Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Fotograficzna Publikacja Roku 2018 - ostatni moment na zgłoszenia!

0

Autor: Redakcja Fotopolis

15 Maj 2018
Artykuł na: 6-9 minut

Startuje kolejna edycja konkursu poświęconego najlepszym wydawnictwom fotograficznym, które ukazały się na przestrzeni ostatniego roku. Nadsyłać można zarówno albumy i książki fotograficzne jak i opracowania teoretyczne, podręczniki, katalogi wystaw czy ziny. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 maja.

Konkurs Fotograficzna Publikacja Roku 2018 nagrodzi te publikacje, które mogą stać się inspiracją dla innych do podjęcia własnej pracy twórczej i które prezentują odważne koncepcje, dopracowaną grafikę̨, doskonały druk, wyjątkowe zdjęcia i przemyślany projekt.

W konkursie zostanie przyznana Nagroda Główna im. Krzyśka Makowskiego, której laureat będzie miał okazję zrealizować własną wystawę oraz spotkanie autorskie w ramach tegorocznej edycji łódzkiego Fotofestiwalu. Oprócz przyznania tytułu Fotograficznej Publikacji Roku, jury wyłoni także co najmniej 10 tytułów, które od 21 czerwca do 1 lipca 2018 r. zostaną zaprezentowane podczas wspomnianego festiwalu. Po raz pierwszy zostanie też przyznania nagroda publiczności.

Do jury zostali zaproszeni eksperci zajmujący się zawodowo tworzeniem książek oraz fotografią: Martyna Wyrzykowska (projektantka), Karolina Puchała-Rojek (Fundacja Archeologia Fotografii), Agnieszka Rayss (fotograf, Sputnik Photos), Łukasz Rusznica (fotograf, kurator galerii Miejsce Przy Miejscu), Maciej Nabrdalik (fotograf), Franek Ammer (Fotofestiwal), Paweł Rubkiewicz (Księgarnia Artystyczna Bookoff) i Joanna Kinowska (Miejsce Fotografii).

Jak aplikować?

Aby zgłosić swój udział należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wraz z dwoma egzemplarzami, do dnia 15 maja 2018 roku, przesłać go na adres APM Sales And Services sp. z o. o. (Księgarnia Bookoff). ul. Chmielna 73c / 168, 00-801 Warszawa, lub przynieść osobiście do Księgarni Bookoff przy ul. Ogrodowej 7 w Warszawie. Dodatkowo formularz powinien zostać przesłany drogą mailową na adres info@fotopublikacja.pl. Przed wysłaniem zgłoszenia nie zapomnijcie też zapoznać się z regulaminem konkursu.

Fotograficzna Publikacja Roku

Pomysłodawcą i pierwszym organizatorem Fotograficznej Publikacji Roku był Krzysiek Makowski - wydawca i księgarz z nieistniejącej już̇ księgarni F5, który przed swoją śmiercią zdążył przygotować zaledwie dwie edycje - w 2009 i 2010 roku. Od 2013 konkurs organizują wspólnie: Fotofestiwal, Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi, Księgarnia Bookoff i Miejsce Fotografii. “Chcemy, żeby Fotograficzna Publikacja Roku pobudzała twórców do działania i ambitnych poszukiwań́, a w jej efekcie wydawcy i autorzy odważnie i kreatywnie podchodzili do medium, jakim jest książka.” - komentują organizatorzy. W poprzednich latach wystawę̨ nagrodzonych i wyróżnionych prac można było obejrzeć podczas Festiwalu Fotografii w Łodzi, TIFF Festiwalu we Wrocławiu oraz w Muzeum Sztuki Nowoczesnej - w trakcie Warszawskich Targów Książki Artystycznej.

Więcej informacji o konkursie znajdziecie pod adresem fotopublikacja.pl.

 

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Wizje Natury 2020 - wirtualny festiwal fotografii przyrodniczej
Wizje Natury 2020 - wirtualny festiwal fotografii przyrodniczej
Kilka dni temu, w nowej formule, wystartował XVI Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury. Od dzisiaj do 12 grudnia na zainteresowanych czekają...
0
0
Poznaj twórczość Jerzego Wójcika - mistrza polskiej kinematografii. Kolejne spotkanie z cyklu „Człowiek z Kamerą”
Poznaj twórczość Jerzego Wójcika - mistrza polskiej kinematografii. Kolejne spotkanie z cyklu...
Jerzy Wójcik to jeden z ojców polskiej szkoły filmowej i autor zdjęć do kilku z najważniejszych dzieł polskiej kinematografii. Jego twórczość będziecie mieli okazję...
1
0
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
E-oko.pl to Sklep i Komis Fotograficzny cieszący się uznaniem na rynku od 18 lat. Z okazji Black Friday przygotował dla...
2
0
Powiązane artykuły