Rusza 9. edycja cyklu spotkań “Wszyscy Jesteśmy Fotografami”

Rusza 9. edycja cyklu spotkań “Wszyscy Jesteśmy Fotografami”

Startuje 9. edycja cieszącego się popularnością cyklu spotkań Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Jak zwykle możemy liczyć na ciekawych gości i szeroki przekrój poruszanych tematów. Pierwsze spotkanie już 26 marca w warszawskim barze Studio.

W ramach 9. edycji spotkań z cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami odbędzie się aż osiem spotkań. Cykl rozpocznie spotkanie z Tadeuszem Rolke i Chrisem Niedenthalem, którzy opowiedzą o swej pracy w Polsce dawniej i dziś. Drugie będzie poświęcone związkom języka i fotografii. Pojawią się także tematy dotyczące różnych sposobów mówienia o przemocy w sztuce, nadziei i rozczarowań towarzyszących fotografii ślubnej oraz potrzeby dokumentowania innych kultur.

Kolejne spotkania będą poświęcone punktom zwrotnym we współczesnej fotografii oraz skomplikowanej współpracy autora zdjęć i projektanta książek fotograficznych. Po każdym spotkaniu będzie tradycyjnie czas na pytania i dyskusję. W ramach dziewiątej edycji spotkań odbędą się także zupełnie nowe warsztaty dla dzieci i opiekunów oraz finałowe spotkanie z gościem zagranicznym - szczegóły zostaną podane niebawem.

Program WFJ, VOL. 9:

  • 26 marca, godz. 19:00 - „Wczoraj i dziś, czyli dwa spojrzenia na Polskę”. Prowadzenie: Tadeusz Rolke i Chris Niedenthal.
  • 9 kwietnia, godz. 19:00 - „Czy fotografia ma język, czyli o paradoksalnych związkach słowa i obrazu". Prowadzenie: Iwo Zmyślony
  • 30 kwietnia, godz. 19:00 - „Blisko, czyli o przemocy w sztuce”. Prowadzenie: Zuzanna Janin
  • 7 maja, godz. 19:00 - „Życzenia i wyobrażenia, czyli o fotografii ślubnej”. Prowadzenie: Przemysław Pokrycki
  • 14 maja, godz. 19:30 - „Przybyć, zobaczyć, zdobyć, czyli fotograf w obcym kraju”. Prowadzenie: Maciej Jeziorek. Spotkanie towarzyszące pokazowi filmu „Raghu Rai, portret niepozowany", w reżyserii Avani Rai
  • 21 maja, godz. 19:00 - „Punkty zwrotne, czyli o roli szczęśliwych przypadków”. Prowadzenie: Szymon Rogiński
  • 4 czerwca, godz. 19:00 - „Przez książkę do zdjęcia, czyli po co fotografowi projektant”. Prowadzenie: Ania Nałęcka-Milach

Spotkania tradycyjnie będą odbywać się w poniedziałki, o godzinie 19:00 w warszawskim barze Studio przy ul. Plac Defilad 1. Wstęp wolny.

Wszyscy Jesteśmy Fotografami

Wszyscy Jesteśmy Fotografami to cykl spotkań i projekcji filmowych skierowany do miłośników fotografii. Został pomyślany jako przyjazny przewodnik po świecie współczesnego obrazu fotograficznego opracowany przez artystów, kuratorów, dziennikarzy, animatorów kultury, historyków sztuki. Od wiosny 2014 r. w ramach cyklu spotkania poprowadzili wybitni specjaliści, praktycy i teoretycy, zajmujący się fotografią (i nie tylko). Cykl jest zachętą do uważnego i krytycznego przyjrzenia się fotografii.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem wszyscyjestesmyfotografami.pl oraz na stronie facebookowej wydarzenia.

(źródło: materiały prasowe)

 

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8