Zobacz, jak usunąć niechciane cienie ze zdjęcia w Adobe Photoshop

1

Autor: Maciej Luśtyk

18 Lipiec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Mocny cień zepsuł ci zdjęcie? Nie panikuj! Możesz to naprawić w Photoshopie

Fotografując świadomie, powinniśmy umieć okiełznać dowolne warunki oświetleniowe. Wpadki zdarzają się jednak każdemu i niekiedy dopiero na etapie przeglądania zdjęć zdajemy sobie sprawę, że czegoś nie dopilnowaliśmy. Jedną z takich rzeczy mogą być cienie, których często nie zauważamy spoglądając w wizjer, a które potrafią popsuć odbiór zdjęcia.

Na szczęście mamy Photoshopa, który potrafi wybawić nas z niejednej fotograficznej opresji. Pozornie rozjaśnienie cieni może wydawać się prostym zadaniem, szybko jednak okaże się, że w przypadku edytowanych obszarów zdjęcia będziemy mieć problemy z dopasowaniem odpowiedniej kolorystyki. Jak więc robić to dobrze?

Z pomocą przychodzą jak zawsze świetnie opracowane i przystępne wideoporadniki Unmesha Dindy z youtubowego kanału PiXimperfect. W niespełna 20-minutowym materiale Dinda przeprowadza nas przez cały proces usuwania niechcianych cieni i szczegółowo pokazuje jak radzić sobie z obszarami sprawiającymi szczególne problemy.

Choć cały proces nie jest zanadto skomplikowany, to niestety dosyć czasochłonny. Żeby więc oszczędzić sobie zbędnej pracy, zawsze dwa razy sprawdzajcie kadr przed wciśnięciem spustu migawki.

Więcej ciekawych poradników znajdziecie na kanale PiXimperfect w serwisie Youtube.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Tutoriale
Photoshop - usuń niechciane obiekty z tekstur w perspektywie
Photoshop - usuń niechciane obiekty z tekstur w perspektywie
Choć usuwanie obiektów ze zdjęć w Photoshopie nie należy do bardzo trudnych, niektóre przypadki potrafią spędzić sen z powiek. Na szczęście prawie nigdy nie okaże się...
26
0
Zrobiłeś zdjęcia gwiazd? Pokaż je tak, jak na to zasługują. Oto darmowy kurs postprodukcji astrofotografii
Zrobiłeś zdjęcia gwiazd? Pokaż je tak, jak na to zasługują. Oto darmowy kurs postprodukcji...
Wybierasz się fotografować Perseidy? Zobacz, jak wyciągnąć najwięcej ze zdjęć nocnego nieba. Lonely Speck udostępnia za darmo kurs postprodukcji...
70
0
Photoshop czy Lightroom? Zobacz, który program lepiej nadaje się do wyostrzania zdjęć
Photoshop czy Lightroom? Zobacz, który program lepiej nadaje się do wyostrzania zdjęć
Skutecznie wyostrzane to jeden z najważniejszych końcowych etapów postprodukcji. Może jednak zdjęcia tak samo pomóc, jak i zaszkodzić. Zobacz, jak robić to...
35
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)