Ostatnie wolne miejsca na „Portret Bez Barier“, czyli warsztaty fotograficzne inne od wszystkich

Ostatnie wolne miejsca na „Portret Bez Barier“, czyli warsztaty fotograficzne inne od wszystkich

Jak sprawić, żeby osoba fotografowana poczuła się przy nas swobodnie? Jak przełamać swoje opory przed zrobieniem nieznajomemu zdjęcia? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź na warsztatach „Portret bez barier“, które odbędą się już w ten weekend w warszawskim Domu Kultury Kadr.

W najbliższy weekend w warszawskim Domu Kultury Kadr odbędą się niezwykłe warsztaty fotografii portretowej. Niezwykłe gdyż oprócz fotografa Radka Polaka do grona wykładowców dołączy profesjonalny coach - Dorota Jurzysta.

- Pomysł na formę powstał w wyniku obserwacji poczynionych na warsztatach 4photo „Polska egzotyczna - Podlasie”. Główne trudności, które towarzyszyły uczestnikom przy robieniu zdjęć nie wynikały z braków technicznych, braku współpracy ze strony osób, które fotografowali. Przede wszystkim była to walka ze sobą, nieśmiałością i lękiem przed kontaktem z drugim człowiekiem, podejściem do niego blisko i naciśnięciem spustu migawki. Głównym założeniem warsztatów „Portret bez barier“ jest więc praca nad umiejętnością robienia zdjęć portretowych, ale też nad przełamaniem barier, które utrudniają osobom fotografującym wejście w dobry kontakt z modelem - zaznaczają organizatorzy.

Poznaj siebie i swoich modeli

Uczestnicy warsztatów „Portret bez barier“ będą pracować z doświadczonym fotografem - portrecistą Radkiem Polakiem, który oprócz warsztatu podzieli się swoim doświadczeniem pracy z drugim człowiekiem i aparatem w ręku. Pomagać w tym będzie także profesjonalny coach - Dorota Jurzysta, która poprowadzi sesję coachingową, podczas której będzie służyć doświadczeniem i radą. Ponadto do warsztatów w charakterze modeli zostali zaproszeni aktorzy.

- Każdy z uczestników będzie pracował indywidualnie z przypisaną mu osobą, co pozwoli do maksimum wykorzystać czas na warsztatach. Indywidualne podejście, praca jeden do jednego, prowadzenie przez profesjonalnego fotografa i wsparcie merytoryczne doświadczonego coach'a - to wszystko na pewno pozwoli podnieść swoje umiejętności i warsztat - dodają organizatorzy.

fot. Radek Polak

Gdzie i kiedy?

Warsztaty „Portret bez barier“ odbędą się już w ten weekend w warszawskim Domu Kultury Kadr (ul. Przemysława Gintrowskiego 32). Zajęcia potrwają 3 dni, a grupa będzie kameralna - maksymalnie 8 uczestników. Warsztaty z fotografii portretowej są płatne - koszt udziału wynosi 860 zł. Jeżeli chcielibyście wziąć w nich udział, to mamy dobrą wiadomość. W tej chwili są jeszcze dwa miejsca wolne. Więcej informacji, w tym szczegółowy plan zajęć znajdziecie na stronie www.4photo.eu.

zdjęcie główne: fot. Radek Polak

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
2
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0