Zobacz, jak dodać skórze złoty blask w Adobe Photoshop

Autor: Maciej Luśtyk

23 Sierpień 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Wygląd skóry na zdjęciach to obsesja niejednego fotografa i retuszera. Zobacz, jak uzyskać efekt wykorzystywany w postprodukcji sesji beauty.

Nie raz oglądając zdjęcia w magazynach zastanawialiście się pewnie, jak komuś udało się sprawić, że skóra modeli wydaje się świecić metalicznym blaskiem, ale jednocześnie wygląda naturalnie. Kwestia specjalnego makijażu, oświetlenia? Raczej umiejętnej obróbki.

Sposób na udaną edycję cery na zdjęciach i uzyskanie podobnego efektu w przypadku programu Adobe Photoshop jest przynajmniej kilka, ale profesjonalni retuszerzy nie dzielą się chętnie swoją wiedzą. Na szczęście jest Umesh Dinda z kanału PiXimperfect, który co i rusz zdradza nam za darmo sztuczki, za których poznanie musielibyśmy normalnie sporo zapłacić, uczęszczając na specjalistyczne kursy. W dodatku robi to w wyjątkowo przystępny i zrozumiały nawet dla początkujących sposób.

W przypadku jednego ze swoich ostatnich tutoriali, autor pokazuje nam jak w stosunkowo łatwy sposób uzyskać wspomniane rezultaty za pomocą kilku Warstw Dopasowania (Adjustment Layers), panelu Mieszaj gdy (Blend If) i prostych masek, nie musząc uciekać się do narzędzi Dodge i Burn, które zwykle destruktywnie wpływają na wygląd zdjęcia. Przy okazji możemy poznać kilka ciekawych sposobów doprecyzowanie nakładanych masek.

Czy warto poświęcać 20 minut na obejrzenie filmu, a następnie kilka godzin na opanowanie prezentowanej techniki, skoro różnice między surowym zdjęciem, a finalnym obrazem są tak subtelne? Na to pytanie musicie sobie odpowiedzieć sami. Trzeba jednak pamiętać, że to właśnie drobne niuanse sprawiają, że jedno zdjęcie przyciąga, a obok drugiego przechodzimy obojętnie.

Więcej ciekawych tutoriali autora znajdziecie na kanale PiXimperfect w serwisie Youtube.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Tutoriale
Jak zmienić kolor dowolnej rzeczy w Photoshopie - najwygodniejszy sposób (2021)
Jak zmienić kolor dowolnej rzeczy w Photoshopie - najwygodniejszy sposób (2021)
Dowiedz się jak łatwo i skutecznie zmienić kolor produktów, ubrań i innych rzeczy w programie Adobe Photoshop.
10
Jak w Photoshopie odtworzyć efekt użycia kolorowych filtrów żelowych?
Jak w Photoshopie odtworzyć efekt użycia kolorowych filtrów żelowych?
Tworzenie w Photoshopie efektów świetlnych nie należy do najprostszych, szczególnie w edycji portretu. Unmesh z PiXimperfect w swoim tutorialu w przejrzysty sposób pokazuje jak do zdjęcia...
0
Photoshop - usuń niechciane obiekty z tekstur w perspektywie
Photoshop - usuń niechciane obiekty z tekstur w perspektywie
Choć usuwanie obiektów ze zdjęć w Photoshopie nie należy do bardzo trudnych, niektóre przypadki potrafią spędzić sen z powiek. Na szczęście prawie nigdy nie okaże się...
14
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)