Fotodiox LED Studio-in-a-Box - przenośne studio do fotografii produktowej

Autor: Maciej Luśtyk

1 Lipiec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Namioty i stoły bezcieniowe potrafią bardzo ułatwić fotografowanie produktów. Wymagają one jednak oświetlania zewnętrznymi lampami, co sprawia, że cały zestaw trudno uznać za poręczny. Fotodiox oferuje kompleksowe rozwiązanie z wbudowanymi panelami LED.

Pomysł producenta nie jest nowy, jednak rozwiązanie może przypaść do gustu osobom, które zdjęcia produktowe wykonują często i szybko, na przykład na potrzeby serwisów aukcyjnych i sklepów internetowych. Dużym atutem jest tu mobilność zestawu - po złożeniu przenośne studio zamienia się w kwadratową, płaską teczkę z wygodnym uchwytem do przenoszenia.

Bezcieniowy kubik wyposażony jest w cykloramę i białe ścianki, odbijające światło emitowane przez umieszczone u góry panele LED o współczynniku CRI > 85. Do tego otrzymujemy 4 kolory tła, co powinno pozwolić na wykonanie efektownych zdjęć większości produktów.

Pewnym minusem jest tu brak możliwości doświetlenia fotografowanych obiektów od boków, lub dołu, ale nie zapominajmy, że jest to rozwiązanie, którego główną cechą ma być wygoda.

Fotodiox LED Studio-in-a-Box dostępne jest w 4 rozmiarach (40 x 40 cm, 50 x 50 cm, 60 x 60 cm i 71 x 71 cm), co umożliwi wygodne fotografowanie nawet względnie dużych rzeczy i uszczupli nasz budżet o kwotę od $70 do $120.

 

Więcej informacji znajdziecie pod adresem fotodioxpro.com.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Jego wysokość Vanguard Alta Pro 3VRL – nowy 2-metrowy statyw wideo
Jego wysokość Vanguard Alta Pro 3VRL – nowy 2-metrowy statyw wideo
Vanguard zapowiedział „najbardziej stabilny w historii firmy” statyw dla filmowców - wyposażony w system szybkiego zwalniania aparatu, wygodną platformę poziomującą i udźwig do 25 kg. Premiera...
11
Nowe wielkoformatowe drukarki Canon ImagePROGRAF PRO
Nowe wielkoformatowe drukarki Canon ImagePROGRAF PRO
Canon wprowadza nową, ulepszoną serię 3 wielkoformatowych drukarek ImagePROGRAF PRO. Nowe modele maja być wygodniejsze w obsłudze i oferować większą produktywność. Współpracują też z...
4
Edelkrone Tripod X - zmechanizowany, samopoziomujący się statyw, który udźwignie 20 kg sprzętu
Edelkrone Tripod X - zmechanizowany, samopoziomujący się statyw, który udźwignie 20 kg sprzętu
Edelkrone zaprezentowało statyw, który odmienić ma prace wideo. Tripod X sam się poziomuje, pozwala na zdalne regulowanie wysokości i umożliwia programowanie sekwencji ruchów oraz...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)