Foldio 3 - przenośny zestaw bezcieniowy do fotografii produktowej teraz jeszcze lepszy

1
Maciej Luśtyk
14 Czerwiec 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

W przeszłości widzieliśmy już kilka podejść do tematu przenośnego zestawu do fotografii produktowej. Nowa generacja Foldio zaskakuje jednak wygodą i funkcjonalnością.

Choć wcześniejsze generacje Foldio zostały z powodzeniem sfinansowane i wprowadzone do produkcji za pośrednictwem serwisu Kickstarter, obarczone były ograniczeniami wynikającymi m.in z romiaru i liczby lamp służących do oświetlenia konstrukcji. Nowe przenośne studio Foldio 3, to jednak znacznie bardziej dopracowany i kompletny produkt, który wielu osobom może być w stanie zastąpić tradycyjne stoły czy namioty bezcieniowe.

 

Foldio 3 jest przede wszystkim większe (62,5 x 62,5 cm po rozłożeniu) od swoich poprzedników, ale dzięki sprytnej składanej konstrukcji, po złożeniu mierzy tylko 62,5 x 39 x 6,5 cm. Do równomiernego oświetlenia wnętrza korzysta teraz z 3 podłużnych lamp LED i wyposażone jest w kontroler pozwalający na płynną regulację mocy światła. Za jego pomocą możemy też osobno kontrolować 2 opcjonalne, montowane z przodu lampy boczne, które pozwolą lepiej wyeksponować na zdjęciach połyskujące powierzchnie. W zestawie znajdziemy także czarne tło, które znacznie lepiej absorbować ma światło od konkurencyjnych konstrukcji.

Nowy zestaw Foldio jest także konkurencyjny cenowo. Za wersję podstawową zapłacimy 109 dolarów, podczas gdy wersja z dodatkowymi przednimi lampami uszczupli nasz budżet o 129 dolarów. Dla porównania, porównywalne rozmiarami, ale nieco mniej wygodne rozwiązania Fotodiox i SooC to koszt od 120 do 290 dolarów.

Projekt Foldio 3 jest na razie w fazie finansowania za pośrednictwem serwisu Kickstarter, ale jego twórcom już udało się zebrać 6-krotność kwoty potrzebnej na uruchomienie produkcji. Biorąc pod uwagę bezproblemowe dostawy wcześniejszych wersji, o powodzenie przedsięwzięcia nie powinniśmy się obawiać.

Więcej informacji znajdziecie na stronie kampanii w serwisie Kickstarter.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Choć stylowe torby fotograficzne nie są na rynku nowością, dawno już nie widzieliśmy projektu tak mocno zaangażowanego pod względem wzornictwa. Zaskoczeniem jest także...
5
0
Brak pilota to nie problem. Nadchodzi autonomiczny dron Skydio 2, który może stać się twoją nową kamerą sportową
Brak pilota to nie problem. Nadchodzi autonomiczny dron Skydio 2, który może stać się twoją nową...
Od czasu gdy pierwsze drony wzbiły się w powietrze zastanawiamy się kiedy wreszcie ujrzymy model, który pozwoliłby na atrakcyjne uchwycenie naszych przygód czy...
8
0
Hadley Pro 2020 to nowa odsłona legendarnej torby Billingham
Hadley Pro 2020 to nowa odsłona legendarnej torby Billingham
Cudowna klasyka połączona w wytrzymałością, funkcjonalnością i praktycznymi rozwiązaniami - tak w skrócie można opisać najnowszą torbę Billingham Hadley Pro...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)