Spotkanie z Zuzą Krajewską i Jakubem Skrzywankiem

Autor: Redakcja Fotopolis

16 Wrzesień 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Wszyscy Jesteśmy Fotografami zaprasza na drugie spotkanie w ramach projektu „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z... vol. 4”. Twórcy porozmawiają o swoim podejściu do portretowania człowieka i pokażą wykonane zdjęcia.

„Czeka nas rozmowa o sztuce portretowania, możliwościach przedstawienia i poznania prawdy  w człowieku, o tym, jak radzi sobie z nimi fotografia. Zobaczymy też po raz pierwszy portrety, które wybranym w ramach rekrutacji 7 osobom wykonała Zuza Krajewska oraz usłyszymy o jej metodach pracy, podejściu do fotografii i portretu. W spotkaniu udział wezmą również bohaterowie wykonanych przez fotografkę zdjęć.” - zachęcają organizatorzy.

Rozmowę poprowadzi Anna Sańczuk, dziennikarka, historyczka sztuki, współautorka podcastów i programów telewizyjnych poświęconych szeroko pojętej kulturze.

Sylwetki autorów

Zuza Krajewska

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich fotografek, funkcjonująca w świecie mody, reklamy oraz sztuki. Obecnie jest również nową twarzą w obszarze reżyserii, gdzie wykorzystuje warsztat, by tworzyć spoty reklamowe, które angażują odbiorcę a jednocześnie przedstawiają produkt w sposób nowoczesny i atrakcyjny.

Krajewska jest twórczynią zdjęć do bestsellerowego edukacyjnego projektu Anji Rubik SexedPL oraz autorką książki Będzie dobrze (It should be OK), wydanej w ramach Kolekcji Wrzesińskiej (edycja 2018), którą zadedykowała „tym, którzy są zmęczeni podziałem Polski na dwa kontrastujące kolory". Selekcja prac z serii Imago, zrealizowanej w Zakładzie Poprawczym w Studzieńcu została zaprezentowana podczas Photo London (Future, Visions, 2016), a następnie w Robert Capa Contemporary Photography Center (Golden Boundaries, 2017), Polnisches Institut Düsseldorf (Imago, 2018), Cokkie Snoei Gallery (Imago, 2019) oraz w licznych magazynach branżowych, lifestylowych i modowych, m.in. British Journal of Photography, Dazed & Confused, M Le Magazine du Monde, Vogue Italia. Za serię autorską Graceful (Boginie) została uhonorowana nagrodą KTR Best of Craft 2019. Jej klientami reklamowymi są m.in.: CCC, Reserved, Zalando, Yope, Netflix, ING oraz Vogue Polska.

Jakub Skrzywanek

Reżyser, autor, twórca instalacji performatywnych, od stycznia 2021r. kurator programowy Teatru Współczesnego w Szczecinie. W swojej pracy często podejmuje aktualne tematy debaty publicznej, próbując jednocześnie podważać utrwalone mity i obalać społeczne tabu, a także stara się wykorzystywać przestrzeń teatru i sceny, jako platformę wypowiedzi dla wszystkich grup wykluczanych i mniejszości.

Od czasu debiutu spektaklem „Cynkowi Chłopcy" w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu, nagrodzonego wielokrotnie i ogłoszonego jako najlepszy debiut sezonu 2015/16, kolejne jego spektakle stale goszczą na najważniejszych polskich festiwalach i zajmują czołowe miejsca w rankingach przygotowywanych przez najważniejszych polskich krytyków. Dziś współpracuje z najważniejszymi polskimi teatrami m.in. Teatrem Powszechnym w Warszawie, Teatrem Polskim w Poznaniu, Teatrem Współczesnym w Szczecinie, a także unikalnym Teatrem21 (którego profesjonalny zespół aktorski tworzą osoby z niepełnosprawnościami).

Poza teatrem Skrzywanek tworzy performatywne instalacje społeczne, krytycznie komentujące rzeczywistość. W swojej pracy, poza działaniem artystycznym, bardzo istotne są dla niego działania społeczne oraz edukacyjne i pedagogiczne. Jest autorem spektakli dla dzieci i młodzieży, oraz często prowadzi warsztaty skupiające się na pracy z grupami, o których teatr często zapomina.

Kiedy i gdzie?

Spotkanie z Zuzą Krajewską i Jakubem Skrzywankiem odbędzie się 21 września o godz. 17:00 na deskach Małej Sceny Teatru Powszechnego w Warszawie, przy ul. Jana Zamoyskiego 20.

Dla publiczności przygotowano 50 miejsc, wszyscy chętni będą mogli jednak obejrzeć także transmisję na żywo na stronie facebookowej Wszyscy Jesteśmy Fotografami.

Więcej informacji pod adresem wszyscyjestesmyfotografami.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
„Tu jest wojna” - wystawa zdjęć Wojtka Grzędzińskiego z tekstami Pawła Reszki
„Tu jest wojna” - wystawa zdjęć Wojtka Grzędzińskiego z tekstami Pawła Reszki
Leica Store & Gallery Warszawa zaprasza na wystawę fotografii wybitnego polskiego fotoreportera Wojtka Grzędzińskiego. Fotografiom towarzyszą teksty Pawła Reszki, znanego dziennikarza,...
2
Bryan Schutmaat po raz pierwszy w Polsce. Kowalsky Gallery zaprasza na wystawę County Road
Bryan Schutmaat po raz pierwszy w Polsce. Kowalsky Gallery zaprasza na wystawę County Road
Na zdjęciach pokazuje ludzi oraz krajobrazy zachodniej części USA w sposób daleki od tego co można zobaczyć w mediach. Z wystawą County Road Bryan Schutmaat zawita do Bochni.
2
„Bebok” - wystawa Karoliny Jonderko w Białymstoku
„Bebok” - wystawa Karoliny Jonderko w Białymstoku
Galeria Śledzińskich zaprasza na wystawę jednej z najbardziej utalentowanych polskich dokumentalistek. Projekt „Bebok” powstał w ramach zeszłorocznej Kolekcji Wrzesińskiej i opowiada o...
4
Powiązane artykuły