Ostatnie wolne miejsca na „Portret Bez Barier“, czyli warsztaty fotograficzne inne od wszystkich

Ostatnie wolne miejsca na „Portret Bez Barier“, czyli warsztaty fotograficzne inne od wszystkich

Jak sprawić, żeby osoba fotografowana poczuła się przy nas swobodnie? Jak przełamać swoje opory przed zrobieniem nieznajomemu zdjęcia? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź na warsztatach „Portret bez barier“, które odbędą się już w ten weekend w warszawskim Domu Kultury Kadr.

W najbliższy weekend w warszawskim Domu Kultury Kadr odbędą się niezwykłe warsztaty fotografii portretowej. Niezwykłe gdyż oprócz fotografa Radka Polaka do grona wykładowców dołączy profesjonalny coach - Dorota Jurzysta.

- Pomysł na formę powstał w wyniku obserwacji poczynionych na warsztatach 4photo „Polska egzotyczna - Podlasie”. Główne trudności, które towarzyszyły uczestnikom przy robieniu zdjęć nie wynikały z braków technicznych, braku współpracy ze strony osób, które fotografowali. Przede wszystkim była to walka ze sobą, nieśmiałością i lękiem przed kontaktem z drugim człowiekiem, podejściem do niego blisko i naciśnięciem spustu migawki. Głównym założeniem warsztatów „Portret bez barier“ jest więc praca nad umiejętnością robienia zdjęć portretowych, ale też nad przełamaniem barier, które utrudniają osobom fotografującym wejście w dobry kontakt z modelem - zaznaczają organizatorzy.

Poznaj siebie i swoich modeli

Uczestnicy warsztatów „Portret bez barier“ będą pracować z doświadczonym fotografem - portrecistą Radkiem Polakiem, który oprócz warsztatu podzieli się swoim doświadczeniem pracy z drugim człowiekiem i aparatem w ręku. Pomagać w tym będzie także profesjonalny coach - Dorota Jurzysta, która poprowadzi sesję coachingową, podczas której będzie służyć doświadczeniem i radą. Ponadto do warsztatów w charakterze modeli zostali zaproszeni aktorzy.

- Każdy z uczestników będzie pracował indywidualnie z przypisaną mu osobą, co pozwoli do maksimum wykorzystać czas na warsztatach. Indywidualne podejście, praca jeden do jednego, prowadzenie przez profesjonalnego fotografa i wsparcie merytoryczne doświadczonego coach'a - to wszystko na pewno pozwoli podnieść swoje umiejętności i warsztat - dodają organizatorzy.

fot. Radek Polak

Gdzie i kiedy?

Warsztaty „Portret bez barier“ odbędą się już w ten weekend w warszawskim Domu Kultury Kadr (ul. Przemysława Gintrowskiego 32). Zajęcia potrwają 3 dni, a grupa będzie kameralna - maksymalnie 8 uczestników. Warsztaty z fotografii portretowej są płatne - koszt udziału wynosi 860 zł. Jeżeli chcielibyście wziąć w nich udział, to mamy dobrą wiadomość. W tej chwili są jeszcze dwa miejsca wolne. Więcej informacji, w tym szczegółowy plan zajęć znajdziecie na stronie www.4photo.eu.

zdjęcie główne: fot. Radek Polak

 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Z6 - test aparatu
18 Gru 2018
Sprawdziliśmy czy Nikon Z6 jest w stanie dorównać świetnemu bezlusterkowcowi Sony A7 III.
0
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5