Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Dzięki adapterom Fotodiox do Fujifilm GFX 50S podepniesz szkła z 5 różnych systemów

0

Autor: Maciej Luśtyk

20 Luty 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Jeżeli rozważaliście zakup średnioformatowego Fujifilm GFX 50S, ale wciąż nie możecie się zdecydować, być może przekona Was wiadomość o nowych adapterach Fotodiox, które pozwolą Wam używać aparat z niemal każdym obiektywem.

Fujifilm GFX 50S zapowiada się na najbardziej uniwersalny cyfrowy aparat średnioformatowy na rynku. Już w dniu premiery producent zapowiedział wprowadzenie adapterów na szkła Hasselblada oraz obiektywy z systemu Super EBC Fujinon HC, ale teraz, dzięki marce Fotodiox, nasze możliwości pod względem adaptacji szkieł będą prawie nieograniczone.

Firma zaprezentowała 5 nowych adapterów, które do średnioformatowego bezlusterkowca Fujifilm pozwolą podpiąć obiektywy z systemów Mamiya 645, Contax/Yashica, Canon EF, Nikon F i Olympus OM. Tak, to nie błąd. Adaptery będą obsługiwać także szkła pełnoklatkowe. W tym wypadku prawdopodobnie będziemy musieli liczyć się z zaciemnieniem brzegów kadru i koniecznością kadrowania zdjęć w postprodukcji, niemniej jednak dla wielu osób możliwość adaptacji tego typu szkieł może być argumentem przemawiającym za zakupem aparatu. Nie będą bowiem musiały od razu inwestować w kosztowne obiektywy producenta.

Adaptery możemy kupić w cenach od 149 do 169 dolarów. Warto jednak pamiętać, że są to adaptery manualne, nie możemy więc liczyć na obsługę systemu AF czy zapis pełnych danych EXIF. Sam aparat w sprzedaży pojawić ma się na początku marca w cenie 29 999 zł.

To jednak nie wszystko. W sieci pojawiły się przecieki sugerujące, że niebawem w ofercie Fotodiox pojawić mają się także adaptery do systemów Pentax 645, Pentax 67, Bronica ETR oraz Leica M, Leica R i Canon FD. Dowodem ma być powyższy plakat.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem fotodioxpro.com.

 

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox wprowadza na polski rynek nowe wersje paneli LED 1000, wzbogacone m.in. o możliwość sterowania DMX. Dostępna jest wersja ze stałą temperaturą barwową 5600K...
0
0
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Irix rozszerza system magnetycznych akcesoriów Magnetic Mount System o filtry do obiektywów filmowych.
0
0
Świetna promocja na gimbale Gudsen Moza - nawet 400 zł taniej
Świetna promocja na gimbale Gudsen Moza - nawet 400 zł taniej
Gimbale Moza to atrakcyjna i niedroga alternatywa dla modeli DJI, Zhiyun czy FeiyuTech. Do końca roku kupicie je w rekordowo niskich cenach.
32
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)