Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

O powstawaniu portretów i byciu portretowanym - już dziś spotkanie z Maćkiem Nabrdalikiem i Jackiem Kawalcem

0

Autor: Redakcja Fotopolis

28 Sierpień 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Już dziś o 18:00 odbędzie się trzecie spotkanie w ramach 2. edycji projektu “Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z…”. Prowadzący zaprezentują efekty sesji i porozmawiają o relacji fotograf-bohater.

„Portret osobisty...” jest projektem realizowanym w ramach znanego już i lubianego cyklu „Wszyscy Jesteśmy Fotografami”. Dzisiaj w czasach, kiedy w każdej sekundzie wykonywane są tysiące zdjęć, projekt ma zachęcić do zwolnienia i skupienia się na człowieku, uchwycenia osobowości portretowanego, tego, kim jest, bądź kogo widzi w nim fotografujący. To wielowymiarowa próba ukazania osoby poza krótkim "tu i teraz”.

W ramach tegorocznej odsłony projektu, unikalne sesje fotograficzne wykonują: Mikołaj Grynberg, Rafał Milach, Maciek Nabrdalik oraz duet Magda Wunsche i Agnieszka Samsel. Właśnie przyszła kolej na zobaczenie efektów pracy trzeciego z fotografów.

Relacja fotograf-bohater

Podczas dzisiejszego spotkania w warszawskim barzeStudio zobaczymy fotografa, Maćka Nabrdalika i aktora, Jacka Kawalca. Maciek Nabrdalik po raz pierwszy zaprezentuje efekty sesji portretowych swojego autorstwa wykonanych w ramach projektu.

“7 portretów wykonanych przez Maćka Nabrdalika stanie się punktem wyjścia do wyprawy przez fotografię: od przedstawianych przez nią scen po kulisy powstawania portretów. Spotkanie - między fotografem a fotografowanym, widzem i fotografią, czy w końcu fotografowanym a obrazem go przedstawiającym: przyglądając się im, spróbujemy zbadać to, co tak naprawdę dzieje się w fotografii i odpowiedzieć na pytanie – kto tu się z kim tak naprawdę spotyka.” - czytamy w opisie wydarzenia.

Kiedy i gdzie?

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 28 sierpnia 2018 roku, o godzinie 18:00, w barze Studio, przy ul. Plac Defilad 1 (Pałac Kultury i Nauki) w Warszawie. Wstęp wolny.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem wszyscyjestesmyfotografami.pl.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Świąteczny fotospacer z obiektywami Irix w krakowskim Ogrodzie Świateł
Świąteczny fotospacer z obiektywami Irix w krakowskim Ogrodzie Świateł
Marka Irix ma przyjemność zaprosić na kolejny w tym roku fotograficzny spacer „Uchwyć ducha Świąt w obiektywie Irix”. Wydarzenie odbędzie się 15 grudnia 2020 (wtorek),...
0
0
Już jutro wielki finał konkursu im. Krzysztofa Millera - oglądaj na żywo online
Już jutro wielki finał konkursu im. Krzysztofa Millera - oglądaj na żywo online
W czwartek, 3 grudnia br. o godz. 20:00 poznamy laureata tegorocznej Nagrody im. Krzysztofa Millera. Podczas uroczystości pokazane zostaną najlepsze zdjęcia,...
0
0
Wizje Natury 2020 - wirtualny festiwal fotografii przyrodniczej
Wizje Natury 2020 - wirtualny festiwal fotografii przyrodniczej
Kilka dni temu, w nowej formule, wystartował XVI Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury. Od dzisiaj do 12 grudnia na zainteresowanych czekają...
0
0
Powiązane artykuły