Koniec średnioformatowego systemu Hasselblad H

Autor: Redakcja Fotopolis

15 Maj 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Kiedyś stanowiły marzenie każdego fotografa studyjnego, dziś przechodzą do historii. Hasselblad poinformował, że nie będzie już rozwijał swojego średnioformatowego systemu H.

Amerykańska firma Capture Integration, zajmująca się sprzedażą i wypożyczaniem profesjonalnego sprzętu fotograficznego, poinformowała na swojej stronie o otrzymywaniu od Hasselblada oficjalnej informacji, że pełna linia produktów systemu Hasselblad H została wycofana z produkcji, a producent nie przyjmuję już na nie zamówień.

Problemy z dostępnością sprzętu pojawiły się już kilkanaście miesięcy temu, ale do tej pory producent w tej sprawie milczał. Teraz już wiadomo, że zaprezentowany 5 lat temu Hasselblad H6D-400C jest ostatnim modelem słynnej linii.

Informacja od Capture Integration to tylko potwierdzenie nieuniknionego, bo po sukcesie średnioformatowego systemu Hasselblad XCD oraz ofensywy Fujifilm GFX, na rynku zabrakło chętnych na ciężki i drogi system ze średnioformatowymi przystawkami. I choć w niektórych profesjonalnych studiach nadal jeszcze pracuje się na korpusach z serii H, trzeba się pogodzić, że średnioformatowy system AF645, tak jak małoobrazkowe lustrzanki, przechodzą do historii.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
95% osób twierdzi, że robi dobre zdjęcia
95% osób twierdzi, że robi dobre zdjęcia
Ale tylko 15% robi je w poziomie. Obraz współczesnej fotografii jest zupełnie inny niż Wam się wydaje. Ciekawy wgląd w bieżące trendy oferuje badanie przeprowadzone przez firmę...
18
Bentley Helmuta Newtona idzie pod młotek. Za 1,5 mln dolarów dostaniesz też oryginalny album „Sumo”
Bentley Helmuta Newtona idzie pod młotek. Za 1,5 mln dolarów dostaniesz też oryginalny album „Sumo”
Chcecie poczuć się jak Helmut Newton w latach swojej kariery? Luksusowy samochód kultowego fotografa niebawem trafi na aukcję.
5
Erwin Olaf nie żyje. Holenderski fotograf zmarł w wieku 64 lat
Erwin Olaf nie żyje. Holenderski fotograf zmarł w wieku 64 lat
Słynny holenderski fotograf zmarł nagle w Amsterdamie. O śmierci Erwina Olafa poinformowali na Instagramie jego współpracownicy ze studia.
11
Powiązane artykuły