Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Wystawa „Terra Incognita” zabierze Cię w nieznane i niezbadane obszary. Wernisaż już dziś w Warszawie

0

Autor: Redakcja Fotopolis

22 Marzec 2018
Artykuł na: 6-9 minut

6x7 Leica Gallery Warszawa oraz studenci i absolwenci Katedry Fotografii Szkoły Filmowej w Łodzi zapraszają na otwarcie wystawy „Terra Incognita”, która odbędzie się już dziś w Warszawie.  Ekspozycja zostanie połączona ze spotkaniem wokół publikacji „Fotografia i szaleństwo” pod redakcją Tomasza Ferenca.

Definicja słów Terra Incognita dotyczy obszarów niezbadania, nieznania. Czegoś Innego, obcego, trudno poznawalnego. Te słowa mogą się odnieść również do prezentowanych fotografii. W czasach, gdy opowiadamy głównie o swoich emocjach, gdy paradygmat fotografii zmienił się wraz z potrzebami młodych twórców, gdzie fotografia nie jest już samoistnym medium, ta postawa staje się osobną i istotną treścią.

Wystawa „Terra Incognita” odzwierciedla specyfikę i wyjątkowość łódzkiej Szkoły Filmowej, dzięki której mieszanie się nawzajem różnych środków wyrazu filmu i fotografii, miało wpływ na twórczość studentów - autorów tej wystawy.

fot. Weronika Jędrzejczak

Wkraczasz do niezbadanych „światów“

- Terra Incognita, ziemia niepoznana, biała plama na mapie, to co jeszcze „nie-zobaczone”. Czy to pojęcie może również odnieść się do prezentowanych fotografii w czasach, gdy paradygmat fotografii zmienia się̨ na naszych oczach z każdym nowym zastosowaniem czy technologicznym odkryciem? Czy w czasach „obrazowego nadmiaru” może być osobną, osobistą i głęboką treścią? Czy spełnia potrzebę wyrażania siebie, tego co w sobie najgłębsze i tego co w sobie niepoznawalne, co wymyka się normom, budzi skrywane obsesje, skradające się lęki i inne skryte w cieniu demony - zaznacza Anna Maria Zarychta.

fot. Karolina Wojtas

Język, którym posługują się zaproszeni na tę wystawę studenci i absolwenci PWSFTviT wyrasta z potrzeby wyrażenia siebie. Najważniejsze dla nich staje się opowiadanie o sobie. O swoich potrzebach, lękach i obsesjach. O swojej wrażliwości. O stanie ducha. O odczuwaniu świata.

- Wystawa prac studentów i absolwentów Fotografii PWSFTviT w Łodzi może być mentalno-emocjonalną podróżą przez wewnętrzne terra incognita młodych twórców. Pozwala zagłębić się w ten słabo znany, często na co dzień niewidzialny świat tego co skryte, i co jeśli już ujawnia się w chwilowych przebłyskach, to zawsze umyka przed jednoznacznością widzeń i sądów - dodaje Zarychta.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

 

Gdzie i kiedy

Na wystawie „Terra Incognita” zobaczymy prace: Justyny Bugajczyk, Justyny Chrobot, Pawła Gizy, Huberta Humka, Weroniki Jędrzejczyk, Ireny Kalickiej, Katarzyny Malugi, Agaty Mariańskiej, Sonii Orlewicz-Zalewskiej, Alexa Raczyńskiego, Martyny Strzelczyk, Bartłomieja Talagi, Karoliny Wojtas, Adeliny Woś, Mateusza Woś i Krzysztofa Żabskiego.

Wernisaż odbędzie się dziś, 22 marca o godzinie 19:00 w Leica Gallery Warszawa ( ul. Mysia 3). Ekspozycja zostanie połączona ze spotkaniem wokół publikacji PWSFTviT „Fotografia i szaleństwo” pod redakcją Tomasza Ferenca. Spotkanie połączone z prezentacją i promocją książki zaplanowano na 23 marca na godzinę 18:00. Wystawę „Terra Incognita” będzie można oglądać do 14 kwietnia w dniach: poniedziałek-sobota 10:00-20:00, niedziela 12:00-18:00. Wstęp na ekspozycję jest bezpłatny.

zdjęcie główne: fot. Paweł Giza

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Wizje Natury 2020 - wirtualny festiwal fotografii przyrodniczej
Wizje Natury 2020 - wirtualny festiwal fotografii przyrodniczej
Kilka dni temu, w nowej formule, wystartował XVI Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury. Od dzisiaj do 12 grudnia na zainteresowanych czekają...
0
0
Poznaj twórczość Jerzego Wójcika - mistrza polskiej kinematografii. Kolejne spotkanie z cyklu „Człowiek z Kamerą”
Poznaj twórczość Jerzego Wójcika - mistrza polskiej kinematografii. Kolejne spotkanie z cyklu...
Jerzy Wójcik to jeden z ojców polskiej szkoły filmowej i autor zdjęć do kilku z najważniejszych dzieł polskiej kinematografii. Jego twórczość będziecie mieli okazję...
1
0
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
E-oko.pl to Sklep i Komis Fotograficzny cieszący się uznaniem na rynku od 18 lat. Z okazji Black Friday przygotował dla...
2
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)