Fotodiox DLX Stretch - nowy adapter 3 w 1 do bezlusterkowców potrafi więcej niż inne

Autor: Maciej Luśtyk

4 Lipiec 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Amerykański producent co i rusz prezentuje kolejne ciekawe akcesoria i adaptery. Tym razem jest to adapter 3 w 1, który oferuje rozszerzone możliwości przy pracy ze szkłami z innych systemów.

Dziś adaptacja szkieł do aparatów bezlusterkowych z innych systemów nie sprawia już żadnego problemu. Na rynku mamy bowiem adaptery pod wszystkie możliwe mocowania, wspierające elektronikę obiektywu i te zupełnie standardowe. Na początek większość fotografujących wybiera jednak zazwyczaj podstawowe, niedrogie modele, dzięki którym może ocenić czy adaptowanie danego szkła ma w ogóle jakiś większy sens.

 

W tej materii zawsze można jednak zrobić więcej, a przynajmniej tak twierdzi firma Fotodiox, który zaprezentowała nowy adapter 3 w 1 DLX Stretch, w wersjach do systemów Sony E, Fuji X i Mikro Cztery Trzecie. Co jest w nim tak wyjątkowego? Oprócz oczywistej możliwości podpięcia szkieł z innych systemów (Canon EF, Canon FD, Contax, Leica R, Minolta MD, Nikon F, Olympus OM, Pentax K) pozwala on także na zwiększenie odległości szkła od sensora aparatu, a tym znaczne zmniejszenie minimalnej odległości ostrzenia. Ostatnią z funkcji adaptera jest możliwość szybkiego montażu dedykowanych filtrów ND. W przypadku wersji po szkła Nikona otrzymamy także pierścień pozwalający na bezstopniową, manualną regulację przysłony.

Niestety seria DLX Stretch to adaptery w pełni manualne, nie wspierające systemu AF i wymiany informacji między obiektywami, a aparatem. Oferowane są jednak w całkiem przystępnej jak na swoje możliwości cenie 129 dolarów. Na pewno przypadną do gustu fotografom krajobrazowym, makro, kulinarnym i filmowcom.

Więcej informacji o nowych adapterach znajdziecie pod adresem fotodioxpro.com.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Film Ferrania P33 - nowy czarno-biały film na bazie powojennej formuły
Film Ferrania P33 - nowy czarno-biały film na bazie powojennej formuły
Film Ferrania przywraca na rynek kolejny klasyczny materiał światłoczuły. Tym razem to film P33 - unowocześniony negatyw bazujący na formule z I połowy XX wieku.
2
Dzień otwarty z marką Quadralite w sklepie Fotoforma
Dzień otwarty z marką Quadralite w sklepie Fotoforma
Next77, wyłączny dystrybutor marki Quadralite zaprasza do wzięcia udziału w wydarzeniu, które odbędzie się w Warszawie 29 lutego w sklepie Fotoforma!
6
Na rynek wchodzą saszetki na ramię Wandrd X1
Na rynek wchodzą saszetki na ramię Wandrd X1
Seria "crossbody" od producenta toreb i plecaków dla fotografów to nowoczesne rozwiązanie dla tych, którzy szukają mobilnego centrum organizacji rzeczy osobistych. Saszetki Wandrd X1 to...
12
Powiązane artykuły