Portret Osobisty Vol. 4 - wystawa podsumowująca

Autor: Redakcja Fotopolis

15 Listopad 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Wszyscy Jesteśmy Fotografami i Galeria Jednostka zapraszają na wernisaż 4. Edycji projektu Portret Osobisty, w ramach którego znani fotografowie portretowali Warszawiaków. Start 26 listopada.

Wystawę portretów autorstwa Zuzy Krajewskiej, Michała Łuczaka oraz duetu Katarzyny Korzenieckiej i Szymona Rogińskiego od 26 listopada 2021 będzie można zobaczyć w warszawskiej Galerii Jednostka. Zdjęcia i instalacje tych znakomitych fotografek i fotografów powstawały przez kilka miesięcy w ramach projektu „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z... vol. 4”.

Różne strategie podejścia do portretu

fot. Zuza Krajewska, “Natalia”, 2021

To już czwarta odsłona projektu, w ramach której artyści i artystki prezentują różne strategie podejścia do sztuki portretu. Projekt spaja idea działania na styku sztuki fotografii i teatru, nawiązująca do idei monodramu, jako intymnego spotkania artysty z publicznością i jednocześnie klasycznej formy tworzenia portretu fotograficznego, będącego wynikiem spotkania fotografa z osobą fotografowaną. Za każdym razem jest to zbliżenie mające na celu zatrzymanie obrazu drugiego człowieka. 

Projekt odbył się w ramach znanego już i lubianego cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Efektem są niepowtarzalne i unikatowe portrety.

fot. Michał Łuczak, “Martyna”, 2021

Kiedy i gdzie?

Wernisaż wystawy odbędzie się 26 listopada 2021 roku o godz. 18:00 w Galerii Jednostka przy ul. Andersa 12 w Warszawie. Zdjęcia będzie można oglądać do 12 grudnia.

Na wystawie będzie można zobaczyć także film w reżyserii Piotra Małeckiego, które powstały w trakcie trwania projektu. Jego oficjalna premiera odbędzie się 30 listopada, o godz. 18:00 w Teatrze Powszechnym.

(fot. okładkowa: Katarzyna Korzeniecka i Szymon Rogiński, “KPMBP-001”, 2021)

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Ada Zielińska, „Frutti di Mare” - nowa wystawa w Muzeum Współczesnym Wrocław
Ada Zielińska, „Frutti di Mare” - nowa wystawa w Muzeum Współczesnym Wrocław
MWW startuje z nową wystawą jednej z najciekawszych fotografek młodego pokolenia. „Frutti di Mare” będzie można oglądać aż przez 3 miesiące. Otwarcie 9...
1
Rusza Leica Street Photo 2021 - do wygrania Leica Q2
Rusza Leica Street Photo 2021 - do wygrania Leica Q2
Startuje kolejna edycja konkursu fotografii ulicznej Leica Street Photo.Konkurs jest otwarty dla wszystkich fotografek i fotografów...
23
Rolke, Niedenthal, Sikora, Świetlik, Grzybowska - Warszawa oczami wybitnych fotografów
Rolke, Niedenthal, Sikora, Świetlik, Grzybowska - Warszawa oczami wybitnych fotografów
Wystawa „Moje Miasto” to wyjątkowa okazja na zobaczenie stolicy przez obiektyw 5 znanych, reprezentujących różne nurty polskich fotografów. Część prac przygotowana...
3
Powiązane artykuły