Techart wprowadza pierwszy na świecie adapter Canon EF - Fujifilm GFX ze wsparciem systemu AF, stabilizacji i danych EXIF

Autor: Maciej Luśtyk

20 Wrzesień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Chiński producent kolejny raz pokazuje, że na rynku adapterów jest jeszcze sporo miejsca na innowacje. Po oryginalnym produkcie pozwalającym na automatyczne ostrzenie manualnymi szkłami wprowadza pierwszy adapter do średnioformatowego systemu Fujifilm, oferujący pełne wsparcie obiektywów Canon EF.

Pamiętacie jeszcze adapter Techart Pro, który jako jedyny pozwala na korzystanie z systemu AF aparatów Sony w przypadku podpięcia do nich manualnych obiektywów? Prezentując go, chiński producent udowodnił, że w kwestii adapterów jest jeszcze duże pole do innowacji i wygląda na to, że nie było to jego ostatnie słowo.

Pełne wsparcie obiektywów Canon i Sigma z mocowaniem EF

Na rynku debiutuje właśnie pierwszy na świecie adapter Canon EF - Fujifilm GFX , który oferuje wsparcie danych EXIF, systemu AF, stabilizacji i pozwala na sterowanie przysłoną z poziomu pokręteł aparatu. Póki co, adapter umożliwia na współpracę jedynie z pojedynczym trybem AF, ale producent obiecuje, że nowe oprogramowanie, wspierające także pomiar ciągły jest już w drodze. Wgramy je wygodnie za pośrednictwem złącza micro USB w wewnętrznej części adaptera. Biorąc jednak pod uwagę wątpliwą skuteczność ciągłego AF w modelu GFX 50S i tak będzie to raczej mało wykorzystywana funkcja. Nie jest jednak powiedziane, że będzie tak samo w przypadku kolejnych modeli z serii GFX.

 

Co ciekawe, adapter jest wyjątkowo kompaktowy, a do tego wydaje się wytrzymały - korpus adaptera wykonano z aluminium, mocowania zaś z mosiądzu. Nie powinno być więc problemów z podłączaniem nawet cięższych szkieł. Oczywiście w przypadku używania szkieł Canona z parze z aparatem Fujifilm będziemy musieli liczyć się z winietą, jak jednak możemy zobaczyć na zdjęciach przykładowych, nie będzie przekreśla to użyteczności takiego zestawu.

Canon 85 mm f/1.2 L II  +  Fujifilm GFX 50S

Canon 85 mm f/1.2 L II  +  Fujifilm GFX 50S

Canon 85 mm f/1.2 L II  +  Fujifilm GFX 50S

Sigma 135 mm f/1.8 Art  +  Fujifilm GFX 50S

Sigma 85 mm f/1.4 Art + Fujiflm GFX 50S

Dostępność i cena

Adapter trafi do sprzedaży w połowie października, w cenie 499 dolarów.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem techartpro.com.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox SL150R i SL300R - nowe kreatywne głowice LED RGBW w dobrej cenie
Godox SL150R i SL300R - nowe kreatywne głowice LED RGBW w dobrej cenie
Godox prezentuje nowe lampy światła ciągłego o zastosowań foto i wideo. Modele SL150R i SL300R oferują rozbudowaną funkcjonalność i dobrą moc w przystępnej cenie.
5
Peak Design Camera Cube V2 - nowa linia insertów do plecaków i toreb fotograficznych
Peak Design Camera Cube V2 - nowa linia insertów do plecaków i toreb fotograficznych
Wkłady Camera Cube to jedne z najpopularniejszych i najlepiej ocenianych produktów Peak Design. Teraz powstała ich nowa, ulepszona wersja, czyli Camera Cube V2!
8
Irix wprowadza na rynek adapter filtrowy Irix Edge dla obiektywu 21 mm f/1.4
Irix wprowadza na rynek adapter filtrowy Irix Edge dla obiektywu 21 mm f/1.4
Irix opracował adapter filtrowy do obiektywu 21 mm f/1.4, który umożliwi korzystanie z wkręcanych filtrów 105 mm. Będzie oferowany za darmo.
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)