Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Priolite MBX500-HS Ultra - pogromca lamp plenerowych?

1

Autor: Maciej Luśtyk

27 Lipiec 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Priolite na rynku akcesoriów oświetleniowych zadebiutowało stosunkowo niedawno, jednak nowa lampa firmy ma szansę zawojować segment lamp plenerowych. A to za sprawą wyjątkowo kompaktowej konstrukcji, która pozwoli na błyskanie z pełną mocą przy z czasem 1/8000 s.

Producent lamp Priolite funkcjonuje na rynku dopiero od 6 lat, ale być może już niedługo nazwa firmy stanie się bardziej znana większemu gronu fotografów, szczególnie tych pracujących w plenerze. Wszystko za sprawą nowej lampy MBX500-HS Ultra, która ma być najbardziej kompaktowym i funkcjonalnym przenośnym systemem oświetlenia na rynku.

Lampa o mocy 500 Ws mierzy jedynie 20,5 x 14 cm, a w pełni naładowana bateria pozwali nam na wykonanie 220 błysków, przy czym czas przeładowania na pełnej mocy wyniesie około 2,5 s. Samo ładowanie akumulatora zajmie około 3 godzin.

Co ważne z pełną mocą będziemy mogli fotografować także w trybie synchronizacji z krótkimi czasami migawki do 1/8000 s. A to dzięki systemowi HotSync, który za sprawą wbudowanego w transmiter modułu łączności bezprzewodowej 2,4 Ghz, pozwala na szybszą komunikację z lampami, nawet z odległości 300 m.

Co więcej wszystkimi ustawieniami lampy będziemy w stanie sterować z poziomu aparatu, a całość kompatybilna jest z większością profesjonalnych systemów na rynku (Canon, Nikon, Sony, Pentax). Co ciekawe, dzięki systemowi Priolite synchronizacja z krótkimi czasami będzie możliwa także w przypadku średnioformatowych Pentax, choć będzie ograniczona ona do czasu 1/4000 s. Z kolei dzięki mocowaniu Prio Mount do lampy bez konieczności uzywania adapterów podepniemy akcesoria Priolite, Hensel i Bowens-s.

 

Moc 500 Ws powinna okazać się wystarczająca do większości plenerowych i studyjnych zastosowań, choć w przypadku dużych modyfikatorów może okazać się nieco zbyt słaba. Lampa nadrabia to jednak mobilnością i wygoda obsługi.

Produkt jest jeszcze w fazie finansowania za pośrednictwem serwisu Kickstarter, jednak jego pojawienie się na rynku jest już raczej pewne - twórcom udało się zebrać już niemal dwukrotność sumy potrzebnej na jego produkcję (55 tys. dolarów).

Lampy pojawią się w sprzedaży we wrześniu w cenie $1399 bez pilota i $1658 za cały zestaw, jednak wspierając kampanię w serwisie Kickstarter możemy je nabyć w przedsprzedaży za jedyne $799 i $1125. Oferta brzmi więc całkiem zachęcająco.

Więcej informacji o lampach producenta znajdziecie pod adresem priolite.us.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Fujifilm wycofuje film Fujicolor Pro 400H. Smutny dzień dla fotografii analogowej
Fujifilm wycofuje film Fujicolor Pro 400H. Smutny dzień dla fotografii analogowej
Film Pro 400H był jednym z najciekawszych materiałów, które pozostały w stale kurczącej się ofercie profesjonalnych kolorowych negatywów. Niestety 14 stycznia Fujifilm...
9
0
Przedłużona promocja na gimbale Moza - do końca stycznia nawet 400 zł taniej
Przedłużona promocja na gimbale Moza - do końca stycznia nawet 400 zł taniej
Gimbale Moza to atrakcyjna i niedroga alternatywa dla modeli DJI, Zhiyun czy FeiyuTech. W rekordowo niskich cenach kupicie je jeszcze do końca stycznia.
34
0
LG UltraFine OLED Pro - profesjonalny monitor z funkcją Pixel Dimming
LG UltraFine OLED Pro - profesjonalny monitor z funkcją Pixel Dimming
Firma LG wprowadzi na rynek monitor graficzny UltraFine OLED Pro. Będzie miał przekątną 31.5 cale i rozdzielczość 4K.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)