O powstawaniu portretów i byciu portretowanym - już dziś spotkanie z Maćkiem Nabrdalikiem i Jackiem Kawalcem

0
Redakcja Fotopolis
28 Sierpień 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Już dziś o 18:00 odbędzie się trzecie spotkanie w ramach 2. edycji projektu “Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z…”. Prowadzący zaprezentują efekty sesji i porozmawiają o relacji fotograf-bohater.

„Portret osobisty...” jest projektem realizowanym w ramach znanego już i lubianego cyklu „Wszyscy Jesteśmy Fotografami”. Dzisiaj w czasach, kiedy w każdej sekundzie wykonywane są tysiące zdjęć, projekt ma zachęcić do zwolnienia i skupienia się na człowieku, uchwycenia osobowości portretowanego, tego, kim jest, bądź kogo widzi w nim fotografujący. To wielowymiarowa próba ukazania osoby poza krótkim "tu i teraz”.

W ramach tegorocznej odsłony projektu, unikalne sesje fotograficzne wykonują: Mikołaj Grynberg, Rafał Milach, Maciek Nabrdalik oraz duet Magda Wunsche i Agnieszka Samsel. Właśnie przyszła kolej na zobaczenie efektów pracy trzeciego z fotografów.

Relacja fotograf-bohater

Podczas dzisiejszego spotkania w warszawskim barzeStudio zobaczymy fotografa, Maćka Nabrdalika i aktora, Jacka Kawalca. Maciek Nabrdalik po raz pierwszy zaprezentuje efekty sesji portretowych swojego autorstwa wykonanych w ramach projektu.

“7 portretów wykonanych przez Maćka Nabrdalika stanie się punktem wyjścia do wyprawy przez fotografię: od przedstawianych przez nią scen po kulisy powstawania portretów. Spotkanie - między fotografem a fotografowanym, widzem i fotografią, czy w końcu fotografowanym a obrazem go przedstawiającym: przyglądając się im, spróbujemy zbadać to, co tak naprawdę dzieje się w fotografii i odpowiedzieć na pytanie – kto tu się z kim tak naprawdę spotyka.” - czytamy w opisie wydarzenia.

Kiedy i gdzie?

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 28 sierpnia 2018 roku, o godzinie 18:00, w barze Studio, przy ul. Plac Defilad 1 (Pałac Kultury i Nauki) w Warszawie. Wstęp wolny.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem wszyscyjestesmyfotografami.pl.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Przejmujący portret brazylijskich slumsów - Peter Bauza z wystawą “Copacabana Palace” w Łodzi
Przejmujący portret brazylijskich slumsów - Peter Bauza z wystawą “Copacabana Palace” w Łodzi
“Projekt ten mówi o cierpieniu, słabościach, ale i sile. Pokazuje porażki i sukcesy w codziennej walce o przetrwanie. Niewielu wie o istnieniu tych ludzi.” Wystawa...
11
1
Dlaczego warto uczyć się fotografii w szkole filmowej? Rekrutacja w AMA Film Academy tylko do końca września
Dlaczego warto uczyć się fotografii w szkole filmowej? Rekrutacja w AMA Film Academy tylko do...
AMA Film Academy od 9 lat z powodzeniem zajmuje się kształceniem młodych filmowców. Uczy na kierunkach: operatorskich, reżyserskich, aktorskim, realizacji dźwięku,...
0
0
Warsztaty fotograficzne z Bownikiem w IFF
Warsztaty fotograficzne z Bownikiem w IFF
Chcesz poznać nowe trendy i spojrzenia na fotografię? Weź udział w dwudniowych warsztatach z Bownikiem, organizowanych przez Instytut Fotografii Fort. Zgłoszenia tylko...
2
0
Powiązane artykuły