Wystawa „Terra Incognita” zabierze Cię w nieznane i niezbadane obszary. Wernisaż już dziś w Warszawie

Wystawa „Terra Incognita” zabierze Cię w nieznane i niezbadane obszary. Wernisaż już dziś w Warszawie

6x7 Leica Gallery Warszawa oraz studenci i absolwenci Katedry Fotografii Szkoły Filmowej w Łodzi zapraszają na otwarcie wystawy „Terra Incognita”, która odbędzie się już dziś w Warszawie.  Ekspozycja zostanie połączona ze spotkaniem wokół publikacji „Fotografia i szaleństwo” pod redakcją Tomasza Ferenca.

Definicja słów Terra Incognita dotyczy obszarów niezbadania, nieznania. Czegoś Innego, obcego, trudno poznawalnego. Te słowa mogą się odnieść również do prezentowanych fotografii. W czasach, gdy opowiadamy głównie o swoich emocjach, gdy paradygmat fotografii zmienił się wraz z potrzebami młodych twórców, gdzie fotografia nie jest już samoistnym medium, ta postawa staje się osobną i istotną treścią.

Wystawa „Terra Incognita” odzwierciedla specyfikę i wyjątkowość łódzkiej Szkoły Filmowej, dzięki której mieszanie się nawzajem różnych środków wyrazu filmu i fotografii, miało wpływ na twórczość studentów - autorów tej wystawy.

fot. Weronika Jędrzejczak

Wkraczasz do niezbadanych „światów“

- Terra Incognita, ziemia niepoznana, biała plama na mapie, to co jeszcze „nie-zobaczone”. Czy to pojęcie może również odnieść się do prezentowanych fotografii w czasach, gdy paradygmat fotografii zmienia się̨ na naszych oczach z każdym nowym zastosowaniem czy technologicznym odkryciem? Czy w czasach „obrazowego nadmiaru” może być osobną, osobistą i głęboką treścią? Czy spełnia potrzebę wyrażania siebie, tego co w sobie najgłębsze i tego co w sobie niepoznawalne, co wymyka się normom, budzi skrywane obsesje, skradające się lęki i inne skryte w cieniu demony - zaznacza Anna Maria Zarychta.

fot. Karolina Wojtas

Język, którym posługują się zaproszeni na tę wystawę studenci i absolwenci PWSFTviT wyrasta z potrzeby wyrażenia siebie. Najważniejsze dla nich staje się opowiadanie o sobie. O swoich potrzebach, lękach i obsesjach. O swojej wrażliwości. O stanie ducha. O odczuwaniu świata.

- Wystawa prac studentów i absolwentów Fotografii PWSFTviT w Łodzi może być mentalno-emocjonalną podróżą przez wewnętrzne terra incognita młodych twórców. Pozwala zagłębić się w ten słabo znany, często na co dzień niewidzialny świat tego co skryte, i co jeśli już ujawnia się w chwilowych przebłyskach, to zawsze umyka przed jednoznacznością widzeń i sądów - dodaje Zarychta.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

 

Gdzie i kiedy

Na wystawie „Terra Incognita” zobaczymy prace: Justyny Bugajczyk, Justyny Chrobot, Pawła Gizy, Huberta Humka, Weroniki Jędrzejczyk, Ireny Kalickiej, Katarzyny Malugi, Agaty Mariańskiej, Sonii Orlewicz-Zalewskiej, Alexa Raczyńskiego, Martyny Strzelczyk, Bartłomieja Talagi, Karoliny Wojtas, Adeliny Woś, Mateusza Woś i Krzysztofa Żabskiego.

Wernisaż odbędzie się dziś, 22 marca o godzinie 19:00 w Leica Gallery Warszawa ( ul. Mysia 3). Ekspozycja zostanie połączona ze spotkaniem wokół publikacji PWSFTviT „Fotografia i szaleństwo” pod redakcją Tomasza Ferenca. Spotkanie połączone z prezentacją i promocją książki zaplanowano na 23 marca na godzinę 18:00. Wystawę „Terra Incognita” będzie można oglądać do 14 kwietnia w dniach: poniedziałek-sobota 10:00-20:00, niedziela 12:00-18:00. Wstęp na ekspozycję jest bezpłatny.

zdjęcie główne: fot. Paweł Giza

 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix TZ200 - test praktyczny
16 Sie 2018
Jest tak mały i lekki, że można go nosić w kieszeni spodni, ale oferuje aż 15-krotny zoom optyczny z funkcją stabilizacji obrazu. Do tego mamy 1-calową matrycę 20 Mp, filmy 4K, świetny AF, ekran LCD i malutki wizjer oraz wiele inteligentnych trybów czy Wi-Fi i Bluetooth. Czego chcieć więcej w aparacie dla podróżnika? Sprawdziliśmy, jak w praktyce sprawuje się Panasonic Lumix TZ200.
2
Fujifilm X-T100 - test aparatu
8 Sie 2018
Fujifilm wie, jak robić małe, piękne aparaty, a najnowszy model X-T100 jest tego świetnym przykładem. Ze stylem w parze idą interesujące parametry: 24-megapikselowa matryca APS-C, odchylany o 180 stopni, dotykowy ekran LCD, duża wydajność pracy na baterii i niezła ergonomia. Sprawdziliśmy, jak X-T100 radzi sobie w praktyce.
1
Sigma Art z mocowaniem Sony E - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
30 Lip 2018
Jesteście ciekawi, co do zaoferowania mają obiektywy Sigma Art z mocowaniem do Sony E? Sprawdziliśmy, jak w praktyce wypadają dostępne już w sprzedaży modele 20, 24, 35, 50 i 85 mm ze światłem f/1.4.
8
EIZO ColorEdge CG2730 - test monitora
27 Lip 2018
Ten profesjonalny 27-calowy monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 px, z wbudowanym czujnikiem do automatycznej kalibracji, zaprojektowano do zastosowań w fotografii, grafice, druku i postprodukcji. Od zawsze monitory z serii CG wyznaczały najwyższe standardy obrazowania na rynku. Czy z tym modelem będzie podobnie? Sprawdźmy!
0