Automatyczne ostrzenie manualnych szkieł? To możliwe, dzięki adapterowi Fotodiox Pronto

Automatyczne ostrzenie manualnych szkieł? To możliwe, dzięki adapterowi Fotodiox Pronto

Firma Fotodiox zaprezentowała rozwiązanie, który sprawia, że manualne obiektywy ożyją. Adapter Pronto umożliwia automatyczne ostrzenie manualnych obiektywów - nawet legendarnych i zabytkowych konstrukcji.

Użytkownicy bezlusterkowców Sony mogą mieć spore powody do radości. W ofercie firmy Fotodiox pojawił się bardzo ciekawy adapter kompatybilny z aparatami japońskiego producenta. Fotodiox Pronto to rozwiązanie, dzięki któremu będziemy mogli automatycznie ustawiać ostrość przy pomocy większości manualnych obiektywów.

Nowe życie manualnych szkieł

Adapter Fotodiox Pronto będziemy mogli przymocować do najnowszych bezlusterkowców Sony - zarówno tych z matrycą APS-C, jak tych z pełnoklatkowymi sensorami. Fotodiox Pronto jest kompatybilny z systemem autofokusa opartym na detekcję fazy. Z automatycznego ustawiania ostrości będziemy mogli cieszyć się w trybie pojedynczym, jak i ciągłym AF. Podobnie jak z wbudowanego w korpusy Sony systemu stabilizacji obrazu.

Jak w takim razie otrzymujemy możliwość automatycznego ostrzenia za pomocą manualnych szkieł. Koncept jest dosyć prosty. Całość bazuje na wbudowanym w adapter silniku, który zmienia położenie obiektywu względem matrycy, przesuwając go w przód i w tył umożliwiając tym samym wyostrzenie obrazu.

Do Fotodiox Pronto podłączymy obiektywy Leika M. Jak doradza producent, najlepiej jest korzystać ze szkieł o ogniskowej 50 mm lub krótsze. Niemniej jednak adapter poże współpracować z innymi mocowaniami. Wszystko co musimy zrobić to do adaptera zamocować kolejną przejściówkę, dzięki czemu będzie on kompatybilny z manualnymi konstrukcjami innych producentów.

Adapter Fotodiox Pronto jest już dostępny w sprzedaży. Zapłacimy za niego około 330 dolarów. Więcej informacji znajdziecie na stronie fotodioxpro.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Instax Share SP-3 - test drukarki
13 Gru 2017
Instax Share SP-3 to trzecia odsłona kompaktowej drukarki, która pozwoli nam cieszyć się natychmiastowym urokiem Instaksów niezależnie od aparatu, jakim fotografujemy. Tym razem jednak w kwadratowym formacie.
2
Fujifilm X-E3 - test aparatu
7 Gru 2017
X-E3 wiele łączy z flagowymi modelami firmy, ale jednocześnie aparat prezentuje zupełnie nowe podejście do obsługi i ergonomii. Czy konstruktorom faktycznie udało się stworzyć uniwersalny i zaawansowany bezlusterkowiec dla każdego?
4
Canon PowerShot G1 X Mark III - zdjęcia przykładowe
4 Gru 2017
Canon PowerShot G1 X Mark III ma w optymalny sposób łączyć w sobie wysoką jakość obrazu, rozbudowaną ergonomię oraz wyjątkowo zwarty korpus. Zobaczcie, jak najnowszy kompakt Canona poradził sobie w praktyce.
1
Leica Noctilux-M 75 mm f/1.25 ASPH - oficjalne zdjęcia przykładowe
30 Lis 2017
Leica Noctilux-M 75 mm f/1.25 ASPH. to czwarta konstrukcja z rodziny Noctilux, a dopiero druga wyprodukowana w tym stuleciu. Jak zapewniają konstruktorzy, nowy obiektyw cechuje się "nienaganną pracą i wyjątkową jakością obrazowania", a także "papierową głębi ostrości, która odseparuje obiekty z niezwykłą precyzją“.
0