Portret Osobisty Vol. 4 - wystawa podsumowująca

Autor: Redakcja Fotopolis

15 Listopad 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Wszyscy Jesteśmy Fotografami i Galeria Jednostka zapraszają na wernisaż 4. Edycji projektu Portret Osobisty, w ramach którego znani fotografowie portretowali Warszawiaków. Start 26 listopada.

Wystawę portretów autorstwa Zuzy Krajewskiej, Michała Łuczaka oraz duetu Katarzyny Korzenieckiej i Szymona Rogińskiego od 26 listopada 2021 będzie można zobaczyć w warszawskiej Galerii Jednostka. Zdjęcia i instalacje tych znakomitych fotografek i fotografów powstawały przez kilka miesięcy w ramach projektu „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z... vol. 4”.

Różne strategie podejścia do portretu

fot. Zuza Krajewska, “Natalia”, 2021

To już czwarta odsłona projektu, w ramach której artyści i artystki prezentują różne strategie podejścia do sztuki portretu. Projekt spaja idea działania na styku sztuki fotografii i teatru, nawiązująca do idei monodramu, jako intymnego spotkania artysty z publicznością i jednocześnie klasycznej formy tworzenia portretu fotograficznego, będącego wynikiem spotkania fotografa z osobą fotografowaną. Za każdym razem jest to zbliżenie mające na celu zatrzymanie obrazu drugiego człowieka. 

Projekt odbył się w ramach znanego już i lubianego cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Efektem są niepowtarzalne i unikatowe portrety.

fot. Michał Łuczak, “Martyna”, 2021

Kiedy i gdzie?

Wernisaż wystawy odbędzie się 26 listopada 2021 roku o godz. 18:00 w Galerii Jednostka przy ul. Andersa 12 w Warszawie. Zdjęcia będzie można oglądać do 12 grudnia.

Na wystawie będzie można zobaczyć także film w reżyserii Piotra Małeckiego, które powstały w trakcie trwania projektu. Jego oficjalna premiera odbędzie się 30 listopada, o godz. 18:00 w Teatrze Powszechnym.

(fot. okładkowa: Katarzyna Korzeniecka i Szymon Rogiński, “KPMBP-001”, 2021)

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Konkursy foto i wideo z okazji Festiwalu Fotoforma 2024
Konkursy foto i wideo z okazji Festiwalu Fotoforma 2024
Nadchodzi II edycja Festiwalu Fotoforma! Już 13 i 14 czerwca 2024 r. to wyjątkowe wydarzenie ponownie zagości na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie. 2 dni inspiracji i edukacji,...
7
To jeden z najciekawszych polskich festiwali. "Północ" tematem przewodnim 10. edycji W Ramach Sopotu
To jeden z najciekawszych polskich festiwali. "Północ" tematem przewodnim 10. edycji W Ramach Sopotu
Jubileuszowa 10. edycja Festiwalu Fotografii w Ramach Sopotu rozpoczyna się we wrześniu, natomiast już 8 kwietnia do Sopotu przyjeżdżają tegoroczni rezydenci: Jacek Poremba, Antonina...
4
Maciej Markowicz zamienił vana i barkę w ruchomą camerę obscurę. Właśnie otwiera swoją pierwszą wystawę w Berlinie
Maciej Markowicz zamienił vana i barkę w ruchomą camerę obscurę. Właśnie otwiera swoją pierwszą...
Maciej Markowicz unowocześnił najstarszą technikę fotograficzną i dziś fotografuje świat z wnętrza vana lub barki, które pełnią rolę ruchomej camery obscury. Abstrakcyjne zdjęcia...
5
Powiązane artykuły