Foldio 3 - przenośny zestaw bezcieniowy do fotografii produktowej teraz jeszcze lepszy

1

Autor: Maciej Luśtyk

14 Czerwiec 2017
Artykuł na: 4-5 minut

W przeszłości widzieliśmy już kilka podejść do tematu przenośnego zestawu do fotografii produktowej. Nowa generacja Foldio zaskakuje jednak wygodą i funkcjonalnością.

Choć wcześniejsze generacje Foldio zostały z powodzeniem sfinansowane i wprowadzone do produkcji za pośrednictwem serwisu Kickstarter, obarczone były ograniczeniami wynikającymi m.in z romiaru i liczby lamp służących do oświetlenia konstrukcji. Nowe przenośne studio Foldio 3, to jednak znacznie bardziej dopracowany i kompletny produkt, który wielu osobom może być w stanie zastąpić tradycyjne stoły czy namioty bezcieniowe.

 

Foldio 3 jest przede wszystkim większe (62,5 x 62,5 cm po rozłożeniu) od swoich poprzedników, ale dzięki sprytnej składanej konstrukcji, po złożeniu mierzy tylko 62,5 x 39 x 6,5 cm. Do równomiernego oświetlenia wnętrza korzysta teraz z 3 podłużnych lamp LED i wyposażone jest w kontroler pozwalający na płynną regulację mocy światła. Za jego pomocą możemy też osobno kontrolować 2 opcjonalne, montowane z przodu lampy boczne, które pozwolą lepiej wyeksponować na zdjęciach połyskujące powierzchnie. W zestawie znajdziemy także czarne tło, które znacznie lepiej absorbować ma światło od konkurencyjnych konstrukcji.

Nowy zestaw Foldio jest także konkurencyjny cenowo. Za wersję podstawową zapłacimy 109 dolarów, podczas gdy wersja z dodatkowymi przednimi lampami uszczupli nasz budżet o 129 dolarów. Dla porównania, porównywalne rozmiarami, ale nieco mniej wygodne rozwiązania Fotodiox i SooC to koszt od 120 do 290 dolarów.

Projekt Foldio 3 jest na razie w fazie finansowania za pośrednictwem serwisu Kickstarter, ale jego twórcom już udało się zebrać 6-krotność kwoty potrzebnej na uruchomienie produkcji. Biorąc pod uwagę bezproblemowe dostawy wcześniejszych wersji, o powodzenie przedsięwzięcia nie powinniśmy się obawiać.

Więcej informacji znajdziecie na stronie kampanii w serwisie Kickstarter.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Na rynek wszedł interesujący namiot bezcieniowy firmy Newell. Ma sztywną, składaną konstrukcję i regulowane oświetlenie LED
0
0
HP Z25xs G3 i  HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
HP Z25xs G3 i HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
Firma HP zaprezentowała aż 8 nowych monitorów, ale dwa topowe modele HDR mogą zainteresować grafików, fotografów i twórców wideo.
3
2
Nanlite LitoLite 5C - kieszonkowa, wszechstronna lampa LED z dobrym CRI i TLCI
Nanlite LitoLite 5C - kieszonkowa, wszechstronna lampa LED z dobrym CRI i TLCI
Szukasz wysokiej jakości oświetlacza, który zmieścisz w kieszeni? Poznaj lampy Nanlite.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)