Zobacz, jak usunąć niechciane cienie ze zdjęcia w Adobe Photoshop

1
Maciej Luśtyk
18 Lipiec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Mocny cień zepsuł ci zdjęcie? Nie panikuj! Możesz to naprawić w Photoshopie

Fotografując świadomie, powinniśmy umieć okiełznać dowolne warunki oświetleniowe. Wpadki zdarzają się jednak każdemu i niekiedy dopiero na etapie przeglądania zdjęć zdajemy sobie sprawę, że czegoś nie dopilnowaliśmy. Jedną z takich rzeczy mogą być cienie, których często nie zauważamy spoglądając w wizjer, a które potrafią popsuć odbiór zdjęcia.

Na szczęście mamy Photoshopa, który potrafi wybawić nas z niejednej fotograficznej opresji. Pozornie rozjaśnienie cieni może wydawać się prostym zadaniem, szybko jednak okaże się, że w przypadku edytowanych obszarów zdjęcia będziemy mieć problemy z dopasowaniem odpowiedniej kolorystyki. Jak więc robić to dobrze?

Z pomocą przychodzą jak zawsze świetnie opracowane i przystępne wideoporadniki Unmesha Dindy z youtubowego kanału PiXimperfect. W niespełna 20-minutowym materiale Dinda przeprowadza nas przez cały proces usuwania niechcianych cieni i szczegółowo pokazuje jak radzić sobie z obszarami sprawiającymi szczególne problemy.

Choć cały proces nie jest zanadto skomplikowany, to niestety dosyć czasochłonny. Żeby więc oszczędzić sobie zbędnej pracy, zawsze dwa razy sprawdzajcie kadr przed wciśnięciem spustu migawki.

Więcej ciekawych poradników znajdziecie na kanale PiXimperfect w serwisie Youtube.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Tutoriale
Zostań certyfikowanym specjalistą od postprodukcji w DaVinci Resolve. Blackmagic udostępnia darmowy program szkoleniowy
Zostań certyfikowanym specjalistą od postprodukcji w DaVinci Resolve. Blackmagic udostępnia...
DaVinci Resolve to fantastyczna, a co najważniejsze darmowa alternatywa dla filmowych aplikacji z pakietu Adobe. Producent robi kolejny krok, by wyprzedzić swojego...
66
0
Zobacz, jak dodać skórze złoty blask w Adobe Photoshop
Zobacz, jak dodać skórze złoty blask w Adobe Photoshop
Wygląd skóry na zdjęciach to obsesja niejednego fotografa i retuszera. Zobacz, jak uzyskać efekt wykorzystywany w postprodukcji sesji beauty.
33
2
Zła kompozycja to nie problem. Z pomocą przyjdzie Photoshop, a dokładniej narzędzie Content-Aware Fill [WIDEO]
Zła kompozycja to nie problem. Z pomocą przyjdzie Photoshop, a dokładniej narzędzie Content-Aware...
Zobacz w jaki sposób po fakcie poprawić kompozycję zdjęcia za pomocą narzędzia Content-Aware Fill dostępnego w Photoshopie.
10
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)