Fotodiox Pro LED-100WB - mocne stałe światło do studia i w plener

Autor: Maciej Luśtyk

13 Czerwiec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Fotodiox zaprezentował nową lampę LED, która dzięki wysokiemu współczynnikowi CRI, niewielkiemu poborowi mocy i dużej wydajności ma być z powodzeniem wykorzystywana zarówno w studiu jak i w plenerze.

Znany producent akcesoriów fotograficznych, Fotodiox zaprezentował nową lampę światła ciągłego Pro LED-100WB. Od wcześniejszych modeli, z serii LED-WA, odróżniać ma się mniejszym rozmiarem i lepszej jakości żarówką LED, emitującą światło o stałej temperaturze 5600 K, współczynniku CRI >95 oraz brakiem migotania, co pozwolić ma na jej efektywne użycie podczas rejestrowania materiałów w zwolnionym tempie, z wysokimi klatkażami.

Zmieniono także system mocowania modyfikatorów - podczas gdy wcześniejsze lampy korzystały z mocowania Bowens, seria LED-100WB bazuje na mocowaniu Alien Bee. Zapewnić ma to szybszą i wygodniejszą wymianę dyfuzorów.

Lampa emituje światło o natężeniu 6,400 lx/m, z założonym reflektorem, przy pełnej mocy, a żywotność żarówki wyliczona została na 30 tys. godzin, co nawet przy intensywnym użyciu powinno pozwolić na kilka lat pracy bez konieczności jej wymiany.

Podobnie jak we wcześniejszych modelach moc światła można regulować, przewagą nowej lampy ma być jednak to, że w całym zakresie mocy utrzymuje stałą temperaturę barwową.

 

Fotodiox Pro LED-100WB sprzedawany jest w zestawie z zasilaczem, dyfuzorem i nakładką zmiękczającą w cenie $299. W sprzedaży jest także zestaw 3 lamp z dodatkowymi softboksami w cenie $999.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem fotodioxpro.com.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
DJI prezentuje przenośne stacje zasilania - nawet do 60 ładowań aparatu lub smartfona
DJI prezentuje przenośne stacje zasilania - nawet do 60 ładowań aparatu lub smartfona
DJI poszerza swoją działalność. Chińczycy pokazali właśnie swoje pierwsze przenośne stacje zasilające, która ułatwią ładowanie baterii i zasilanie sprzętu elektronicznego w terenie....
6
Angelbird MatchPack - zestawy kart dopasowane wydajnością do Twojego aparatu
Angelbird MatchPack - zestawy kart dopasowane wydajnością do Twojego aparatu
Firma Angelbird przedstawia nową edycję zestawów kart pamięci Match Pack. Stworzone z myślą o profesjonalistach w branży fotograficznej i filmowej, mają zapewnić maksymalną wydajność i...
2
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij nagrody o wartości 10 tys. dolarów
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij...
Focus Nordic informuje o konkursie dla użytkowników dymiarek PMI. Na czas wydarzenia urządzenia SmokeNINJA i SmokeGENIE objęte zostały także specjalnymi promocjami.
5
Powiązane artykuły