Chcesz w naturalny sposób retuszować portrety? Oto sposób, w który zrobisz to dobrze

0
Michał Chrzanowski
22 Marzec 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Unmesh Dinda, współtwórca kanału PiXimperfect powraca z kolejnym wideoporadnikiem. Tym razem prezentuje skuteczną metodę retuszu skóry oraz udostępnia darmową akcję do Photoshopa, dzięki której Twoje portrety będą wyglądać profesjonalnie i naturalnie.

Na udany portret składa się cała masa czynników - od Twojego warsztatu i doświadczenia, przez umiejętne operowanie światłem, a na przyjaznej atmosferze sesji i odpowiednim kontakcie z modelem skończywszy. Jednak na finalny efekt naszej pracy ma także ogromne znaczenie postprodukcja. I w tym właśnie aspekcie możemy, albo nasze zdjęcie wznieść na jeszcze wyższy wizualny poziom czyniąc z niego spektakularne ujęcie lub… je kompletnie sknocić.

Optymalny retusz skóry, tak by portret wyglądał naturalnie, to jedna z trudniejszych umiejętności, które musi nabyć fotograf. Jednak zamiast do ciekawych efektów dochodzić żmudną drogą „prób i błędów“ warto wiedzę czerpać od ekspertów w swojej dziedzinie. A jeśli chodzi o postprodukcję zdjęć w Photoshopie, to nie ma sobie równych Unmesh Dinda, współtwórca i prowadzący kanał PiXimperfect. W jednym z ostatnich wideoporadników prezentuje krok po kroku technikę i udostępnia do pobrania darmową akcję, dzięki której szybko i skutecznie usuniesz niedoskonałości, poprawisz tonację i teksturę skóry.

 

- Jest to najlepszy sposób, aby automatycznie tworzyć gładką skórę z piękną teksturą podczas edycji w Photoshopie! Skorzystamy z fundamentalnej koncepcji separacji częstotliwości, która osobno wpłynie na kolor skóry i jej teksturę. Ta technika pozwala nawet na zmianę intensywności zmiękczenia już po dokonaniu edycji. W tym samouczku nauczymy się również, jak utworzyć akcję lub zastosować podobny efekt w przypadku korzystania ze starszej wersji Photoshopa - zaznacza Unmesh Dinda.

Więcej ciekawych wideoporadników Unmesha Dindy znajdziecie na kanale PiXimperfect w serwisie Youtube. Filmy są w języku angielskim, ale dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów, powinny być zrozumiałe. Kanał PiXimperfect jest ukierunkowany bezpośrednio i wyłącznie na nauczanie ludzi wszelkich koncepcji związanych z programami Photoshop i Lightroom. Istnieje szeroki zakres wielu różnych obszarów (funkcji i narzędzi) w programie Photoshop, a ten kanał daje szansę na zbadanie ich wszystkich. PiXimperfect został założony z myślą o początkujących użytkownikach oraz o fotografach, którzy chcą odświeżyć swoją wiedzę.

zdjęcie główne: unsplash.com

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Tutoriale
Zobacz, jak dodać skórze złoty blask w Adobe Photoshop
Zobacz, jak dodać skórze złoty blask w Adobe Photoshop
Wygląd skóry na zdjęciach to obsesja niejednego fotografa i retuszera. Zobacz, jak uzyskać efekt wykorzystywany w postprodukcji sesji beauty.
33
1
Zła kompozycja to nie problem. Z pomocą przyjdzie Photoshop, a dokładniej narzędzie Content-Aware Fill [WIDEO]
Zła kompozycja to nie problem. Z pomocą przyjdzie Photoshop, a dokładniej narzędzie Content-Aware...
Zobacz w jaki sposób po fakcie poprawić kompozycję zdjęcia za pomocą narzędzia Content-Aware Fill dostępnego w Photoshopie.
10
0
Photoshop tutorial: wycinanie osób z tła [WIDEO]
Photoshop tutorial: wycinanie osób z tła [WIDEO]
Odseparowanie sylwetki od tła zdjęcia może wydawać się skomplikowaną czynnością. Jednak dzięki kilku sztuczkom i narzędziom Photoshopa cała operacja może być bardzo...
14
0