Zobacz, jak skutecznie wyrównać tony skóry na zdjęciu w Adobe Photohop

0
Maciej Luśtyk
4 Kwiecień 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Postprodukcja cery to jedno z największych wyzwań przed jakimi stajemy w przypadku fotografii portretowej. Na szczęście istnieją na nią dobre i sprawdzone sposoby. Zobaczcie, jak w prosty sposób wyrównać kolorystykę skóry w Photoshopie.

Na pewno nie raz zdarzyło wam się fotografować osobę, która mimo dobrej pozy, kadru i oświetlenia wyszła na zdjęciu nieatrakcyjnie przez ze względu na cerę. Do najczęstszych problemów należą nieładnie wyglądające zażółcenia czy zaróżowienia skóry, te ostatnie widoczne zwłaszcza przy niższych temperaturach. Na etapie edycji możemy jednak skutecznie wyrównać kolorystykę cery, sprawiając że każdy będzie wyglądać pod tym względem atrakcyjnie.

Praktyczny poradnik na ten temat oferuje nam Unmesh Dinda z kanału PiXimperfect, którego tutoriale już niejednokrotnie udostępnialiśmy na naszej stronie. A to ze względu na bardzo praktyczne wskazówki oraz szczegółowe i zrozumiałe dla każdego objaśnianie zagadnień.

Edycja tonów skóry w Adobe Photoshop

 

Podczas procesu edycji proponowanego w poradniku korzystać będziemy m.in z techniki separacji częstotliwości, masek gradientowych i próbkowania, warto wiec wcześniej zapoznać się z podstawami tych zagadnień, na szczęście na kanale twórcy znajdziemy wszystkie potrzebne materiały, do których zresztą Dinda w stosownych momentach odsyła. Zwraca też uwagę na łatwe do popełnienia i przeoczenia błędy.

Choć tutorial jest nieco dłuższy niż popularne ostatnio “minutowe” poradniki, warto poświecić mu mu chwilę czasu i uwagi. Przy odrobinie wprawy pozwoli to znacznie podnieść jakość postprodukcji naszych portretów, zwłaszcza tych wykonywanych bez wsparcia profesjonalnej makijażystki.

Więcej ciekawych poradników dotyczących technik obróbki w programie Photoshop znajdziecie na kanale PiXimperfect w serwisie Youtube.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Tutoriale
Zostań certyfikowanym specjalistą od postprodukcji w DaVinci Resolve. Blackmagic udostępnia darmowy program szkoleniowy
Zostań certyfikowanym specjalistą od postprodukcji w DaVinci Resolve. Blackmagic udostępnia...
DaVinci Resolve to fantastyczna, a co najważniejsze darmowa alternatywa dla filmowych aplikacji z pakietu Adobe. Producent robi kolejny krok, by wyprzedzić swojego...
67
0
Zobacz, jak dodać skórze złoty blask w Adobe Photoshop
Zobacz, jak dodać skórze złoty blask w Adobe Photoshop
Wygląd skóry na zdjęciach to obsesja niejednego fotografa i retuszera. Zobacz, jak uzyskać efekt wykorzystywany w postprodukcji sesji beauty.
33
2
Zła kompozycja to nie problem. Z pomocą przyjdzie Photoshop, a dokładniej narzędzie Content-Aware Fill [WIDEO]
Zła kompozycja to nie problem. Z pomocą przyjdzie Photoshop, a dokładniej narzędzie Content-Aware...
Zobacz w jaki sposób po fakcie poprawić kompozycję zdjęcia za pomocą narzędzia Content-Aware Fill dostępnego w Photoshopie.
10
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)