Już jutro spotkanie z Pawłem Fabjańskim w ramach cyklu Art Come Out!

Autor: Redakcja Fotopolis

19 Marzec 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Stowarzyszenie FotoBzik oraz Małopolski Ogród Sztuki zapraszają na spotkanie z jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich fotografów młodego pokolenia - Pawłem Fabjańskim. Artysta opowie m.in. o początkach swojej twórczości, o tym, skąd czerpie inspirację i jak realizuje swoje projekty.

"Gdy ktoś, kto nie zna moich zdjęć, prosi mnie, żebym wyjaśnił słowami jaką fotografię uprawiam, zawsze początkowo mam problem z prostym wyrażeniem tego. Poruszam się gdzieś pomiędzy portretem, fotografią inscenizowaną, fotografią przestrzeni (cokolwiek by to mogło znaczyć), zahaczam o modę i ocieram się o reklamę. Całość zmieszana razem daje taki rezultat, że trudno jest jednoznacznie powiedzieć jaki to jest rodzaj fotografii.” - mówi o swojej twórczości Paweł Fabjański - fotograf, artysta wizualny i wykładowca Łódzkiej Szkoły Filmowej.

“Na spotkaniu postaram się wyjść od drugiej strony - powiedzieć o tym, co mnie inspiruje, co fascynuje, jak konstruuję projekty i dlaczego w ogóle robię zdjęcia, a nie zupełnie coś innego - liczę na to, że dzięki temu, co opowiem na koniec spotkania stanie się jasne czym są moje zdjęcia i do jakiej szuflady się (nie) mieszczą.”

fot. Paweł Fabjański

Kiedy i gdzie?

Spotkanie organizowane w ramach cyklu Art Come Out! odbędzie się we wtorek, 20 marca 2018 roku, o godzinie 19:00 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki, przy ul. Rajskiej 12 w Krakowie. Wstęp wolny.

Art Come Out!

Art Come Out! to stworzony przez sotwarzyszenie FotoBzik cykl spotkań z mistrzami fotografii, promujący ich twórczość i poszerzający wiedzę odbiorców na temat fotografii i sztuk wizualnych. Spotkanie wzbogacone jest o panel dyskusyjny, gdzie każdy z uczestników ma możliwość podjęcia dialogu z fotografem. Dyskusje o zdjęciach często przeistaczają się w rozmowy o rzeczywistości w ogóle, fotografii jako środku wyrazu, sposobie pracy danego fotografa, jego zainteresowaniach, inspiracjach.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem fotobzik.pl oraz na stronie facebookowej wydarzenia.

 

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Edward Steichen - MuFo pokaże pierwszą w Polsce retrospektywę ojca współczesnej fotografii
Edward Steichen - MuFo pokaże pierwszą w Polsce retrospektywę ojca współczesnej fotografii
Muzeum Fotografii w Krakowie zaprasza na pierwszą tak obszerną polską ekspozycję zdjęć Edwarda Steichena - nestora współczesnej fotografii i autora jednej z najważniejszych wystaw...
8
Historia Polski Vol.2. - druga część projektu Michała Sity w Galerii Miejsce przy Miejscu
Historia Polski Vol.2. - druga część projektu Michała Sity w Galerii Miejsce przy Miejscu
Wrocławska galeria Miejsce przy Miejscu zaprasza na drugą odsłonę projektu „Historia Polski”. Tym razem Michał Sita dokumentuje spektakl patriotyczny „Orzeł i Krzyż” z perspektywy...
5
Co pozostanie po drzewach? "Prace leśne" Michała Łuczaka w Galerii Centrala
Co pozostanie po drzewach? "Prace leśne" Michała Łuczaka w Galerii Centrala
Galeria Centrala zaprasza do Poznania na wystawę głośnego projektu „Prace leśne”, autorstwa Michała Łuczaka. Wystawa podejmuje temat psychologicznej relacji człowieka z drzewami.
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)