Ostatnie miejsca na warsztaty portretu z Jackiem Porembą na Sycylii

0

Autor: Promocja

19 Marzec 2018
Artykuł na: 6-9 minut

Magazyn Pokochajfotografie.pl i Hasselblad zapraszają na warsztaty fotografii portretowej z Jackiem Porembą, które odbędą się w dniach 15-22 kwietnia na Sycylii. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji średnioformatowe bezlusterkowce Hasselblad X1D.

“Nie trzeba być specjalnie fotograficznie doświadczonym, nie zależy mi na szkoleniu tych, co już wiedzą wszystko, a lubiłbym tych, co mają mnóstwo pasji i pytań, tych, co szukają wsparcia i wskazówek do odnalezienia się na własnej drodze fotograficznej. Ja nikogo w tydzień nie nauczę robić zdjęć, ale mogę spróbować się podzielić własnym ponad 25 letnim doświadczeniem, pozytywną energią i zachęcić do zanurzenia się we własnej intuicji.” - mówi o swoich warsztatach znany fotograf mody i portrecista, Jacek Poremba.

Warsztat przeznaczony jest dla pasjonatów fotografii, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności fotograficzne. Mogą wziąć w nich udział zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani. - Podczas spotkań dzielimy się swoją wiedzą, otwarcie dyskutujemy, doceniamy postępy i nie fotografujemy na wyścigi. - komentują organizatorzy.

fot. Jacek Poremba

Czego się dowiesz na warsztatach?

Podczas tygodniowych warsztatów uczestnicy dowiedzą się m.in. czym jest i czym może być portret, jakie są konieczne warunki do jego wykonania, jak pracować z modelem przy świetle zastanym, błyskowym i w plenerze, jak świadomie wykorzystywać światło o różnym charakterze, jak nauczyć się ufać własnej intuicji i jak edytować zdjęcia portretowe przy pomocy programu Photoshop. To wszystko w oparciu o 25-letnie doświadczenie prowadzącego na polskim rynku fotograficznym

Uczestnicy spędzą tydzień na przepięknej Sycylii, gdzie pod okiem Jacka Poremby, w kameralnych grupach będą mieli szansę nauczyć się tworzyć niezapomniane portrety. Będzie też czas na oglądanie zdjęć, analizę portfolio i dyskusję. Dodatkowo uczestnicy będą mieli do dyspozycji średnioformatowe aparaty bezlusterkowe Hasselblad X1D, a najlepsze zdjęcia z warsztatów zostaną opublikowane na łamach magazynu PokochajFotgorafie.pl.

fot. Jacek Poremba

Kiedy i gdzie?

Warsztaty odbędą się w dniach 15-22 kwietnia 2018 roku. Uczestnicy zamieszkają u podnóża wulkanu w malowniczej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Katanii. Do ich dyspozycji będzie duży, komfortowy dom z basenem. Aby wziąć udział w warsztatach, należy dokonać rejestracji za pośrednictwem formularza na stronie organizatora. Koszt udziału wynosi 3900 zł + 350 euro. Cena nie obejmuje przelotu, kosztów wyżywienia i transportu lokalnego.

Sylwetka prowadzącego

Jacek Poremba (ur. 1966) - fotograf, portrecista. W świat fotografii wszedł przypadkiem, nie przypadkiem. Poznał ją dzięki pasji ojca. Pokochał dzięki samozaparciu, doświadczaniu i poszukiwaniu możliwości ujścia dla swojej energii. Specjalizuje się w fotografii portretowej, modowej i reklamowej. W ramach własnych projektów realizuje materiały podczas dalekich podróży. Na rynku fotograficznym działa od 20 lat. Współpracuje z największymi polskimi magazynami i agencjami reklamowymi. Chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, prowadząc warsztaty autorskie. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i sile wewnętrznego spokoju uznawany jest za fotografa realizującego najbardziej wymagające zadania, wymuszające działanie pod presją czasu oraz w ekstremalnych warunkach technicznych i duchowych.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem pokochajfotografie.pl.

 

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Polki nagrodzone w konkursie Female in Focus 2020!
Polki nagrodzone w konkursie Female in Focus 2020!
Kasia Trojak i Natalia Poniatowska znalazły się w gronie finalistek konkursu organizowanego przez prestiżowy magazyn British Journal of Photography. Jego celem jest promocja kobiet pracujących w...
42
0
Open Box - fotografia czasu pandemii na ulicach Warszawy
Open Box - fotografia czasu pandemii na ulicach Warszawy
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski wystartowało z serią plenerowych wystaw, które pozwolą nam spojrzeć na rzeczywistość ostatnich kilku miesięcy okiem...
17
1
Najlepsze zdjęcia  konkursu Luminar Bug Photography Awards 2020
Najlepsze zdjęcia konkursu Luminar Bug Photography Awards 2020
Organizowany przez platformę Photocrowd i fundację charytatywną Buglife konkurs, daje nam wgląd w świat, którego na co dzień nie zauważamy. I przypomina, że wymaga on również ochrony.
18
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)