Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Chcesz w naturalny sposób retuszować portrety? Oto sposób, w który zrobisz to dobrze

0

Autor: Michał Chrzanowski

22 Marzec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Unmesh Dinda, współtwórca kanału PiXimperfect powraca z kolejnym wideoporadnikiem. Tym razem prezentuje skuteczną metodę retuszu skóry oraz udostępnia darmową akcję do Photoshopa, dzięki której Twoje portrety będą wyglądać profesjonalnie i naturalnie.

Na udany portret składa się cała masa czynników - od Twojego warsztatu i doświadczenia, przez umiejętne operowanie światłem, a na przyjaznej atmosferze sesji i odpowiednim kontakcie z modelem skończywszy. Jednak na finalny efekt naszej pracy ma także ogromne znaczenie postprodukcja. I w tym właśnie aspekcie możemy, albo nasze zdjęcie wznieść na jeszcze wyższy wizualny poziom czyniąc z niego spektakularne ujęcie lub… je kompletnie sknocić.

Optymalny retusz skóry, tak by portret wyglądał naturalnie, to jedna z trudniejszych umiejętności, które musi nabyć fotograf. Jednak zamiast do ciekawych efektów dochodzić żmudną drogą „prób i błędów“ warto wiedzę czerpać od ekspertów w swojej dziedzinie. A jeśli chodzi o postprodukcję zdjęć w Photoshopie, to nie ma sobie równych Unmesh Dinda, współtwórca i prowadzący kanał PiXimperfect. W jednym z ostatnich wideoporadników prezentuje krok po kroku technikę i udostępnia do pobrania darmową akcję, dzięki której szybko i skutecznie usuniesz niedoskonałości, poprawisz tonację i teksturę skóry.

 

- Jest to najlepszy sposób, aby automatycznie tworzyć gładką skórę z piękną teksturą podczas edycji w Photoshopie! Skorzystamy z fundamentalnej koncepcji separacji częstotliwości, która osobno wpłynie na kolor skóry i jej teksturę. Ta technika pozwala nawet na zmianę intensywności zmiękczenia już po dokonaniu edycji. W tym samouczku nauczymy się również, jak utworzyć akcję lub zastosować podobny efekt w przypadku korzystania ze starszej wersji Photoshopa - zaznacza Unmesh Dinda.

Więcej ciekawych wideoporadników Unmesha Dindy znajdziecie na kanale PiXimperfect w serwisie Youtube. Filmy są w języku angielskim, ale dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów, powinny być zrozumiałe. Kanał PiXimperfect jest ukierunkowany bezpośrednio i wyłącznie na nauczanie ludzi wszelkich koncepcji związanych z programami Photoshop i Lightroom. Istnieje szeroki zakres wielu różnych obszarów (funkcji i narzędzi) w programie Photoshop, a ten kanał daje szansę na zbadanie ich wszystkich. PiXimperfect został założony z myślą o początkujących użytkownikach oraz o fotografach, którzy chcą odświeżyć swoją wiedzę.

zdjęcie główne: unsplash.com

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Tutoriale
Photoshop - usuń niechciane obiekty z tekstur w perspektywie
Photoshop - usuń niechciane obiekty z tekstur w perspektywie
Choć usuwanie obiektów ze zdjęć w Photoshopie nie należy do bardzo trudnych, niektóre przypadki potrafią spędzić sen z powiek. Na szczęście prawie nigdy nie okaże się...
21
0
Zrobiłeś zdjęcia gwiazd? Pokaż je tak, jak na to zasługują. Oto darmowy kurs postprodukcji astrofotografii
Zrobiłeś zdjęcia gwiazd? Pokaż je tak, jak na to zasługują. Oto darmowy kurs postprodukcji...
Wybierasz się fotografować Perseidy? Zobacz, jak wyciągnąć najwięcej ze zdjęć nocnego nieba. Lonely Speck udostępnia za darmo kurs postprodukcji...
70
0
Photoshop czy Lightroom? Zobacz, który program lepiej nadaje się do wyostrzania zdjęć
Photoshop czy Lightroom? Zobacz, który program lepiej nadaje się do wyostrzania zdjęć
Skutecznie wyostrzane to jeden z najważniejszych końcowych etapów postprodukcji. Może jednak zdjęcia tak samo pomóc, jak i zaszkodzić. Zobacz, jak robić to...
35
0