Novoflex prezentuje adaptery pozwalające na podpięcie pełnoklatkowych szkieł do Hasselblada X1D

Autor: Maciej Luśtyk

8 Marzec 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Pierwszy na świecie bezlusterkowiec średniego formatu, ze swoim głównym konkurentem, modelem Fujifilm GFX 50S przegrywał do tej pory pod względem możliwości adaptacji szkieł z innych systemów. Dzięki nowym adapterom Novoflex fotografowie nareszcie otrzymają większe pole manewru.

Choć zaprezentowane w zeszłym roku pierwsze średnioformatowe aparaty bezlusterkowe Hasselblad X1D i Fujifilm GFX 50S jak na standardy tego segmentu są relatywnie tanie, to już zbudowanie zestawu systemowych szkieł oznacza inwestycję, na która pozwolić może sobie niewielu fotografów. Do tego jak na razie oferta szkieł w obydwu systemach jest dosyć skromna. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą adaptery, umożliwiające podpięcie obiektywów z innych systemów.

Pod tym względem, niemal od dnia swojej premiery prowadził model GFX 50S, do którego szybko pojawiły różnego rodzaju adaptery, w tym takie, które umożliwiały na korzystanie ze znacznie tańszych szkieł pełnoklatkowych. Do tej pory użytkownicy modelu X1D nie mieli takiej możliwości, z odsieczą nadciąga jednak niemiecki producent Novoflex.

Adapter Novolfex Nikon F - Hasselblad X

Oferta marki rozszerzyła się o 7 adapterów, które pozwolą na podłączenie do aparatu Hasselblad X1D obiektywy z systemów Canon FD, Nikon F, Yashica / Contax, Leica M, Leica R, Minolta MD/MC oraz Hasselblad V.

Cena i dostępność

Ceny adapterów wahają się od 139 euro do 219 euro, a kupimy je za pośrednictwem strony producenta. Niektóre z adapterów dostępne będą jednak dopiero od kwietnia.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem novoflex.de.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Mikrofony Mirfak i gimbale Moza w promocyjnych cenach. Zestawy do vlogowania już za 160 zł
Mikrofony Mirfak i gimbale Moza w promocyjnych cenach. Zestawy do vlogowania już za 160 zł
Dystrybutor marek Moza i Mirfak informuje o kolejnych dużych promocjach na swój sprzęt. Tym razem to atrakcyjne zestawy, które pozwolą wam łatwo skompletować zestaw do...
34
Jak przewozić aparat na rowerze? Ten magnetyczny pasek ułatwi cyklistom fotografowanie
Jak przewozić aparat na rowerze? Ten magnetyczny pasek ułatwi cyklistom fotografowanie
Jazda na rowerze i robienie zdjęć do wygodnych nie należy, bo problemem jest przewożenie aparatu. Magnetyczny pasek na Kickstarterze wydaje się sprytnym rozwiązaniem ułatwiającym życie fotografom...
13
Torba fotograficzna Field Pouch V2 i nowe kolory pasków - nowości od Peak Design
Torba fotograficzna Field Pouch V2 i nowe kolory pasków - nowości od Peak Design
Na rynek wchodzą nowe akcesoria fotograficzne Peak Design. Do sprzedaży trafiają torba Field Pouch V2 w zmodyfikowanej wersji oraz nowe kolory pasków do aparatów.
11
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)