Zobacz, jak dodać skórze złoty blask w Adobe Photoshop

2
Maciej Luśtyk
23 Sierpień 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Wygląd skóry na zdjęciach to obsesja niejednego fotografa i retuszera. Zobacz, jak uzyskać efekt wykorzystywany w postprodukcji sesji beauty.

Nie raz oglądając zdjęcia w magazynach zastanawialiście się pewnie, jak komuś udało się sprawić, że skóra modeli wydaje się świecić metalicznym blaskiem, ale jednocześnie wygląda naturalnie. Kwestia specjalnego makijażu, oświetlenia? Raczej umiejętnej obróbki.

Sposób na udaną edycję cery na zdjęciach i uzyskanie podobnego efektu w przypadku programu Adobe Photoshop jest przynajmniej kilka, ale profesjonalni retuszerzy nie dzielą się chętnie swoją wiedzą. Na szczęście jest Umesh Dinda z kanału PiXimperfect, który co i rusz zdradza nam za darmo sztuczki, za których poznanie musielibyśmy normalnie sporo zapłacić, uczęszczając na specjalistyczne kursy. W dodatku robi to w wyjątkowo przystępny i zrozumiały nawet dla początkujących sposób.

W przypadku jednego ze swoich ostatnich tutoriali, autor pokazuje nam jak w stosunkowo łatwy sposób uzyskać wspomniane rezultaty za pomocą kilku Warstw Dopasowania (Adjustment Layers), panelu Mieszaj gdy (Blend If) i prostych masek, nie musząc uciekać się do narzędzi Dodge i Burn, które zwykle destruktywnie wpływają na wygląd zdjęcia. Przy okazji możemy poznać kilka ciekawych sposobów doprecyzowanie nakładanych masek.

Czy warto poświęcać 20 minut na obejrzenie filmu, a następnie kilka godzin na opanowanie prezentowanej techniki, skoro różnice między surowym zdjęciem, a finalnym obrazem są tak subtelne? Na to pytanie musicie sobie odpowiedzieć sami. Trzeba jednak pamiętać, że to właśnie drobne niuanse sprawiają, że jedno zdjęcie przyciąga, a obok drugiego przechodzimy obojętnie.

Więcej ciekawych tutoriali autora znajdziecie na kanale PiXimperfect w serwisie Youtube.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Tutoriale
Zostań certyfikowanym specjalistą od postprodukcji w DaVinci Resolve. Blackmagic udostępnia darmowy program szkoleniowy
Zostań certyfikowanym specjalistą od postprodukcji w DaVinci Resolve. Blackmagic udostępnia...
DaVinci Resolve to fantastyczna, a co najważniejsze darmowa alternatywa dla filmowych aplikacji z pakietu Adobe. Producent robi kolejny krok, by wyprzedzić swojego...
67
0
Zła kompozycja to nie problem. Z pomocą przyjdzie Photoshop, a dokładniej narzędzie Content-Aware Fill [WIDEO]
Zła kompozycja to nie problem. Z pomocą przyjdzie Photoshop, a dokładniej narzędzie Content-Aware...
Zobacz w jaki sposób po fakcie poprawić kompozycję zdjęcia za pomocą narzędzia Content-Aware Fill dostępnego w Photoshopie.
10
1
Photoshop tutorial: wycinanie osób z tła [WIDEO]
Photoshop tutorial: wycinanie osób z tła [WIDEO]
Odseparowanie sylwetki od tła zdjęcia może wydawać się skomplikowaną czynnością. Jednak dzięki kilku sztuczkom i narzędziom Photoshopa cała operacja może być bardzo...
20
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)