Hasselblad

Wszystkie artykuły z tagiem: "Hasselblad" w serwisie fotopolis.pl:
Daido Moriyama zwycięzcą Hasselblad Award 2019
Japoński fotograf Daido Moriyama został tegorocznym laureatem prestiżowej nagrody Hasselblad Foundation International Award in Photography. „Zdjęcia Moriyama odzwierciedlają surową wizję życia miasta oraz jego chaosu codziennej egzystencji i niezwykłych postaci“ - czytamy w werdykcie jury.
12 Mar 2019
Michał Chrzanowski
2
Hasselblad XCD 80 mm f/1.9, 65 mm f/2.8 i 135 mm f/2.8 - trzy nowe szkła do średniego formatu
#Photokina2018 Hasselblad zaprezentował dziś 3 nowe ciekawe obiektywy do bezlusterkowego aparatu X1D, w tym swój najjaśniejszy obiektyw w historii - XCD 80 mm f/1.9.
25 Wrz 2018
Maciej Luśtyk
0
Tak wyglądają 400-megapikselowe zdjęcia wykonane średnioformatowym Hasselbadem H6D-400C MS
Zwykły średni format to dla Was za mało? Zobaczcie czy szczegółowość zdjęć dostarczanych przez przystawkę H6D-400C MS, która dzięki systemowi przesunięcia matrycy pozwala zapisywać obrazy o rozdzielczości 400 Mp zaspokoi wasze wymagania.
30 Maj 2018
Maciej Luśtyk
0
Hasselblad XCD 21 mm f/4 - najszerszy obiektyw w systemie już dostępny
Choć średnioformatowy bezlusterkowiec Hasselblada narobił wokół siebie dużo szumu, nadal jest to system bardzo młody, z niewielką dostępnością obiektywów. W tym roku ma się jednak wszystko zmienić, a już teraz coś dla siebie otrzymali miłośnicy szerokiego kąta.
7 Maj 2018
Maciej Luśtyk
1
Jacek Poremba: „Średni format to plastyka, o której sam trochę zapomniałem”
Dlaczego Hasselblad X1D? Zapytaliśmy o to jednego z najlepszych polskich portrecistów, który porzucił niedawno „mały obrazek”, na rzecz poręcznego „średniaka”. Jego opinię konfrontujemy z bezdusznymi, laboratoryjnymi wynikami pomiarów DxO.
5 Kwi 2018
Redakcja Fotopolis
19
Ostatnie miejsca na warsztaty portretu z Jackiem Porembą na Sycylii
Magazyn Pokochajfotografie.pl i Hasselblad zapraszają na warsztaty fotografii portretowej z Jackiem Porembą, które odbędą się w dniach 15-22 kwietnia na Sycylii. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji średnioformatowe bezlusterkowce Hasselblad X1D.
19 Mar 2018
Promocja
0
Novoflex prezentuje adaptery pozwalające na podpięcie pełnoklatkowych szkieł do Hasselblada X1D
Pierwszy na świecie bezlusterkowiec średniego formatu, ze swoim głównym konkurentem, modelem Fujifilm GFX 50S przegrywał do tej pory pod względem możliwości adaptacji szkieł z innych systemów. Dzięki nowym adapterom Novoflex fotografowie nareszcie otrzymają większe pole manewru.
8 Mar 2018
Maciej Luśtyk
3
Hasselblad H6D-400C MS - średnioformatowa przystawka z przesuwaną matrycą dostarczy 400-megapikselowych zdjęć
100-megapikseli już ci nie wystarcza? Hasselblad ma odpowiedź na twoje problemy. Dzięki funkcji przesunięcia matrycy, nową przystawką H6D-400C Multi Shot zrobisz 400-megapikselowe zdjęcia z perfekcyjnie odwzorowanymi kolorami.
16 Sty 2018
Maciej Luśtyk
2
Nowy adapter i oprogramowanie do Hasselblada X1D. Współpraca ze szkłami systemu XPan oraz automatyczne ostrzenie z obiektywami H
Średnioformatowy bezlusterkowiec Hasselblada staje się jeszcze bardziej funkcjonalny. Dzięki nowemu adapterowi i oprogramowaniu stanie się dla nas cyfrowym odpowiednikiem systemu XPan. Aparat otrzymał też nowe funkcje.
20 Gru 2017
Maciej Luśtyk
0
Hasselblad zapowiada nowe obiektywy do systemu XCD, w tym najjaśniejsze szkło jakie kiedykolwiek wyprodukował
Bezlusterkowy system Hasselblad XCD rośnie w siłę. Do zapowiedzianych wiosną nowych obiektywów dołączają kolejne: 135 mm f/2.8 z dedykowanym telekonwerterem oraz portretówka o ogniskowej 80 mm, która ma być jednocześnie najjaśniejszym szkłem jakie kiedykolwiek wyszło spod szyldu producenta.
6 Lis 2017
Maciej Luśtyk
1