Fotodiox Pro FACTOR to nowa kolekcja paneli LED dla fotografów i filmowców

0

Autor: Michał Chrzanowski

4 Kwiecień 2017
Artykuł na: 6-9 minut

Dostosowanie temperatury barwowej bez spadku wyjściowej mocy, miękkie i równomierne oświetlenie, czy wreszcie zasilanie za pomocą akumulatora lub kabla - to wszystko zapewniają najnowsze panele LED Fotodiox Pro FACTOR.

Fotodiox to znany producent w świecie oświetleniowych akcesoriów. Nie raz udowadniał, że wie jak projektować różnorodne rozwiązania kierowane do najbardziej wymagających użytkowników. Teraz firma powraca z kolejnymi ciekawymi produktami, które powinny przypaść do gustu nie tylko fotografom, lecz także i filmowcom lubiącym pracować z ciągłym źródłem światła.

Najnowsza seria FACTOR to aż dziewięć paneli LED różniących się od siebie rozmiarem i kształtem, dzięki czemu każdy będzie w stanie dobrać odpowiedni model, który sprawdzi się podczas wymagających sesji zarówno w studiu jak i plenerze - obiecuje producent. W skład zaprezentowanej kolekcji wchodzi trzy okrągłe, trzy kwadratowe i trzy prostokątne panele LED.   

 

Każdy z paneli FACTOR daje możliwość dostosowanie odpowiedniej temperatury barwowej od 5600K do 3200K. Co więcej, zmiana kolorystyki ma nie zmniejszać mocy oświetlenia. - Nowa seria wykorzystuje technologię Fotodiox Factosoft. Dzięki umieszczeniu lamp LED znacznie głębiej w konstrukcji otrzymujemy wyjątkowo miękkie światło i równy cień bez jakichkolwiek punktowych przepaleń - powiedział Bohus Blahut, dyrektor do spraw marketingu w firmie Fotodiox.

Poza tym zaprezentowane lampy są bardzo wszechstronne - można z nich korzystać zarówno w studiu jak i plenerze. Wszystko dzięki możliwości podpięcia zewnętrznego akumulatora lub kabla. Do tego otrzymujemy możliwość montażu licznych dedykowanych akcesoriów, które pomogą zwiększyć naszą kreatywność podczas sesji zdjęciowych lub produkcji filmowych.

Modele z najnowsze serii Fotodiox Pro FACTOR są już dostępne w sprzedaży:

  • FACTOR 1x1 – w zestawie znajdziemy dedykowane wrota (899.95 dolarów)
  • FACTOR 1x2 100 (100 watów) – w zestawie znajdziemy dedykowane wrota (749.95 dolarów)
  • FACTOR 1x2 200 (200 watów) – w zestawie znajdziemy dedykowane wrota (1 249.95 dolarów)
  • FACTOR 1.5x1.5 – w zestawie znajdziemy dedykowane wrota (1 299.95 dolarów)
  • FACTOR 2x2 – w zestawie znajdziemy dedykowane wrota (2 199.95 dolarów)
  • FACTOR 1x4 – w zestawie znajdziemy dedykowane wrota (2 299.95 dolarów)
  • FACTOR Jupiter 12 (659.95 dolarów)
  • FACTOR Jupiter 18 (1 099.95 dolarów)
  • FACTOR Jupiter 24 (1 999.95 dolarów)

Zamówień możemy dokonywać za pomocą oficjalnej strony producenta. Tam też znajdziecie więcej szczegółowych informacji o zaprezentowanej serii lamp, jak również o innych produktach firmy Fotodiox.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
FeiyuTech AK2000C - funkcjonalny gimbal o udźwigu 2,2 kg za mniej niż 1000 zł
FeiyuTech AK2000C - funkcjonalny gimbal o udźwigu 2,2 kg za mniej niż 1000 zł
Chińskie FeiyuTech od dawna znane jest z dobrych i niedrogich gimbali. Najnowszy model AK2000C to kolejna propozycja z popularnego segmentu lekkich, ale funkcjonalnych...
1
0
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Na rynek wszedł interesujący namiot bezcieniowy firmy Newell. Ma sztywną, składaną konstrukcję i regulowane oświetlenie LED
0
0
HP Z25xs G3 i  HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
HP Z25xs G3 i HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
Firma HP zaprezentowała aż 8 nowych monitorów, ale dwa topowe modele HDR mogą zainteresować grafików, fotografów i twórców wideo.
3
2
Powiązane artykuły