Chcesz w naturalny sposób retuszować portrety? Oto sposób, w który zrobisz to dobrze

Chcesz w naturalny sposób retuszować portrety? Oto sposób, w który zrobisz to dobrze

Unmesh Dinda, współtwórca kanału PiXimperfect powraca z kolejnym wideoporadnikiem. Tym razem prezentuje skuteczną metodę retuszu skóry oraz udostępnia darmową akcję do Photoshopa, dzięki której Twoje portrety będą wyglądać profesjonalnie i naturalnie.

Na udany portret składa się cała masa czynników - od Twojego warsztatu i doświadczenia, przez umiejętne operowanie światłem, a na przyjaznej atmosferze sesji i odpowiednim kontakcie z modelem skończywszy. Jednak na finalny efekt naszej pracy ma także ogromne znaczenie postprodukcja. I w tym właśnie aspekcie możemy, albo nasze zdjęcie wznieść na jeszcze wyższy wizualny poziom czyniąc z niego spektakularne ujęcie lub… je kompletnie sknocić.

Optymalny retusz skóry, tak by portret wyglądał naturalnie, to jedna z trudniejszych umiejętności, które musi nabyć fotograf. Jednak zamiast do ciekawych efektów dochodzić żmudną drogą „prób i błędów“ warto wiedzę czerpać od ekspertów w swojej dziedzinie. A jeśli chodzi o postprodukcję zdjęć w Photoshopie, to nie ma sobie równych Unmesh Dinda, współtwórca i prowadzący kanał PiXimperfect. W jednym z ostatnich wideoporadników prezentuje krok po kroku technikę i udostępnia do pobrania darmową akcję, dzięki której szybko i skutecznie usuniesz niedoskonałości, poprawisz tonację i teksturę skóry.

 

- Jest to najlepszy sposób, aby automatycznie tworzyć gładką skórę z piękną teksturą podczas edycji w Photoshopie! Skorzystamy z fundamentalnej koncepcji separacji częstotliwości, która osobno wpłynie na kolor skóry i jej teksturę. Ta technika pozwala nawet na zmianę intensywności zmiękczenia już po dokonaniu edycji. W tym samouczku nauczymy się również, jak utworzyć akcję lub zastosować podobny efekt w przypadku korzystania ze starszej wersji Photoshopa - zaznacza Unmesh Dinda.

Więcej ciekawych wideoporadników Unmesha Dindy znajdziecie na kanale PiXimperfect w serwisie Youtube. Filmy są w języku angielskim, ale dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów, powinny być zrozumiałe. Kanał PiXimperfect jest ukierunkowany bezpośrednio i wyłącznie na nauczanie ludzi wszelkich koncepcji związanych z programami Photoshop i Lightroom. Istnieje szeroki zakres wielu różnych obszarów (funkcji i narzędzi) w programie Photoshop, a ten kanał daje szansę na zbadanie ich wszystkich. PiXimperfect został założony z myślą o początkujących użytkownikach oraz o fotografach, którzy chcą odświeżyć swoją wiedzę.

zdjęcie główne: unsplash.com

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
e-oko.pl - sklep fotograficzny na „najwyższym poziomie”
24 Cze 2019
O marzeniu, które przerodziło się w rzeczywistość, potrzebie ciągłego doskonalenia, zmieniającym się rynku fotograficznym i o tym dlaczego warto skupić się na człowieku, a nie samych liczbach - rozmawialiśmy z Cezarym Janickim, współwłaścicielem e-oko.pl.
1
StreetFoto San Francisco 2019 - galeria laureatów to fotografia uliczna w najczystszej postaci
24 Cze 2019
Za nami czwarta edycja StreetFoto San Francisco International Street Photography Awards - niezwykle prestiżowego konkursu skupionego wokół fotografii ulicznej. W gronie finalistów znaleźli się Polacy.
1
Dale Sharpe, słynny łowca burz, fotograf krajobrazu i ambasador Nikona nie żyje
24 Cze 2019
W wieku zaledwie 36 lat zginął w tragicznym wypadku Dale Sharpe. Australijski fotograf krajobrazu i ambasador Nikona znany był głównie ze swoich majestatycznych zdjęć burz.
0
„Wciskając spust migawki, musisz wiedzieć czego szukasz” - rozmowa z Tomaszem Lazarem
19 Cze 2019
O najnowszych projektach, przejściu z ulicy do studia, pracy z aparatem średnioformatowym i tym co robić, by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w fotografii ulicznej rozmawiamy z Tomaszem Lazarem.
0