Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Young Poland, czyli nowa kategoria w Grand Press Photo 2018

0

Autor: Michał Chrzanowski

6 Marzec 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Najnowsza odsłona Grand Press Photo czeka już na Wasze zgłoszenia. Jednak w ramach tegorocznej edycji konkursu fotografii prasowej, magazyn „Press” wprowadza dodatkową kategorię. Sekcja „Young Poland“ kierowana jest do młodych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, agencjach fotograficznych oraz freelancerów.

Do nowej kategorii Young Poland Grand Press Photo 2018 swoje prace mogą zgłaszać wyłącznie osoby pełnoletnie, które nie ukończyły 26. roku życia, i które mogą się wykazać już dorobkiem fotograficznym i nigdy wcześniej nie startowały w konkursie Grand Press Photo. Warunkiem udziału jest podpisanie stosownego oświadczenia zawartego w formularzu zgłoszeniowym.

W ramach kategorii Young Poland oceniane będą zdjęcia ilustrujące życie młodego pokolenia w Polsce. Nadsyłane fotografie mogą mieć charakter wydarzeniowy, polityczny, społeczny, kulturalny, sportowy, rozrywkowy. Ponadto powinny pokazywać młodych współczesnych Polaków i ich świat.

Do konkursu można zgłaszać zarówno zdjęcia pojedyncze, jak i fotoreportaże - prace, które były publikowane w mediach, jak i takie, które nie powstały na zamówienie mediów. Termin nadsyłania prac (wyłącznie drogą elektroniczną) mija 4 kwietnia.

fot. Monika Jaśkowska-Bablok, 2. miejsce w kategorii Życie Codzienne Pogorzelica (Grand Press Photo 2017). Ostatni weekend wakacji. Nieważne, czym fotografujesz, zawsze pojawi się urwis, który z radością zepsuje ci ujęcie. 28 sierpnia 2016.

Regulamin konkursu, opisy wszystkich kategorii, porady dotyczące edycji zdjęć oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie organizatora. Natomiast szczegóły o Young Poland dostępne są w aneksie do regulaminu Grand Press Photo 2018 na www.grandpressphoto.pl Ogłoszenie wyników nastąpi w maju.

Konkurs Grand Press Photo organizuje od 2005 roku magazyn „Press”. Wszystkie zdjęcia, które trafią do finału w grupie zdjęć pojedynczych i fotoreportaży, będą prezentowane na wystawie pokonkursowej, a także w corocznym albumie. 

zdjęcie główne: fot. Damian Lemański, „Tygodnik Kętrzyński”. 2. miejsce w kategorii Ludzie (Grand Press Photo 2017). Słowacja. Romskie dzieci bawiące się na Luniku IX, romskim osiedlu na obrzeżach Koszyc. Żyje tam 4,5–6 tys. Romów, w tym ponad 1 tys. dzieci. Chodzą do szkoły znajdującej się wewnątrz osiedla. Wśród chłopców jest ogromny problem z alkoholem i narkotykami.15 lutego 2017.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Tylko w ten weekend wszystkie kompakty z serii Sony RX100 kupisz 400 zł taniej
Tylko w ten weekend wszystkie kompakty z serii Sony RX100 kupisz 400 zł taniej
Wyjątkowa promocja w sieci CEWE Fotojoker. W dniach 22-24 stycznia wszystkie 7 generacji najlepszego kieszonkowego aparatu kompaktowego kupicie aż 400 zł taniej. W...
45
0
Rok na protestach - zdjęcia fotoreporterów na ulicach Warszawy
Rok na protestach - zdjęcia fotoreporterów na ulicach Warszawy
W ostatnim roku protestowali niemal wszyscy - kobiety, środowisko LGBT, przedsiębiorcy, związkowcy, rolnicy i wielu innych. Galeria Promocyjna i Staromiejski Dom...
38
0
Kup obiektyw Sony i odbierz do 2000 zł rabatu na kolejny
Kup obiektyw Sony i odbierz do 2000 zł rabatu na kolejny
Właśnie wystartowała kolejna świetna oferta Sony. Tym razem ucieszą się ci, którzy planowali rozbudować arsenał o nowe obiektywy. Do końca stycznia, kupując dowolny...
28
0
Powiązane artykuły