Ostatnie dni na zgłaszanie zdjęć do Grand Press Photo 2018

Ostatnie dni na zgłaszanie zdjęć do Grand Press Photo 2018

Najważniejszy polski konkurs fotografii prasowej już za 10 dni kończy przyjmowanie aplikacji. Jeśli więc jeszcze nie zdążyliście nadesłać swoich prac, nie zwlekajcie dłużej. Macie czas do 4 kwietnia.

Grand Press Photo to najbardziej prestiżowy polski konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, agencjach fotograficznych oraz freelancerów.

W tym roku prace można zgłaszać do dwóch głównych sekcji. W grupie zdjęć pojedynczych mamy do wyboru siedem kategorii: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Sport, Środowisko, Kultura i rozrywka oraz Portret. Z kolei fotoreportaże można zgłaszać do kategorii: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Środowisko, Kultura i rozrywka - ta ostatnia jest nowością w tym roku. Osobną kategorię przewidziano dla fotografów realizujących przedsięwzięcia długoterminowe - Projekt dokumentalny. Pojawiła się także sekcja Young Poland, w której oceniane będą zdjęcia autorów, którzy nie ukończyli 26 roku życia.

fot. Anna Bedyńska, Moskwa, 2016. Zdjęcie Roku GPP 2017. Fotografia przedstawia Wasilija i jego matkę. Bohater ilustracji w wieku 19 lat został skazany na 15 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze. Dziś jest studentem trzeciego roku prawa. Matka poświęciła życie, by udowodnić, m.in. przed Trybunałem w Strasburgu, że jej syn jest niewinny.

Jak aplikować?

Prace do Grand Press Photo 2018 można zgłaszać wyłącznie drogą elektroniczną. Termin nadsyłania zdjęć mija 4 kwietnia. W tegorocznej edycji oceniane będą fotografie wykonane między 1 kwietnia 2017 roku a 31 marca 2018 roku. W ramach GPP organizowany jest też konkurs Photo Book na najlepsze książki fotograficzne wydane po raz pierwszy w 2017 roku.

Regulamin konkursu, opisy kategorii, porady dotyczące edycji i zgłaszania zdjęć oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie konkursu. Ogłoszenie wyników nastąpi w maju. Wszystkie zdjęcia, które trafią do finału w grupie zdjęć pojedynczych i fotoreportaży, będą prezentowane na wystawie pokonkursowej, a także w albumie podsumowującym tegoroczną odsłonę wydarzenia.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem grandpressphoto.pl.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18