Fotodiox LED Studio-in-a-Box - przenośne studio do fotografii produktowej

0
Maciej Luśtyk
1 Lipiec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Namioty i stoły bezcieniowe potrafią bardzo ułatwić fotografowanie produktów. Wymagają one jednak oświetlania zewnętrznymi lampami, co sprawia, że cały zestaw trudno uznać za poręczny. Fotodiox oferuje kompleksowe rozwiązanie z wbudowanymi panelami LED.

Pomysł producenta nie jest nowy, jednak rozwiązanie może przypaść do gustu osobom, które zdjęcia produktowe wykonują często i szybko, na przykład na potrzeby serwisów aukcyjnych i sklepów internetowych. Dużym atutem jest tu mobilność zestawu - po złożeniu przenośne studio zamienia się w kwadratową, płaską teczkę z wygodnym uchwytem do przenoszenia.

Bezcieniowy kubik wyposażony jest w cykloramę i białe ścianki, odbijające światło emitowane przez umieszczone u góry panele LED o współczynniku CRI > 85. Do tego otrzymujemy 4 kolory tła, co powinno pozwolić na wykonanie efektownych zdjęć większości produktów.

Pewnym minusem jest tu brak możliwości doświetlenia fotografowanych obiektów od boków, lub dołu, ale nie zapominajmy, że jest to rozwiązanie, którego główną cechą ma być wygoda.

Fotodiox LED Studio-in-a-Box dostępne jest w 4 rozmiarach (40 x 40 cm, 50 x 50 cm, 60 x 60 cm i 71 x 71 cm), co umożliwi wygodne fotografowanie nawet względnie dużych rzeczy i uszczupli nasz budżet o kwotę od $70 do $120.

 

Więcej informacji znajdziecie pod adresem fotodioxpro.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Nazwa być może nie zachęca, ale jeśli używacie bezlusterkowców i kompaktów Sony, może okazać się niezwykle przydatnym narzędziem do filmowania i...
1
1
NEC MultiSync PA311D - nowy flagowy monitor fotograficzny. 4K, 31 cali i 99% pokrycia Adobe RGB
NEC MultiSync PA311D - nowy flagowy monitor fotograficzny. 4K, 31 cali i 99% pokrycia Adobe RGB
NEC pokazał najnowszy monitor z kierowanej do profesjonalistów linii PA. Jak zawsze możemy spodziewać się wzorowej reprodukcji barw.
14
0
Autel EVO II - 8K i 10-bitowy zapis wideo w konsumenckim dronie. DJI ma się czego obawiać
Autel EVO II - 8K i 10-bitowy zapis wideo w konsumenckim dronie. DJI ma się czego obawiać
Na rynku próżno szukać realnej konkurencji dla oferty dronów DJI i długo wydawało się, że nic się w tej kwestii nie zmieni. Czy świetnie zapowiadające się drony z...
14
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)