Fotodiox LED Studio-in-a-Box - przenośne studio do fotografii produktowej

0
Maciej Luśtyk
1 Lipiec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Namioty i stoły bezcieniowe potrafią bardzo ułatwić fotografowanie produktów. Wymagają one jednak oświetlania zewnętrznymi lampami, co sprawia, że cały zestaw trudno uznać za poręczny. Fotodiox oferuje kompleksowe rozwiązanie z wbudowanymi panelami LED.

Pomysł producenta nie jest nowy, jednak rozwiązanie może przypaść do gustu osobom, które zdjęcia produktowe wykonują często i szybko, na przykład na potrzeby serwisów aukcyjnych i sklepów internetowych. Dużym atutem jest tu mobilność zestawu - po złożeniu przenośne studio zamienia się w kwadratową, płaską teczkę z wygodnym uchwytem do przenoszenia.

Bezcieniowy kubik wyposażony jest w cykloramę i białe ścianki, odbijające światło emitowane przez umieszczone u góry panele LED o współczynniku CRI > 85. Do tego otrzymujemy 4 kolory tła, co powinno pozwolić na wykonanie efektownych zdjęć większości produktów.

Pewnym minusem jest tu brak możliwości doświetlenia fotografowanych obiektów od boków, lub dołu, ale nie zapominajmy, że jest to rozwiązanie, którego główną cechą ma być wygoda.

Fotodiox LED Studio-in-a-Box dostępne jest w 4 rozmiarach (40 x 40 cm, 50 x 50 cm, 60 x 60 cm i 71 x 71 cm), co umożliwi wygodne fotografowanie nawet względnie dużych rzeczy i uszczupli nasz budżet o kwotę od $70 do $120.

 

Więcej informacji znajdziecie pod adresem fotodioxpro.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Fomei LED Mini 15W i 30W - kompaktowe, plenerowe lampy światła ciągłego
Fomei LED Mini 15W i 30W - kompaktowe, plenerowe lampy światła ciągłego
W ofercie czeskiego producenta pojawiły się ciekawe, kompaktowe lampy LED, które mają szansę wzbogacić produkcje wideo. Czy mają szansę zastąpić popularne...
0
0
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
Najnowsze urządzenie do pomiaru kolorów X-Rite pozbywać ma się ważnego problemu tego typu rozwiązań, jakim jest ograniczona zdolność pomiaru powierzchni szorstkich,...
3
0
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Choć stylowe torby fotograficzne nie są na rynku nowością, dawno już nie widzieliśmy projektu tak mocno zaangażowanego pod względem wzornictwa. Zaskoczeniem jest także...
6
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)