O powstawaniu portretów i byciu portretowanym - już dziś spotkanie z Maćkiem Nabrdalikiem i Jackiem Kawalcem

Autor: Redakcja Fotopolis

28 Sierpień 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Już dziś o 18:00 odbędzie się trzecie spotkanie w ramach 2. edycji projektu “Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z…”. Prowadzący zaprezentują efekty sesji i porozmawiają o relacji fotograf-bohater.

„Portret osobisty...” jest projektem realizowanym w ramach znanego już i lubianego cyklu „Wszyscy Jesteśmy Fotografami”. Dzisiaj w czasach, kiedy w każdej sekundzie wykonywane są tysiące zdjęć, projekt ma zachęcić do zwolnienia i skupienia się na człowieku, uchwycenia osobowości portretowanego, tego, kim jest, bądź kogo widzi w nim fotografujący. To wielowymiarowa próba ukazania osoby poza krótkim "tu i teraz”.

W ramach tegorocznej odsłony projektu, unikalne sesje fotograficzne wykonują: Mikołaj Grynberg, Rafał Milach, Maciek Nabrdalik oraz duet Magda Wunsche i Agnieszka Samsel. Właśnie przyszła kolej na zobaczenie efektów pracy trzeciego z fotografów.

Relacja fotograf-bohater

Podczas dzisiejszego spotkania w warszawskim barzeStudio zobaczymy fotografa, Maćka Nabrdalika i aktora, Jacka Kawalca. Maciek Nabrdalik po raz pierwszy zaprezentuje efekty sesji portretowych swojego autorstwa wykonanych w ramach projektu.

“7 portretów wykonanych przez Maćka Nabrdalika stanie się punktem wyjścia do wyprawy przez fotografię: od przedstawianych przez nią scen po kulisy powstawania portretów. Spotkanie - między fotografem a fotografowanym, widzem i fotografią, czy w końcu fotografowanym a obrazem go przedstawiającym: przyglądając się im, spróbujemy zbadać to, co tak naprawdę dzieje się w fotografii i odpowiedzieć na pytanie – kto tu się z kim tak naprawdę spotyka.” - czytamy w opisie wydarzenia.

Kiedy i gdzie?

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 28 sierpnia 2018 roku, o godzinie 18:00, w barze Studio, przy ul. Plac Defilad 1 (Pałac Kultury i Nauki) w Warszawie. Wstęp wolny.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem wszyscyjestesmyfotografami.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Grand Press Photo 2024 - rusza głosowanie internautów
Grand Press Photo 2024 - rusza głosowanie internautów
Jury tegorocznej edycji GPP nominowało do finału 233 fotografie, wykonane przez 56 autorów. Od dzisiaj możecie głosować na ulubione zdjęcia w ramach głosowania internautów.
1
Program Miasto - poznaliśmy wystawy towarzyszące tegorocznemu Fofotofestiwalowi
Program Miasto - poznaliśmy wystawy towarzyszące tegorocznemu Fofotofestiwalowi
Premiery projektów Weroniki Gęsickiej i Magdy Hueckel, powrót na scenę artystyczną Przemka Dzienisa i podsumowanie 13 lat pracy Wełnickiego z tematem śmierci; wystawa wybitnej...
5
Jak blisko - portrety AI na wystawie w Galerii Fotografii B&B
Jak blisko - portrety AI na wystawie w Galerii Fotografii B&B
Galeria B&B w Bielsku-Białej zaprasza na jedną z pierwszych indywidualnych polskich wystaw „zdjęć” stworzonych przy pomocy AI. Projekt Macieja Cieślaka to wizja świata harmonii...
8
Powiązane artykuły