Już jutro spotkanie z Pawłem Fabjańskim w ramach cyklu Art Come Out!

Autor: Redakcja Fotopolis

19 Marzec 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Stowarzyszenie FotoBzik oraz Małopolski Ogród Sztuki zapraszają na spotkanie z jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich fotografów młodego pokolenia - Pawłem Fabjańskim. Artysta opowie m.in. o początkach swojej twórczości, o tym, skąd czerpie inspirację i jak realizuje swoje projekty.

"Gdy ktoś, kto nie zna moich zdjęć, prosi mnie, żebym wyjaśnił słowami jaką fotografię uprawiam, zawsze początkowo mam problem z prostym wyrażeniem tego. Poruszam się gdzieś pomiędzy portretem, fotografią inscenizowaną, fotografią przestrzeni (cokolwiek by to mogło znaczyć), zahaczam o modę i ocieram się o reklamę. Całość zmieszana razem daje taki rezultat, że trudno jest jednoznacznie powiedzieć jaki to jest rodzaj fotografii.” - mówi o swojej twórczości Paweł Fabjański - fotograf, artysta wizualny i wykładowca Łódzkiej Szkoły Filmowej.

“Na spotkaniu postaram się wyjść od drugiej strony - powiedzieć o tym, co mnie inspiruje, co fascynuje, jak konstruuję projekty i dlaczego w ogóle robię zdjęcia, a nie zupełnie coś innego - liczę na to, że dzięki temu, co opowiem na koniec spotkania stanie się jasne czym są moje zdjęcia i do jakiej szuflady się (nie) mieszczą.”

fot. Paweł Fabjański

Kiedy i gdzie?

Spotkanie organizowane w ramach cyklu Art Come Out! odbędzie się we wtorek, 20 marca 2018 roku, o godzinie 19:00 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki, przy ul. Rajskiej 12 w Krakowie. Wstęp wolny.

Art Come Out!

Art Come Out! to stworzony przez sotwarzyszenie FotoBzik cykl spotkań z mistrzami fotografii, promujący ich twórczość i poszerzający wiedzę odbiorców na temat fotografii i sztuk wizualnych. Spotkanie wzbogacone jest o panel dyskusyjny, gdzie każdy z uczestników ma możliwość podjęcia dialogu z fotografem. Dyskusje o zdjęciach często przeistaczają się w rozmowy o rzeczywistości w ogóle, fotografii jako środku wyrazu, sposobie pracy danego fotografa, jego zainteresowaniach, inspiracjach.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem fotobzik.pl oraz na stronie facebookowej wydarzenia.

 

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
To jeden z najciekawszych polskich festiwali. "Północ" tematem przewodnim 10. edycji W Ramach Sopotu
To jeden z najciekawszych polskich festiwali. "Północ" tematem przewodnim 10. edycji W Ramach Sopotu
Jubileuszowa 10. edycja Festiwalu Fotografii w Ramach Sopotu rozpoczyna się we wrześniu, natomiast już 8 kwietnia do Sopotu przyjeżdżają tegoroczni rezydenci: Jacek Poremba, Antonina...
2
Maciej Markowicz zamienił vana i barkę w ruchomą camerę obscurę. Właśnie otwiera swoją pierwszą wystawę w Berlinie
Maciej Markowicz zamienił vana i barkę w ruchomą camerę obscurę. Właśnie otwiera swoją pierwszą...
Maciej Markowicz unowocześnił najstarszą technikę fotograficzną i dziś fotografuje świat z wnętrza vana lub barki, które pełnią rolę ruchomej camery obscury. Abstrakcyjne zdjęcia...
5
Specjalny gość na festiwalu foto-wideo w Polsce! Joe McNally gwiazdą ŚwiatłoSiły 2024 w Gdańsku
Specjalny gość na festiwalu foto-wideo w Polsce! Joe McNally gwiazdą ŚwiatłoSiły 2024 w Gdańsku
ŚwiatloSiła 2024 dopiero we wrześniu, ale już teraz warto zapisać się na spotkanie z gościem specjalnym festiwalu. Joe McNally, światowej sławy fotograf zawita do Gdańska, by zabrać uczestników...
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)