Zobacz, jak dodać skórze złoty blask w Adobe Photoshop

2

Autor: Maciej Luśtyk

23 Sierpień 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Wygląd skóry na zdjęciach to obsesja niejednego fotografa i retuszera. Zobacz, jak uzyskać efekt wykorzystywany w postprodukcji sesji beauty.

Nie raz oglądając zdjęcia w magazynach zastanawialiście się pewnie, jak komuś udało się sprawić, że skóra modeli wydaje się świecić metalicznym blaskiem, ale jednocześnie wygląda naturalnie. Kwestia specjalnego makijażu, oświetlenia? Raczej umiejętnej obróbki.

Sposób na udaną edycję cery na zdjęciach i uzyskanie podobnego efektu w przypadku programu Adobe Photoshop jest przynajmniej kilka, ale profesjonalni retuszerzy nie dzielą się chętnie swoją wiedzą. Na szczęście jest Umesh Dinda z kanału PiXimperfect, który co i rusz zdradza nam za darmo sztuczki, za których poznanie musielibyśmy normalnie sporo zapłacić, uczęszczając na specjalistyczne kursy. W dodatku robi to w wyjątkowo przystępny i zrozumiały nawet dla początkujących sposób.

W przypadku jednego ze swoich ostatnich tutoriali, autor pokazuje nam jak w stosunkowo łatwy sposób uzyskać wspomniane rezultaty za pomocą kilku Warstw Dopasowania (Adjustment Layers), panelu Mieszaj gdy (Blend If) i prostych masek, nie musząc uciekać się do narzędzi Dodge i Burn, które zwykle destruktywnie wpływają na wygląd zdjęcia. Przy okazji możemy poznać kilka ciekawych sposobów doprecyzowanie nakładanych masek.

Czy warto poświęcać 20 minut na obejrzenie filmu, a następnie kilka godzin na opanowanie prezentowanej techniki, skoro różnice między surowym zdjęciem, a finalnym obrazem są tak subtelne? Na to pytanie musicie sobie odpowiedzieć sami. Trzeba jednak pamiętać, że to właśnie drobne niuanse sprawiają, że jedno zdjęcie przyciąga, a obok drugiego przechodzimy obojętnie.

Więcej ciekawych tutoriali autora znajdziecie na kanale PiXimperfect w serwisie Youtube.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Tutoriale
Photoshop czy Lightroom? Zobacz, który program lepiej nadaje się do wyostrzania zdjęć
Photoshop czy Lightroom? Zobacz, który program lepiej nadaje się do wyostrzania zdjęć
Skutecznie wyostrzane to jeden z najważniejszych końcowych etapów postprodukcji. Może jednak zdjęcia tak samo pomóc, jak i zaszkodzić. Zobacz, jak robić to...
21
0
10 tricków w Adobe Photoshop, o których mogłeś nie wiedzieć
10 tricków w Adobe Photoshop, o których mogłeś nie wiedzieć
Photoshop to jedna z tych aplikacji, których można używać kilkanaście lat, a i tak nie znać wszystkich możliwości jakie oferuje. Oto 10 przydatnych opcji, które...
22
0
Zobacz, jak usunąć odbicia światła z okularów w Adobe Photoshop
Zobacz, jak usunąć odbicia światła z okularów w Adobe Photoshop
Zdarzyło się Wam, że na najlepszym zdjęciu z sesji oczy modela przysłoniły odwracające uwagę bliki? Tego typu sytuacje da się uratować.
72
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)