Fotodiox Pro LED-100WB - mocne stałe światło do studia i w plener

1

Autor: Maciej Luśtyk

13 Czerwiec 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Fotodiox zaprezentował nową lampę LED, która dzięki wysokiemu współczynnikowi CRI, niewielkiemu poborowi mocy i dużej wydajności ma być z powodzeniem wykorzystywana zarówno w studiu jak i w plenerze.

Znany producent akcesoriów fotograficznych, Fotodiox zaprezentował nową lampę światła ciągłego Pro LED-100WB. Od wcześniejszych modeli, z serii LED-WA, odróżniać ma się mniejszym rozmiarem i lepszej jakości żarówką LED, emitującą światło o stałej temperaturze 5600 K, współczynniku CRI >95 oraz brakiem migotania, co pozwolić ma na jej efektywne użycie podczas rejestrowania materiałów w zwolnionym tempie, z wysokimi klatkażami.

Zmieniono także system mocowania modyfikatorów - podczas gdy wcześniejsze lampy korzystały z mocowania Bowens, seria LED-100WB bazuje na mocowaniu Alien Bee. Zapewnić ma to szybszą i wygodniejszą wymianę dyfuzorów.

Lampa emituje światło o natężeniu 6,400 lx/m, z założonym reflektorem, przy pełnej mocy, a żywotność żarówki wyliczona została na 30 tys. godzin, co nawet przy intensywnym użyciu powinno pozwolić na kilka lat pracy bez konieczności jej wymiany.

Podobnie jak we wcześniejszych modelach moc światła można regulować, przewagą nowej lampy ma być jednak to, że w całym zakresie mocy utrzymuje stałą temperaturę barwową.

 

Fotodiox Pro LED-100WB sprzedawany jest w zestawie z zasilaczem, dyfuzorem i nakładką zmiękczającą w cenie $299. W sprzedaży jest także zestaw 3 lamp z dodatkowymi softboksami w cenie $999.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem fotodioxpro.com.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Canon imagePROGRAF PRO-300 - nowa fotograficzna drukarka A3+
Canon imagePROGRAF PRO-300 - nowa fotograficzna drukarka A3+
Galeryjna jakość wydruków do formatu A3+ i technologia „zero-ink switching” w nowej, kompaktowej drukarce Canon imagePROGRAF PRO-300
10
0
Profesjonalne studio fotograficzne w niższej cenie. Lampy Quadralite taniej do 450 zł
Profesjonalne studio fotograficzne w niższej cenie. Lampy Quadralite taniej do 450 zł
Quadralite informuje o nowej ofercie promocyjnej na najlepsze i najbardziej rozpoznawalne produkty marki. Promocja obowiązuje do 13 lipca 2020 roku w sklepie...
1
0
Nowe torby i plecaki w linii Lowepro Pro Tactic
Nowe torby i plecaki w linii Lowepro Pro Tactic
Akcesoria Lowepro od lat cieszą się opinią wygodnych i wytrzymałych. Do popularnej serii Pro Tactic dołączają modele TLZ 70 AW, TLZ 75 AW, MG 160 AW II i BP 300 AW II,...
15
0
Powiązane artykuły