Dzięki adapterom Fotodiox do Fujifilm GFX 50S podepniesz szkła z 5 różnych systemów

Autor: Maciej Luśtyk

20 Luty 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Jeżeli rozważaliście zakup średnioformatowego Fujifilm GFX 50S, ale wciąż nie możecie się zdecydować, być może przekona Was wiadomość o nowych adapterach Fotodiox, które pozwolą Wam używać aparat z niemal każdym obiektywem.

Fujifilm GFX 50S zapowiada się na najbardziej uniwersalny cyfrowy aparat średnioformatowy na rynku. Już w dniu premiery producent zapowiedział wprowadzenie adapterów na szkła Hasselblada oraz obiektywy z systemu Super EBC Fujinon HC, ale teraz, dzięki marce Fotodiox, nasze możliwości pod względem adaptacji szkieł będą prawie nieograniczone.

Firma zaprezentowała 5 nowych adapterów, które do średnioformatowego bezlusterkowca Fujifilm pozwolą podpiąć obiektywy z systemów Mamiya 645, Contax/Yashica, Canon EF, Nikon F i Olympus OM. Tak, to nie błąd. Adaptery będą obsługiwać także szkła pełnoklatkowe. W tym wypadku prawdopodobnie będziemy musieli liczyć się z zaciemnieniem brzegów kadru i koniecznością kadrowania zdjęć w postprodukcji, niemniej jednak dla wielu osób możliwość adaptacji tego typu szkieł może być argumentem przemawiającym za zakupem aparatu. Nie będą bowiem musiały od razu inwestować w kosztowne obiektywy producenta.

Adaptery możemy kupić w cenach od 149 do 169 dolarów. Warto jednak pamiętać, że są to adaptery manualne, nie możemy więc liczyć na obsługę systemu AF czy zapis pełnych danych EXIF. Sam aparat w sprzedaży pojawić ma się na początku marca w cenie 29 999 zł.

To jednak nie wszystko. W sieci pojawiły się przecieki sugerujące, że niebawem w ofercie Fotodiox pojawić mają się także adaptery do systemów Pentax 645, Pentax 67, Bronica ETR oraz Leica M, Leica R i Canon FD. Dowodem ma być powyższy plakat.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem fotodioxpro.com.

 

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sony PDT-FP1 - Portable Data Transmitter do szybkiego przesyłania zdjęć i filmów z aparatów i kamer Sony E
Sony PDT-FP1 - Portable Data Transmitter do szybkiego przesyłania zdjęć i filmów z aparatów i...
Sony wprowadza urządzenie, które może okazać się zbawieniem w pracy fotoreporterów, dziennikarzy wideo i fotografów sportowych. Nadajnik PDT-FP1 pozwoli łatwo selekcjonować i wysyłać...
5
Jego wysokość Vanguard Alta Pro 3VRL – nowy 2-metrowy statyw wideo
Jego wysokość Vanguard Alta Pro 3VRL – nowy 2-metrowy statyw wideo
Vanguard zapowiedział „najbardziej stabilny w historii firmy” statyw dla filmowców - wyposażony w system szybkiego zwalniania aparatu, wygodną platformę poziomującą i udźwig do 25 kg. Premiera...
11
Nowe wielkoformatowe drukarki Canon ImagePROGRAF PRO
Nowe wielkoformatowe drukarki Canon ImagePROGRAF PRO
Canon wprowadza nową, ulepszoną serię 3 wielkoformatowych drukarek ImagePROGRAF PRO. Nowe modele maja być wygodniejsze w obsłudze i oferować większą produktywność. Współpracują też z...
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)