Ostatnie wolne miejsca na „Portret Bez Barier“, czyli warsztaty fotograficzne inne od wszystkich

0

Autor: Redakcja Fotopolis

27 Listopad 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Jak sprawić, żeby osoba fotografowana poczuła się przy nas swobodnie? Jak przełamać swoje opory przed zrobieniem nieznajomemu zdjęcia? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź na warsztatach „Portret bez barier“, które odbędą się już w ten weekend w warszawskim Domu Kultury Kadr.

W najbliższy weekend w warszawskim Domu Kultury Kadr odbędą się niezwykłe warsztaty fotografii portretowej. Niezwykłe gdyż oprócz fotografa Radka Polaka do grona wykładowców dołączy profesjonalny coach - Dorota Jurzysta.

- Pomysł na formę powstał w wyniku obserwacji poczynionych na warsztatach 4photo „Polska egzotyczna - Podlasie”. Główne trudności, które towarzyszyły uczestnikom przy robieniu zdjęć nie wynikały z braków technicznych, braku współpracy ze strony osób, które fotografowali. Przede wszystkim była to walka ze sobą, nieśmiałością i lękiem przed kontaktem z drugim człowiekiem, podejściem do niego blisko i naciśnięciem spustu migawki. Głównym założeniem warsztatów „Portret bez barier“ jest więc praca nad umiejętnością robienia zdjęć portretowych, ale też nad przełamaniem barier, które utrudniają osobom fotografującym wejście w dobry kontakt z modelem - zaznaczają organizatorzy.

Poznaj siebie i swoich modeli

Uczestnicy warsztatów „Portret bez barier“ będą pracować z doświadczonym fotografem - portrecistą Radkiem Polakiem, który oprócz warsztatu podzieli się swoim doświadczeniem pracy z drugim człowiekiem i aparatem w ręku. Pomagać w tym będzie także profesjonalny coach - Dorota Jurzysta, która poprowadzi sesję coachingową, podczas której będzie służyć doświadczeniem i radą. Ponadto do warsztatów w charakterze modeli zostali zaproszeni aktorzy.

- Każdy z uczestników będzie pracował indywidualnie z przypisaną mu osobą, co pozwoli do maksimum wykorzystać czas na warsztatach. Indywidualne podejście, praca jeden do jednego, prowadzenie przez profesjonalnego fotografa i wsparcie merytoryczne doświadczonego coach'a - to wszystko na pewno pozwoli podnieść swoje umiejętności i warsztat - dodają organizatorzy.

fot. Radek Polak

Gdzie i kiedy?

Warsztaty „Portret bez barier“ odbędą się już w ten weekend w warszawskim Domu Kultury Kadr (ul. Przemysława Gintrowskiego 32). Zajęcia potrwają 3 dni, a grupa będzie kameralna - maksymalnie 8 uczestników. Warsztaty z fotografii portretowej są płatne - koszt udziału wynosi 860 zł. Jeżeli chcielibyście wziąć w nich udział, to mamy dobrą wiadomość. W tej chwili są jeszcze dwa miejsca wolne. Więcej informacji, w tym szczegółowy plan zajęć znajdziecie na stronie www.4photo.eu.

zdjęcie główne: fot. Radek Polak

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Wykorzystaj w pełni potencjał swojego aparatu. Startują dni otwarte dla uczestników Klubu Sony
Wykorzystaj w pełni potencjał swojego aparatu. Startują dni otwarte dla uczestników Klubu Sony
Sony Centre rozpoczyna Dni Otwarte dla Uczestników Klubu Sony, którzy chcieliby lepiej poznać możliwości swojego aparatu.
3
0
Konkurs im. Krzysztofa Millera 2020 - nabór zgłoszeń jeszcze tylko do środy
Konkurs im. Krzysztofa Millera 2020 - nabór zgłoszeń jeszcze tylko do środy
Gazeta Wyborcza rozpoczyna 3. edycję Konkursu im. Krzysztofa Millera, nagradzającego najlepsze zdjęcia reportażowe ostatniego roku. Zgłoszenia można nadsyłać do 21...
41
1
Rusza wystawa Helmuta Newtona w Toruniu. To ponad 200 zdjęć mistrza
Rusza wystawa Helmuta Newtona w Toruniu. To ponad 200 zdjęć mistrza
Podczas 28. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE w Toruniu zorganizowana zostanie wystawa zdjęć "Helmut Newton: Lubię silne kobiety". Oprócz wystawy będą też spotkania i...
849
0