Wystawa „Terra Incognita” zabierze Cię w nieznane i niezbadane obszary. Wernisaż już dziś w Warszawie

Wystawa „Terra Incognita” zabierze Cię w nieznane i niezbadane obszary. Wernisaż już dziś w Warszawie

6x7 Leica Gallery Warszawa oraz studenci i absolwenci Katedry Fotografii Szkoły Filmowej w Łodzi zapraszają na otwarcie wystawy „Terra Incognita”, która odbędzie się już dziś w Warszawie.  Ekspozycja zostanie połączona ze spotkaniem wokół publikacji „Fotografia i szaleństwo” pod redakcją Tomasza Ferenca.

Definicja słów Terra Incognita dotyczy obszarów niezbadania, nieznania. Czegoś Innego, obcego, trudno poznawalnego. Te słowa mogą się odnieść również do prezentowanych fotografii. W czasach, gdy opowiadamy głównie o swoich emocjach, gdy paradygmat fotografii zmienił się wraz z potrzebami młodych twórców, gdzie fotografia nie jest już samoistnym medium, ta postawa staje się osobną i istotną treścią.

Wystawa „Terra Incognita” odzwierciedla specyfikę i wyjątkowość łódzkiej Szkoły Filmowej, dzięki której mieszanie się nawzajem różnych środków wyrazu filmu i fotografii, miało wpływ na twórczość studentów - autorów tej wystawy.

fot. Weronika Jędrzejczak

Wkraczasz do niezbadanych „światów“

- Terra Incognita, ziemia niepoznana, biała plama na mapie, to co jeszcze „nie-zobaczone”. Czy to pojęcie może również odnieść się do prezentowanych fotografii w czasach, gdy paradygmat fotografii zmienia się̨ na naszych oczach z każdym nowym zastosowaniem czy technologicznym odkryciem? Czy w czasach „obrazowego nadmiaru” może być osobną, osobistą i głęboką treścią? Czy spełnia potrzebę wyrażania siebie, tego co w sobie najgłębsze i tego co w sobie niepoznawalne, co wymyka się normom, budzi skrywane obsesje, skradające się lęki i inne skryte w cieniu demony - zaznacza Anna Maria Zarychta.

fot. Karolina Wojtas

Język, którym posługują się zaproszeni na tę wystawę studenci i absolwenci PWSFTviT wyrasta z potrzeby wyrażenia siebie. Najważniejsze dla nich staje się opowiadanie o sobie. O swoich potrzebach, lękach i obsesjach. O swojej wrażliwości. O stanie ducha. O odczuwaniu świata.

- Wystawa prac studentów i absolwentów Fotografii PWSFTviT w Łodzi może być mentalno-emocjonalną podróżą przez wewnętrzne terra incognita młodych twórców. Pozwala zagłębić się w ten słabo znany, często na co dzień niewidzialny świat tego co skryte, i co jeśli już ujawnia się w chwilowych przebłyskach, to zawsze umyka przed jednoznacznością widzeń i sądów - dodaje Zarychta.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

 

Gdzie i kiedy

Na wystawie „Terra Incognita” zobaczymy prace: Justyny Bugajczyk, Justyny Chrobot, Pawła Gizy, Huberta Humka, Weroniki Jędrzejczyk, Ireny Kalickiej, Katarzyny Malugi, Agaty Mariańskiej, Sonii Orlewicz-Zalewskiej, Alexa Raczyńskiego, Martyny Strzelczyk, Bartłomieja Talagi, Karoliny Wojtas, Adeliny Woś, Mateusza Woś i Krzysztofa Żabskiego.

Wernisaż odbędzie się dziś, 22 marca o godzinie 19:00 w Leica Gallery Warszawa ( ul. Mysia 3). Ekspozycja zostanie połączona ze spotkaniem wokół publikacji PWSFTviT „Fotografia i szaleństwo” pod redakcją Tomasza Ferenca. Spotkanie połączone z prezentacją i promocją książki zaplanowano na 23 marca na godzinę 18:00. Wystawę „Terra Incognita” będzie można oglądać do 14 kwietnia w dniach: poniedziałek-sobota 10:00-20:00, niedziela 12:00-18:00. Wstęp na ekspozycję jest bezpłatny.

zdjęcie główne: fot. Paweł Giza

 
Komentarze
Polecane artykuły
Loupedeck - test konsoli do Lightrooma
16 Mar 2018
Loupedeck to zaawansowany kontroler, który od podstaw został zaprojektowany z myślą o programie Lightroom. Producent mówi jasno: przy jego użyciu postprodukcja będzie szybka i intuicyjna, jak nigdy wcześniej. Dziś sprawdzamy, czy te słowa znajdą potwierdzenie w praktyce.
2
Sony A7R III - test aparatu
14 Mar 2018
Stabilizowana, 42-milionowa matryca, tryb seryjny 10 kl./s, filmy 4K i tryb Pixel Shift, a wszystko zamknięte w solidnym kompaktowym body. Sony A7R III to jeden głównych pretendentów do miana najbardziej uniwersalnego aparatu na rynku. Sprawdzamy czy zasługuje na ten tytuł.
3
Tenba Messenger DNA 15 Backpack - test plecaka
9 Mar 2018
Dziś sprawdzamy czy plecak Tenba Messenger DNA 15 Backpack to praktyczne połączenie uniwersalności i funkcjonalności.
0
Tamron 100-400 mm f/4.5-6.3 Di VC USD - test obiektywu
3 Mar 2018
Stabilizowany układ optyczny, precyzyjny autofokus, podwójny moduł mikroprocesorów zwiększających wydajność i szybkość pracy, a także uszczelniony tubus - oto najważniejsze cechy  testowanego Tamrona 100-400 mm f/4.5-6.3 Di VC USD.
3