Zobacz, jak skutecznie wyrównać tony skóry na zdjęciu w Adobe Photohop

0
Maciej Luśtyk
4 Kwiecień 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Postprodukcja cery to jedno z największych wyzwań przed jakimi stajemy w przypadku fotografii portretowej. Na szczęście istnieją na nią dobre i sprawdzone sposoby. Zobaczcie, jak w prosty sposób wyrównać kolorystykę skóry w Photoshopie.

Na pewno nie raz zdarzyło wam się fotografować osobę, która mimo dobrej pozy, kadru i oświetlenia wyszła na zdjęciu nieatrakcyjnie przez ze względu na cerę. Do najczęstszych problemów należą nieładnie wyglądające zażółcenia czy zaróżowienia skóry, te ostatnie widoczne zwłaszcza przy niższych temperaturach. Na etapie edycji możemy jednak skutecznie wyrównać kolorystykę cery, sprawiając że każdy będzie wyglądać pod tym względem atrakcyjnie.

Praktyczny poradnik na ten temat oferuje nam Unmesh Dinda z kanału PiXimperfect, którego tutoriale już niejednokrotnie udostępnialiśmy na naszej stronie. A to ze względu na bardzo praktyczne wskazówki oraz szczegółowe i zrozumiałe dla każdego objaśnianie zagadnień.

Edycja tonów skóry w Adobe Photoshop

 

Podczas procesu edycji proponowanego w poradniku korzystać będziemy m.in z techniki separacji częstotliwości, masek gradientowych i próbkowania, warto wiec wcześniej zapoznać się z podstawami tych zagadnień, na szczęście na kanale twórcy znajdziemy wszystkie potrzebne materiały, do których zresztą Dinda w stosownych momentach odsyła. Zwraca też uwagę na łatwe do popełnienia i przeoczenia błędy.

Choć tutorial jest nieco dłuższy niż popularne ostatnio “minutowe” poradniki, warto poświecić mu mu chwilę czasu i uwagi. Przy odrobinie wprawy pozwoli to znacznie podnieść jakość postprodukcji naszych portretów, zwłaszcza tych wykonywanych bez wsparcia profesjonalnej makijażystki.

Więcej ciekawych poradników dotyczących technik obróbki w programie Photoshop znajdziecie na kanale PiXimperfect w serwisie Youtube.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)
Więcej w kategorii: Tutoriale
Zobacz, jak usunąć niechciane cienie ze zdjęcia w Adobe Photoshop
Zobacz, jak usunąć niechciane cienie ze zdjęcia w Adobe Photoshop
Mocny cień zepsuł ci zdjęcie? Nie panikuj! Możesz to naprawić w Photoshopie
0
0
Zobacz, jak odzyskać ukryte szczegóły na zdjeciach krajobrazach dzięki technice Dodge & Burn [WIDEO]
Zobacz, jak odzyskać ukryte szczegóły na zdjeciach krajobrazach dzięki technice Dodge & Burn [WIDEO]
Chcesz, aby Twoje zdjęcia krajobrazowe nabrały jeszcze większej głębi i wyrazistości? Jednym ze sposobów do osiągnięcia takiego efektu jest… technika „dodge &...
16
0
Przejmij kontrolę nad lokalną edycją zdjęć w Lightroomie - i to wszystko za pomocą jednej prostej sztuczki
Przejmij kontrolę nad lokalną edycją zdjęć w Lightroomie - i to wszystko za pomocą jednej prostej...
Od teraz korzystanie z pędzla lub filtra gradientowego w Lightroomie będzie funkcjonalne, jak nigdy przedtem. Dowiedz się, jak za pomocą prostej kombinacji...
22
0