Ogień - fotograficzny masterclass Pawła Fabjańskiego

Autor: Marcin Grabowiecki

20 Sierpień 2014
Artykuł na: 4-5 minut
Fotograficzny masterclass Pawła Fabjańskiego, organizowany przez Collegium Artis odbędzie się w dniach 11-14 września w Pin Up Studio w Warszawie. To warsztat mistrzowski jakiego jeszcze nie było!
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Warsztat mistrzowski z to trzy dni intensywnej pracy na planie zdjęciowym i realizacja unikalnego projektu wraz z prowadzącym. Poznasz proces powstawania zdjęcia reklamowego i metody, jakimi posługuje się Paweł Fabjański przy jego tworzeniu. Wykonasz postprodukcję, dzięki której możliwe jest osiągnięcie rzeczywistego efektu płonącego człowieka w fotografii. Otrzymasz pakiet inspiracji od jednego z najlepszych fotografów reklamowych i doświadczonego dydaktyka łódzkiej Filmówki. Zetkniesz się ze świeżym sposobem widzenia fotografii.

Paweł Fabjański - utytułowany fotograf reklamowy (KTR 2014/2012/2006, Cannes Liones 2011) i wykładowca łódzkiej Filmówki, poprowadzi autorski masterclass w Collegium Artis, którego tematem jest ogień.

Czym jest masterclass Ogień

Ogień to niezwykle widowiskowy motyw fotograficzny i trudny do sfotografowania żywioł. Grupa uczestnicząca w warsztacie pod okiem mistrza spróbuje ten żywioł „okiełznać” i wykonać zdjęcie płonącego człowieka, poznając przy tym metody, jakimi posługuje się prowadzący przy tworzeniu zdjęcia.

Formuła masterclass daje unikalną okazję do współpracy z fotografem. Uczestnik warsztatu wraz z prowadzącym realizuje jego autorski projekt, od etapu koncepcyjnego, przez przygotowywanie planu zdjęciowego (plenerowego i studyjnego), szukanie lokacji do ujęcia i jej dokumentacji, fotografowanie poszczególnych elementów składowych zdjęcia, po montaż i proces postprodukcji, aż do uzyskania końcowego „efektu fotograficznego”.

Masterclass Pawła Fabjańskiego dedykowany jest osobom, dla których doświadczanie jest drogą poznawania świata. Celem warsztatu jest rozwijanie wyobraźni fotograficznej i plastycznej uczestników. Warsztat uczy technik kreacyjnych fotografowania, wrażliwości na treść i formę.

Lokalizacja

Warsztat zostanie zrealizowany w studio fotograficznym oraz w urokliwej lokalizacji plenerowej – w bunkrze znajdującym się w lesie. Studio fotograficzne Pin Up, o łącznej powierzchni ponad 2000 m², to jedna z największych tego rodzaju przestrzeni w Polsce. Przystosowane do obsługi planów zdjęciowych i filmowych oraz organizacji warsztatów fotograficznych. Nowoczesne studio mieści się w budynku byłej drukarni Expresu Wieczornego i Sztandaru Młodych, w samym centrum Warszawy. To tutaj powstawało wiele sesji studyjnych oraz planów filmowych znanych formatów telewizyjnych. Pin Up Studio umożliwia wykorzystanie profesjonalnego sprzętu fotograficznego i oświetlenia Profoto oraz nowoczesnych rozwiązań multimedialnych. Ogromne (800 m²) Studio 2, w którym odbędzie się warsztat, ma 8 metrów wysokości, przeszklony sufit z dostępem do światła naturalnego i wygodną strefę wypoczynkową – antresolę.

Ogień - fotograficzny masterclass Pawła Fabjańskiego
Termin: 11-14 września 2014
Miejsce 1: Pin Up Studio, Warszawa
Miejsce 2: Bunkier, Regów k. Warszawy

Ilość miejsc w warsztacie jest ograniczona. Grupa będzie liczyła maksymalnie 12 osób. O przyjęciu na warsztat decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy trwają do 8 września. Plan warsztatu, opłaty i zniżki znajdziesz na stronie internetowej: collegiumartis.pl

Organizatorem warsztatu jest Collegium Artis.

Dołącz do nas na facebooku, jeśli spodobał ci się nasz warsztat.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Fotograficzne podróże Krystiana Bielatowicza. Jaki sprzęt wybrać, aby było funkcjonalnie i komfortowo?
Fotograficzne podróże Krystiana Bielatowicza. Jaki sprzęt wybrać, aby było funkcjonalnie i...
Fotograf i filmowiec Krystian Bielatowicz dzieli się z nami swoimi ulubionymi akcesoriami, które ułatwiają mu pracę w licznych podróżach. Od wyboru pasków na konkretne okazje po...
11
Czym są filtry NiSi Black Mist i dlaczego też powinieneś mieć je w swojej torbie
Czym są filtry NiSi Black Mist i dlaczego też powinieneś mieć je w swojej torbie
Filmowa estetyka nadal rządzi w świecie filmu i fotografii i nigdzie się na razie nie wybiera. A filtry typu Black Mist to prawdopodobnie najprostszy i najskuteczniejszy sposób, by uzyskać ten...
24
7 sposobów na lepsze zdjęcia krajobrazowe
7 sposobów na lepsze zdjęcia krajobrazowe
Podejdź do pejzażu jak zawodowiec. Wykorzystaj nasze wskazówki i rób jeszcze lepsze zdjęcia!
6
Powiązane artykuły