable Data Transmitter do szybkiego przesyłania zdjęć i filmów z aparatów i...
Sony wprowadza urządzenie, które może okazać się zbawieniem w pracy fotoreporterów, dziennikarzy wideo i fotografów sportowych. Nadajnik PDT-FP1 pozwoli łatwo selekcjonować i wysyłać...
5
Jego wysokość Vanguard Alta Pro 3VRL – nowy 2-metrowy statyw wideo
Jego wysokość Vanguard Alta Pro 3VRL – nowy 2-metrowy statyw wideo
Vanguard zapowiedział „najbardziej stabilny w historii firmy” statyw dla filmowców - wyposażony w system szybkiego zwalniania aparatu, wygodną platformę poziomującą i udźwig do 25 kg. Premiera...
11
Nowe wielkoformatowe drukarki Canon ImagePROGRAF PRO
Nowe wielkoformatowe drukarki Canon ImagePROGRAF PRO
Canon wprowadza nową, ulepszoną serię 3 wielkoformatowych drukarek ImagePROGRAF PRO. Nowe modele maja być wygodniejsze w obsłudze i oferować większą produktywność. Współpracują też z...
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)