Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Fotodiox DLX Stretch - nowy adapter 3 w 1 do bezlusterkowców potrafi więcej niż inne

0

Autor: Maciej Luśtyk

4 Lipiec 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Amerykański producent co i rusz prezentuje kolejne ciekawe akcesoria i adaptery. Tym razem jest to adapter 3 w 1, który oferuje rozszerzone możliwości przy pracy ze szkłami z innych systemów.

Dziś adaptacja szkieł do aparatów bezlusterkowych z innych systemów nie sprawia już żadnego problemu. Na rynku mamy bowiem adaptery pod wszystkie możliwe mocowania, wspierające elektronikę obiektywu i te zupełnie standardowe. Na początek większość fotografujących wybiera jednak zazwyczaj podstawowe, niedrogie modele, dzięki którym może ocenić czy adaptowanie danego szkła ma w ogóle jakiś większy sens.

 

W tej materii zawsze można jednak zrobić więcej, a przynajmniej tak twierdzi firma Fotodiox, który zaprezentowała nowy adapter 3 w 1 DLX Stretch, w wersjach do systemów Sony E, Fuji X i Mikro Cztery Trzecie. Co jest w nim tak wyjątkowego? Oprócz oczywistej możliwości podpięcia szkieł z innych systemów (Canon EF, Canon FD, Contax, Leica R, Minolta MD, Nikon F, Olympus OM, Pentax K) pozwala on także na zwiększenie odległości szkła od sensora aparatu, a tym znaczne zmniejszenie minimalnej odległości ostrzenia. Ostatnią z funkcji adaptera jest możliwość szybkiego montażu dedykowanych filtrów ND. W przypadku wersji po szkła Nikona otrzymamy także pierścień pozwalający na bezstopniową, manualną regulację przysłony.

Niestety seria DLX Stretch to adaptery w pełni manualne, nie wspierające systemu AF i wymiany informacji między obiektywami, a aparatem. Oferowane są jednak w całkiem przystępnej jak na swoje możliwości cenie 129 dolarów. Na pewno przypadną do gustu fotografom krajobrazowym, makro, kulinarnym i filmowcom.

Więcej informacji o nowych adapterach znajdziecie pod adresem fotodioxpro.com.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Fujifilm wycofuje film Fujicolor Pro 400H. Smutny dzień dla fotografii analogowej
Fujifilm wycofuje film Fujicolor Pro 400H. Smutny dzień dla fotografii analogowej
Film Pro 400H był jednym z najciekawszych materiałów, które pozostały w stale kurczącej się ofercie profesjonalnych kolorowych negatywów. Niestety 14 stycznia Fujifilm...
23
0
Przedłużona promocja na gimbale Moza - do końca stycznia nawet 400 zł taniej
Przedłużona promocja na gimbale Moza - do końca stycznia nawet 400 zł taniej
Gimbale Moza to atrakcyjna i niedroga alternatywa dla modeli DJI, Zhiyun czy FeiyuTech. W rekordowo niskich cenach kupicie je jeszcze do końca stycznia.
34
0
LG UltraFine OLED Pro - profesjonalny monitor z funkcją Pixel Dimming
LG UltraFine OLED Pro - profesjonalny monitor z funkcją Pixel Dimming
Firma LG wprowadzi na rynek monitor graficzny UltraFine OLED Pro. Będzie miał przekątną 31.5 cale i rozdzielczość 4K.
0
0
Powiązane artykuły