Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Ostatnie dni na zgłaszanie zdjęć do Grand Press Photo 2018

0

Autor: Maciej Luśtyk

26 Marzec 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Najważniejszy polski konkurs fotografii prasowej już za 10 dni kończy przyjmowanie aplikacji. Jeśli więc jeszcze nie zdążyliście nadesłać swoich prac, nie zwlekajcie dłużej. Macie czas do 4 kwietnia.

Grand Press Photo to najbardziej prestiżowy polski konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, agencjach fotograficznych oraz freelancerów.

W tym roku prace można zgłaszać do dwóch głównych sekcji. W grupie zdjęć pojedynczych mamy do wyboru siedem kategorii: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Sport, Środowisko, Kultura i rozrywka oraz Portret. Z kolei fotoreportaże można zgłaszać do kategorii: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Środowisko, Kultura i rozrywka - ta ostatnia jest nowością w tym roku. Osobną kategorię przewidziano dla fotografów realizujących przedsięwzięcia długoterminowe - Projekt dokumentalny. Pojawiła się także sekcja Young Poland, w której oceniane będą zdjęcia autorów, którzy nie ukończyli 26 roku życia.

fot. Anna Bedyńska, Moskwa, 2016. Zdjęcie Roku GPP 2017. Fotografia przedstawia Wasilija i jego matkę. Bohater ilustracji w wieku 19 lat został skazany na 15 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze. Dziś jest studentem trzeciego roku prawa. Matka poświęciła życie, by udowodnić, m.in. przed Trybunałem w Strasburgu, że jej syn jest niewinny.

Jak aplikować?

Prace do Grand Press Photo 2018 można zgłaszać wyłącznie drogą elektroniczną. Termin nadsyłania zdjęć mija 4 kwietnia. W tegorocznej edycji oceniane będą fotografie wykonane między 1 kwietnia 2017 roku a 31 marca 2018 roku. W ramach GPP organizowany jest też konkurs Photo Book na najlepsze książki fotograficzne wydane po raz pierwszy w 2017 roku.

Regulamin konkursu, opisy kategorii, porady dotyczące edycji i zgłaszania zdjęć oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie konkursu. Ogłoszenie wyników nastąpi w maju. Wszystkie zdjęcia, które trafią do finału w grupie zdjęć pojedynczych i fotoreportaży, będą prezentowane na wystawie pokonkursowej, a także w albumie podsumowującym tegoroczną odsłonę wydarzenia.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem grandpressphoto.pl.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Świąteczny fotospacer z obiektywami Irix w krakowskim Ogrodzie Świateł
Świąteczny fotospacer z obiektywami Irix w krakowskim Ogrodzie Świateł
Marka Irix ma przyjemność zaprosić na kolejny w tym roku fotograficzny spacer „Uchwyć ducha Świąt w obiektywie Irix”. Wydarzenie odbędzie się 15 grudnia 2020 (wtorek),...
0
0
Już jutro wielki finał konkursu im. Krzysztofa Millera - oglądaj na żywo online
Już jutro wielki finał konkursu im. Krzysztofa Millera - oglądaj na żywo online
W czwartek, 3 grudnia br. o godz. 20:00 poznamy laureata tegorocznej Nagrody im. Krzysztofa Millera. Podczas uroczystości pokazane zostaną najlepsze zdjęcia,...
0
0
Wizje Natury 2020 - wirtualny festiwal fotografii przyrodniczej
Wizje Natury 2020 - wirtualny festiwal fotografii przyrodniczej
Kilka dni temu, w nowej formule, wystartował XVI Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury. Od dzisiaj do 12 grudnia na zainteresowanych czekają...
0
0
Powiązane artykuły