Ostatnie wolne miejsca na „Portret Bez Barier“, czyli warsztaty fotograficzne inne od wszystkich

Ostatnie wolne miejsca na „Portret Bez Barier“, czyli warsztaty fotograficzne inne od wszystkich

Jak sprawić, żeby osoba fotografowana poczuła się przy nas swobodnie? Jak przełamać swoje opory przed zrobieniem nieznajomemu zdjęcia? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź na warsztatach „Portret bez barier“, które odbędą się już w ten weekend w warszawskim Domu Kultury Kadr.

W najbliższy weekend w warszawskim Domu Kultury Kadr odbędą się niezwykłe warsztaty fotografii portretowej. Niezwykłe gdyż oprócz fotografa Radka Polaka do grona wykładowców dołączy profesjonalny coach - Dorota Jurzysta.

- Pomysł na formę powstał w wyniku obserwacji poczynionych na warsztatach 4photo „Polska egzotyczna - Podlasie”. Główne trudności, które towarzyszyły uczestnikom przy robieniu zdjęć nie wynikały z braków technicznych, braku współpracy ze strony osób, które fotografowali. Przede wszystkim była to walka ze sobą, nieśmiałością i lękiem przed kontaktem z drugim człowiekiem, podejściem do niego blisko i naciśnięciem spustu migawki. Głównym założeniem warsztatów „Portret bez barier“ jest więc praca nad umiejętnością robienia zdjęć portretowych, ale też nad przełamaniem barier, które utrudniają osobom fotografującym wejście w dobry kontakt z modelem - zaznaczają organizatorzy.

Poznaj siebie i swoich modeli

Uczestnicy warsztatów „Portret bez barier“ będą pracować z doświadczonym fotografem - portrecistą Radkiem Polakiem, który oprócz warsztatu podzieli się swoim doświadczeniem pracy z drugim człowiekiem i aparatem w ręku. Pomagać w tym będzie także profesjonalny coach - Dorota Jurzysta, która poprowadzi sesję coachingową, podczas której będzie służyć doświadczeniem i radą. Ponadto do warsztatów w charakterze modeli zostali zaproszeni aktorzy.

- Każdy z uczestników będzie pracował indywidualnie z przypisaną mu osobą, co pozwoli do maksimum wykorzystać czas na warsztatach. Indywidualne podejście, praca jeden do jednego, prowadzenie przez profesjonalnego fotografa i wsparcie merytoryczne doświadczonego coach'a - to wszystko na pewno pozwoli podnieść swoje umiejętności i warsztat - dodają organizatorzy.

fot. Radek Polak

Gdzie i kiedy?

Warsztaty „Portret bez barier“ odbędą się już w ten weekend w warszawskim Domu Kultury Kadr (ul. Przemysława Gintrowskiego 32). Zajęcia potrwają 3 dni, a grupa będzie kameralna - maksymalnie 8 uczestników. Warsztaty z fotografii portretowej są płatne - koszt udziału wynosi 860 zł. Jeżeli chcielibyście wziąć w nich udział, to mamy dobrą wiadomość. W tej chwili są jeszcze dwa miejsca wolne. Więcej informacji, w tym szczegółowy plan zajęć znajdziecie na stronie www.4photo.eu.

zdjęcie główne: fot. Radek Polak

Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
3
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
2
Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - test obiektywu
31 Maj 2019
Dziś przyglądamy się bliżej Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - szkłu, na które długo czekali miłośnicy szerokiego kąta. Kompaktowa i uszczelniona budowa, zaawansowana optyka i szybki AF mają być sporymi zaletami tego modelu.
4
Tenba Shootout II 24L - test plecaka
29 Maj 2019
Dziś sprawdzamy czy plecak Shootout II 24L to propozycja Tenby właściwa dla profesjonalnego fotografa.
0