Fotodiox DLX Stretch - nowy adapter 3 w 1 do bezlusterkowców potrafi więcej niż inne

0
Maciej Luśtyk
4 Lipiec 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Amerykański producent co i rusz prezentuje kolejne ciekawe akcesoria i adaptery. Tym razem jest to adapter 3 w 1, który oferuje rozszerzone możliwości przy pracy ze szkłami z innych systemów.

Dziś adaptacja szkieł do aparatów bezlusterkowych z innych systemów nie sprawia już żadnego problemu. Na rynku mamy bowiem adaptery pod wszystkie możliwe mocowania, wspierające elektronikę obiektywu i te zupełnie standardowe. Na początek większość fotografujących wybiera jednak zazwyczaj podstawowe, niedrogie modele, dzięki którym może ocenić czy adaptowanie danego szkła ma w ogóle jakiś większy sens.

 

W tej materii zawsze można jednak zrobić więcej, a przynajmniej tak twierdzi firma Fotodiox, który zaprezentowała nowy adapter 3 w 1 DLX Stretch, w wersjach do systemów Sony E, Fuji X i Mikro Cztery Trzecie. Co jest w nim tak wyjątkowego? Oprócz oczywistej możliwości podpięcia szkieł z innych systemów (Canon EF, Canon FD, Contax, Leica R, Minolta MD, Nikon F, Olympus OM, Pentax K) pozwala on także na zwiększenie odległości szkła od sensora aparatu, a tym znaczne zmniejszenie minimalnej odległości ostrzenia. Ostatnią z funkcji adaptera jest możliwość szybkiego montażu dedykowanych filtrów ND. W przypadku wersji po szkła Nikona otrzymamy także pierścień pozwalający na bezstopniową, manualną regulację przysłony.

Niestety seria DLX Stretch to adaptery w pełni manualne, nie wspierające systemu AF i wymiany informacji między obiektywami, a aparatem. Oferowane są jednak w całkiem przystępnej jak na swoje możliwości cenie 129 dolarów. Na pewno przypadną do gustu fotografom krajobrazowym, makro, kulinarnym i filmowcom.

Więcej informacji o nowych adapterach znajdziecie pod adresem fotodioxpro.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Peak Design Travel Tripod już dostępny w przedsprzedaży
Peak Design Travel Tripod już dostępny w przedsprzedaży
Jeden z najciekawszych trójnogów ostatnich lat i akcesorium roku w naszym plebiscycie - statyw Peak Design Travel Tripod można już zamawiać w polskiej...
20
2
Think Tank Retrospective 15L - bezpretensjonalne retro
Think Tank Retrospective 15L - bezpretensjonalne retro
Czy w kwestii plecaków fotograficznych można powiedzieć jeszcze coś nowego? Nowa propozycja Think Tank Retrospective to coś dla osób lubiących klasykę bez zbędnych...
16
0
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Nazwa być może nie zachęca, ale jeśli używacie bezlusterkowców i kompaktów Sony, może okazać się niezwykle przydatnym narzędziem do filmowania i...
1
1
Powiązane artykuły