Wystawa

Wszystkie artykuły z tagiem: "Wystawa" w serwisie fotopolis.pl:
Nieudolne, robione groszówką, lub zaostrzonym drutem. Monografia polskich dziar Maurycego Gomulickiego od wtorku w Zachęcie
Świadomie zajmuję się różnymi sferami, które uważam za zaniedbane i porzucone, a które dla mnie są bardzo ważne. Celebruję urodę świata na różnych poziomach” - mówi Maurycy Gomulicki, który od 10 lat dokumentuje zanikający fenomen “więziennych” tatuaży.
16 Sie 2018
Redakcja Fotopolis
0
Tadeusz Rolke: „Sztuka nie polega na pokazywaniu piękna”
Od czwartku, w warszawskiej galerii Le Guern można oglądać najnowszy projekt Tadeusza Rolke, jednego z mistrzów polskiej fotografii. W dniu wernisażu rozmawialiśmy z autorem o powstawaniu najnowszej serii.
13 Sie 2018
Maciej Luśtyk
0
Warszawska Praga w obiektywie Tadeusza Rolke. Wernisaż już dziś w galerii Le Guern
W swoim nowym projekcie “Będzie dobrze” Tadeusz Rolke opowiada o Pradze - dzielnicy równie malowniczej, co zaniedbanej. Odchodzi jednak od tradycyjnego dokumentu, z którego jest znany i swoją uwagę skupia na detalu.
9 Sie 2018
Redakcja Fotopolis
0
„Pamiętam swoje narodziny“ Weroniki Gęsickiej - już jutro autorskie oprowadzanie po wystawie
Wystawa Weroniki Gęsickiej „Pamiętam swoje narodziny“ to kolejny projekt, w którym autorka zajmuje się tematyką pamięci i mechanizmami jej działania. To również jednocześnie premierowa odsłona nowych prac artystki.
8 Sie 2018
Redakcja Fotopolis
0
„Jesteśmy“ Tomka Sikory to wystawa fotografii w hołdzie równości
„Jesteśmy“ to dalszy ciąg walki Tomka Sikory z ksenofobią i strachem. Cykl barwnych portretów połączonych z elementami natury będzie można zobaczyć w najbliższą niedzielę w Galerii Na Płocie.
27 Lip 2018
Redakcja Fotopolis
2
“To się nie zdarza” Agi Szuścik to opowieść o chorobie, która stawia życie artysty pod znakiem zapytania
Jako fotografowie, opowiadamy zazwyczaj o życiu i dramatach innych osób. Co jednak gdy tego typu historia przytrafia się nam samym? O tym właśnie opowiada osobisty projekt Agi Szuścik, który w sierpniu będziemy mieli okazję zobaczyć w Krakowie.
26 Lip 2018
Redakcja Fotopolis
0
„LaChapelle. Songs For The World”, czyli przekrojowa wystawa ikony fotografii
5 września w Starym Browarze w Poznaniu odbędzie się inauguracja wystawy „LaChapelle. Songs For The World”. Niepokorny, znany z bezkompromisowego, popartowskiego i nierzadko skandalicznego podejścia do sztuki fotografii, David LaChapelle przez lata działalności wypracował charakterystyczny i trudny do podrobienia styl.
25 Lip 2018
Michał Chrzanowski
0
“Newcomers” Marcina Zaborowskiego to dramatyczne spojrzenie na jedną z największych katastrof humanitarnych naszych czasów
Prześladowania birmańskiej mniejszości Rohingjów to według ONZ “podręcznikowy przykład czystek etnicznych. Sytuację tej społeczności dokumentował od 5 lat, współpracujący z National Geographic Marcin Zaborowski. Jego zdjęcia od najbliższej środy będziecie mogli oglądać w Starej Galerii ZPAF.
23 Lip 2018
Redakcja Fotopolis
0
„Pamiętam swoje narodziny“ - wernisaż prac Weroniki Gęsickiej już dziś w Warszawie
Wystawa Weroniki Gęsickiej „Pamiętam swoje narodziny“ to kolejny projekt, w którym autorka zajmuje się tematyką pamięci i mechanizmami jej działania. To również jednocześnie premierowa odsłona nowych prac artystki.
19 Lip 2018
Redakcja Fotopolis
0
„Nic do ocalenia” to zbiorowa wystawa fotografii wchodzących w skład projektu „The Hidden Photo“
Prace prezentowane na wystawie „Nic do ocalenia“ nawiązują do tematu utraty, która przez artystów jest traktowana wielopłaszczyznowo. Fotografie nie tylko o tym opowiadają, lecz także same zostały „stracone” - zgubione w archiwum lub zapomniane.
18 Lip 2018
Redakcja Fotopolis
0