Ostatnie dni na zgłaszanie zdjęć do Grand Press Photo 2018

Ostatnie dni na zgłaszanie zdjęć do Grand Press Photo 2018

Najważniejszy polski konkurs fotografii prasowej już za 10 dni kończy przyjmowanie aplikacji. Jeśli więc jeszcze nie zdążyliście nadesłać swoich prac, nie zwlekajcie dłużej. Macie czas do 4 kwietnia.

Grand Press Photo to najbardziej prestiżowy polski konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, agencjach fotograficznych oraz freelancerów.

W tym roku prace można zgłaszać do dwóch głównych sekcji. W grupie zdjęć pojedynczych mamy do wyboru siedem kategorii: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Sport, Środowisko, Kultura i rozrywka oraz Portret. Z kolei fotoreportaże można zgłaszać do kategorii: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Środowisko, Kultura i rozrywka - ta ostatnia jest nowością w tym roku. Osobną kategorię przewidziano dla fotografów realizujących przedsięwzięcia długoterminowe - Projekt dokumentalny. Pojawiła się także sekcja Young Poland, w której oceniane będą zdjęcia autorów, którzy nie ukończyli 26 roku życia.

fot. Anna Bedyńska, Moskwa, 2016. Zdjęcie Roku GPP 2017. Fotografia przedstawia Wasilija i jego matkę. Bohater ilustracji w wieku 19 lat został skazany na 15 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze. Dziś jest studentem trzeciego roku prawa. Matka poświęciła życie, by udowodnić, m.in. przed Trybunałem w Strasburgu, że jej syn jest niewinny.

Jak aplikować?

Prace do Grand Press Photo 2018 można zgłaszać wyłącznie drogą elektroniczną. Termin nadsyłania zdjęć mija 4 kwietnia. W tegorocznej edycji oceniane będą fotografie wykonane między 1 kwietnia 2017 roku a 31 marca 2018 roku. W ramach GPP organizowany jest też konkurs Photo Book na najlepsze książki fotograficzne wydane po raz pierwszy w 2017 roku.

Regulamin konkursu, opisy kategorii, porady dotyczące edycji i zgłaszania zdjęć oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie konkursu. Ogłoszenie wyników nastąpi w maju. Wszystkie zdjęcia, które trafią do finału w grupie zdjęć pojedynczych i fotoreportaży, będą prezentowane na wystawie pokonkursowej, a także w albumie podsumowującym tegoroczną odsłonę wydarzenia.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem grandpressphoto.pl.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13