Hasselblad XCD 25 mm f/2.5 V - nowy szeroki kąt do średniego formatu

Autor: Maciej Luśtyk

7 Maj 2024
Artykuł na: 2-3 minuty

Hasselblad prezentuje drugie najszersze szkło do swojego bezusterkowego systemu średnioformatowego. Hasselblad XCD 25 mm f/2.5 V oferuje wysokiej jakości optykę i kompaktową konstrukcję, która będzie świetną parą do modelu X2D.

Oferta obiektywów XCD powiększyła się o kolejny model. Hasselblad XCD 25 mm f/2.5 V to ekwiwalent pełnoklatkowego obiektywu 20 mm, który sprawdzić ma się m.in. w fotografii krajobrazowej, architektury, miejskiej czy astrofotografii.

Hasselblad XCD 25 mm f/2.5 V to wzorowa optyka, elegancki design i jak zawsze wysoka cena

Szkło zbudowano na bazie 13 soczewek w 10 grupach wśród których znajdziemy 4 elementy asferyczne i 3 soczewki ED. Producent obiecuje, że optyka będzie w stanie spełnić wszystkie wymagania fotografów pracujących z rozdzielczościami 100 Mp i wyższymi. Jak wszystkie obiektywu z serii wyposażony jest też migawkę centralną, która pozwala na synchronizację z błyskiem do czasu 1/4000 s. Za ostrzenie odpowiada tu silnik krokowy, który według producenta zapewnia szybką i skuteczną pracę, a ostrość ustawimy z minimalnej odległości 25 cm.

W zakresie ergonomii otrzymujemy pierścień ostrości, który po przesunięciu do przodu przełącza obiektyw na tryb MF oraz konfigurowalny pierścień funkcyjny. Szkło może pochwalić się też względnie kompaktową konstrukcją (105 x 75 mm) i pozwala na zamocowanie standardowych filtrów kołowych w rozmiarze 72 mm. Jak na szkło średnioformatowe nie jest też przesadnie ciężkie. Obiektyw waży 592 g.

Cena i dostępność

Jak przystało na obiektyw Hasselblada, konstrukcja ta nie będzie tania Hasselblad XCD 25 mm f/2.5 V trafi na rynek w cenie 3699 dolarów, czyli ok. 14 800 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie hasselblad.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Przywitaj lato z Irix - wszystkie obiektywy foto 15% taniej do 22 czerwca
Przywitaj lato z Irix - wszystkie obiektywy foto 15% taniej do 22 czerwca
Aby uczcić nadejście nowego sezonu, od 20 do 22 czerwca Irix oferuje 15% rabatu na wszystkie obiektywy fotograficzne w ofercie.
1
Nowe obiektywy Voigtlander - Nokton 75 mm f/1.5 do Sony E i Color Skopar 50 mm f/2.2 do Leica M
Nowe obiektywy Voigtlander - Nokton 75 mm f/1.5 do Sony E i Color Skopar 50 mm f/2.2 do Leica M
Ofertę Voigtlandera rozbudowują nowe manualne obiektywy do aparatów Leica i Sony. Otrzymujemy kolejny wariant Noktona 75 mm, a po raz pierwszy w ofercie pojawia się model Skopar 50 m...
5
Ulanzi prezentuje swój pierwszy obiektyw. Od razu z autofokusem
Ulanzi prezentuje swój pierwszy obiektyw. Od razu z autofokusem
Producent akcesoriów Ulanzi dołączył do grona chińskich firm, które mają w swojej ofercie obiektywy. Pierwszym szkłem w katalogu jest wyposażony w system AF, niedrogi model 27 mm f/2.8...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)