Zobacz, jak skutecznie wyrównać tony skóry na zdjęciu w Adobe Photohop

Autor: Maciej Luśtyk

4 Kwiecień 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Postprodukcja cery to jedno z największych wyzwań przed jakimi stajemy w przypadku fotografii portretowej. Na szczęście istnieją na nią dobre i sprawdzone sposoby. Zobaczcie, jak w prosty sposób wyrównać kolorystykę skóry w Photoshopie.

Na pewno nie raz zdarzyło wam się fotografować osobę, która mimo dobrej pozy, kadru i oświetlenia wyszła na zdjęciu nieatrakcyjnie przez ze względu na cerę. Do najczęstszych problemów należą nieładnie wyglądające zażółcenia czy zaróżowienia skóry, te ostatnie widoczne zwłaszcza przy niższych temperaturach. Na etapie edycji możemy jednak skutecznie wyrównać kolorystykę cery, sprawiając że każdy będzie wyglądać pod tym względem atrakcyjnie.

Praktyczny poradnik na ten temat oferuje nam Unmesh Dinda z kanału PiXimperfect, którego tutoriale już niejednokrotnie udostępnialiśmy na naszej stronie. A to ze względu na bardzo praktyczne wskazówki oraz szczegółowe i zrozumiałe dla każdego objaśnianie zagadnień.

Edycja tonów skóry w Adobe Photoshop

 

Podczas procesu edycji proponowanego w poradniku korzystać będziemy m.in z techniki separacji częstotliwości, masek gradientowych i próbkowania, warto wiec wcześniej zapoznać się z podstawami tych zagadnień, na szczęście na kanale twórcy znajdziemy wszystkie potrzebne materiały, do których zresztą Dinda w stosownych momentach odsyła. Zwraca też uwagę na łatwe do popełnienia i przeoczenia błędy.

Choć tutorial jest nieco dłuższy niż popularne ostatnio “minutowe” poradniki, warto poświecić mu mu chwilę czasu i uwagi. Przy odrobinie wprawy pozwoli to znacznie podnieść jakość postprodukcji naszych portretów, zwłaszcza tych wykonywanych bez wsparcia profesjonalnej makijażystki.

Więcej ciekawych poradników dotyczących technik obróbki w programie Photoshop znajdziecie na kanale PiXimperfect w serwisie Youtube.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Tutoriale
Jak zmienić kolor dowolnej rzeczy w Photoshopie - najwygodniejszy sposób (2021)
Jak zmienić kolor dowolnej rzeczy w Photoshopie - najwygodniejszy sposób (2021)
Dowiedz się jak łatwo i skutecznie zmienić kolor produktów, ubrań i innych rzeczy w programie Adobe Photoshop.
10
Jak w Photoshopie odtworzyć efekt użycia kolorowych filtrów żelowych?
Jak w Photoshopie odtworzyć efekt użycia kolorowych filtrów żelowych?
Tworzenie w Photoshopie efektów świetlnych nie należy do najprostszych, szczególnie w edycji portretu. Unmesh z PiXimperfect w swoim tutorialu w przejrzysty sposób pokazuje jak do zdjęcia...
0
Photoshop - usuń niechciane obiekty z tekstur w perspektywie
Photoshop - usuń niechciane obiekty z tekstur w perspektywie
Choć usuwanie obiektów ze zdjęć w Photoshopie nie należy do bardzo trudnych, niektóre przypadki potrafią spędzić sen z powiek. Na szczęście prawie nigdy nie okaże się...
14
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)