Chcesz w naturalny sposób retuszować portrety? Oto sposób, w który zrobisz to dobrze

Chcesz w naturalny sposób retuszować portrety? Oto sposób, w który zrobisz to dobrze

Unmesh Dinda, współtwórca kanału PiXimperfect powraca z kolejnym wideoporadnikiem. Tym razem prezentuje skuteczną metodę retuszu skóry oraz udostępnia darmową akcję do Photoshopa, dzięki której Twoje portrety będą wyglądać profesjonalnie i naturalnie.

Na udany portret składa się cała masa czynników - od Twojego warsztatu i doświadczenia, przez umiejętne operowanie światłem, a na przyjaznej atmosferze sesji i odpowiednim kontakcie z modelem skończywszy. Jednak na finalny efekt naszej pracy ma także ogromne znaczenie postprodukcja. I w tym właśnie aspekcie możemy, albo nasze zdjęcie wznieść na jeszcze wyższy wizualny poziom czyniąc z niego spektakularne ujęcie lub… je kompletnie sknocić.

Optymalny retusz skóry, tak by portret wyglądał naturalnie, to jedna z trudniejszych umiejętności, które musi nabyć fotograf. Jednak zamiast do ciekawych efektów dochodzić żmudną drogą „prób i błędów“ warto wiedzę czerpać od ekspertów w swojej dziedzinie. A jeśli chodzi o postprodukcję zdjęć w Photoshopie, to nie ma sobie równych Unmesh Dinda, współtwórca i prowadzący kanał PiXimperfect. W jednym z ostatnich wideoporadników prezentuje krok po kroku technikę i udostępnia do pobrania darmową akcję, dzięki której szybko i skutecznie usuniesz niedoskonałości, poprawisz tonację i teksturę skóry.

 

- Jest to najlepszy sposób, aby automatycznie tworzyć gładką skórę z piękną teksturą podczas edycji w Photoshopie! Skorzystamy z fundamentalnej koncepcji separacji częstotliwości, która osobno wpłynie na kolor skóry i jej teksturę. Ta technika pozwala nawet na zmianę intensywności zmiękczenia już po dokonaniu edycji. W tym samouczku nauczymy się również, jak utworzyć akcję lub zastosować podobny efekt w przypadku korzystania ze starszej wersji Photoshopa - zaznacza Unmesh Dinda.

Więcej ciekawych wideoporadników Unmesha Dindy znajdziecie na kanale PiXimperfect w serwisie Youtube. Filmy są w języku angielskim, ale dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów, powinny być zrozumiałe. Kanał PiXimperfect jest ukierunkowany bezpośrednio i wyłącznie na nauczanie ludzi wszelkich koncepcji związanych z programami Photoshop i Lightroom. Istnieje szeroki zakres wielu różnych obszarów (funkcji i narzędzi) w programie Photoshop, a ten kanał daje szansę na zbadanie ich wszystkich. PiXimperfect został założony z myślą o początkujących użytkownikach oraz o fotografach, którzy chcą odświeżyć swoją wiedzę.

zdjęcie główne: unsplash.com

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
2
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
4