Novoflex prezentuje adaptery pozwalające na podpięcie pełnoklatkowych szkieł do Hasselblada X1D

Autor: Maciej Luśtyk

8 Marzec 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Pierwszy na świecie bezlusterkowiec średniego formatu, ze swoim głównym konkurentem, modelem Fujifilm GFX 50S przegrywał do tej pory pod względem możliwości adaptacji szkieł z innych systemów. Dzięki nowym adapterom Novoflex fotografowie nareszcie otrzymają większe pole manewru.

Choć zaprezentowane w zeszłym roku pierwsze średnioformatowe aparaty bezlusterkowe Hasselblad X1D i Fujifilm GFX 50S jak na standardy tego segmentu są relatywnie tanie, to już zbudowanie zestawu systemowych szkieł oznacza inwestycję, na która pozwolić może sobie niewielu fotografów. Do tego jak na razie oferta szkieł w obydwu systemach jest dosyć skromna. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą adaptery, umożliwiające podpięcie obiektywów z innych systemów.

Pod tym względem, niemal od dnia swojej premiery prowadził model GFX 50S, do którego szybko pojawiły różnego rodzaju adaptery, w tym takie, które umożliwiały na korzystanie ze znacznie tańszych szkieł pełnoklatkowych. Do tej pory użytkownicy modelu X1D nie mieli takiej możliwości, z odsieczą nadciąga jednak niemiecki producent Novoflex.

Adapter Novolfex Nikon F - Hasselblad X

Oferta marki rozszerzyła się o 7 adapterów, które pozwolą na podłączenie do aparatu Hasselblad X1D obiektywy z systemów Canon FD, Nikon F, Yashica / Contax, Leica M, Leica R, Minolta MD/MC oraz Hasselblad V.

Cena i dostępność

Ceny adapterów wahają się od 139 euro do 219 euro, a kupimy je za pośrednictwem strony producenta. Niektóre z adapterów dostępne będą jednak dopiero od kwietnia.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem novoflex.de.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
Już w sierpniu w ofercie Focus Nordic pojawią się adaptery do digitalizacji negatywów fińskiej marki Valoi. To urządzenia, które pozwolą na wygodniejszą i szybszą digitalizację od...
9
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox wprowadza nową serię lamp Litemons RGB, które łączą dużą moc z możliwością wykorzystania pełnego spektrum barw RGB, oferując jeszcze większą wszechstronność pracy na planie.
1
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
Lomography prezentuje najnowszy analogowy film kolorowy ze swojej oferty. Materiał LomoChrome Color ’92 Sun-kissed zapewniać ma ciepłą kolorystykę i vintage’owy charakter zdjęć.
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)