Koniec średnioformatowego systemu Hasselblad H

Autor: Redakcja Fotopolis

15 Maj 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Kiedyś stanowiły marzenie każdego fotografa studyjnego, dziś przechodzą do historii. Hasselblad poinformował, że nie będzie już rozwijał swojego średnioformatowego systemu H.

Amerykańska firma Capture Integration, zajmująca się sprzedażą i wypożyczaniem profesjonalnego sprzętu fotograficznego, poinformowała na swojej stronie o otrzymywaniu od Hasselblada oficjalnej informacji, że pełna linia produktów systemu Hasselblad H została wycofana z produkcji, a producent nie przyjmuję już na nie zamówień.

Problemy z dostępnością sprzętu pojawiły się już kilkanaście miesięcy temu, ale do tej pory producent w tej sprawie milczał. Teraz już wiadomo, że zaprezentowany 5 lat temu Hasselblad H6D-400C jest ostatnim modelem słynnej linii.

Informacja od Capture Integration to tylko potwierdzenie nieuniknionego, bo po sukcesie średnioformatowego systemu Hasselblad XCD oraz ofensywy Fujifilm GFX, na rynku zabrakło chętnych na ciężki i drogi system ze średnioformatowymi przystawkami. I choć w niektórych profesjonalnych studiach nadal jeszcze pracuje się na korpusach z serii H, trzeba się pogodzić, że średnioformatowy system AF645, tak jak małoobrazkowe lustrzanki, przechodzą do historii.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Rusza głosowanie na zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo
Rusza głosowanie na zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo
Trwa XX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Reporterskiej – Grand Press Photo. Z okazji jubileuszu internauci mogą wskazać Zdjęcie XX-lecia. Głosować można do 10 maja br.
6
Focus Nordic przejmuje wyłączną dystrybucję Ilford Photo
Focus Nordic przejmuje wyłączną dystrybucję Ilford Photo
Materiały światłoczułe kultowej marki Ilford mają nowego dystrybutora. Od teraz wyłącznym przedstawicielem firmy na polskim rynku zostaje Focus Nordic.
6
Nowy salon CEWE Fotojoker w Bydgoszczy - promocje z okazji otwarcia
Nowy salon CEWE Fotojoker w Bydgoszczy - promocje z okazji otwarcia
CEWE Fotojoker, renomowana marka branży fotograficznej, otworzyła nowy salon w Galerii Zielone Arkady, w sercu Bydgoszczy. Z tej okazji, na klientów czeka wiele atrakcji i specjalnie...
8
Powiązane artykuły