Ostatnie dni na zgłaszanie zdjęć do Grand Press Photo 2018

Ostatnie dni na zgłaszanie zdjęć do Grand Press Photo 2018

Najważniejszy polski konkurs fotografii prasowej już za 10 dni kończy przyjmowanie aplikacji. Jeśli więc jeszcze nie zdążyliście nadesłać swoich prac, nie zwlekajcie dłużej. Macie czas do 4 kwietnia.

Grand Press Photo to najbardziej prestiżowy polski konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, agencjach fotograficznych oraz freelancerów.

W tym roku prace można zgłaszać do dwóch głównych sekcji. W grupie zdjęć pojedynczych mamy do wyboru siedem kategorii: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Sport, Środowisko, Kultura i rozrywka oraz Portret. Z kolei fotoreportaże można zgłaszać do kategorii: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Środowisko, Kultura i rozrywka - ta ostatnia jest nowością w tym roku. Osobną kategorię przewidziano dla fotografów realizujących przedsięwzięcia długoterminowe - Projekt dokumentalny. Pojawiła się także sekcja Young Poland, w której oceniane będą zdjęcia autorów, którzy nie ukończyli 26 roku życia.

fot. Anna Bedyńska, Moskwa, 2016. Zdjęcie Roku GPP 2017. Fotografia przedstawia Wasilija i jego matkę. Bohater ilustracji w wieku 19 lat został skazany na 15 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze. Dziś jest studentem trzeciego roku prawa. Matka poświęciła życie, by udowodnić, m.in. przed Trybunałem w Strasburgu, że jej syn jest niewinny.

Jak aplikować?

Prace do Grand Press Photo 2018 można zgłaszać wyłącznie drogą elektroniczną. Termin nadsyłania zdjęć mija 4 kwietnia. W tegorocznej edycji oceniane będą fotografie wykonane między 1 kwietnia 2017 roku a 31 marca 2018 roku. W ramach GPP organizowany jest też konkurs Photo Book na najlepsze książki fotograficzne wydane po raz pierwszy w 2017 roku.

Regulamin konkursu, opisy kategorii, porady dotyczące edycji i zgłaszania zdjęć oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie konkursu. Ogłoszenie wyników nastąpi w maju. Wszystkie zdjęcia, które trafią do finału w grupie zdjęć pojedynczych i fotoreportaży, będą prezentowane na wystawie pokonkursowej, a także w albumie podsumowującym tegoroczną odsłonę wydarzenia.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem grandpressphoto.pl.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7