Photokina 2020 odwołana. Kolejna edycja dopiero w 2022 roku

0

Autor: Wojtek Skrzypczyński

19 Marzec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Raptem trzy tygodnie temu organizatorzy zapewniali nas, że impreza nie jest zagrożona i odbędzie się zgodnie z ustalonym terminem. W zaistniałych warunkach decyzja o odwołaniu targów nie jest jednak żadną niespodzianką.

Organizatorzy międzynarodowych targów Photokina wystosowali wiadomość, w której informują o tym, że tegoroczne wydarzenie nie odbędzie się z powodu obaw i ograniczeń związanych z panującą pandemią COVID-19. Według osób decyzyjnych, wirus nie jest jednak jedynym czynnikiem dlaczego zdecydowano się anulować tegoroczne targi i przełożyć je dopiero na maj 2022 roku.

Czynniki decyzyjne

Jak piszą organizatorzy, „jeszcze przed pojawieniem się koronawirusa rynek obrazowania poddany był bardzo dynamicznym ruchom. Ten trend prawdopodobnie nabierze teraz jeszcze większego tempa i musi zostać uwzględniony w planach kolejnej edycji Photokiny”. Powodem przełożenia wydarzenia aż o dwa lata było także to, że firmy zajmujące się obrazowaniem odczują konsekwencje związane ze spadkiem gospodarczym i napewno odbije się to na ich budżetach na rok 2021.

"Zorganizowanie targów w roku 2022 dać ma wszystkim zainteresowanym wystarczającą ilość czasu na stworzenie wydarzenia na zupełnie nowych zasadach, z uwzględnieniem potrzeb rynku, wystawców i osób zwiedzających" - piszą organizatorzy.

Co wiemy na ten moment?

Według treści wiadomości przesłanej przez spółkę Koelnmesse GmbH, nowa edycja Photokiny ma odbyć się w dniach 18-21 maja 2022 roku. Planowana na ten rok premierowa konferencja Imaging Innovation została na dany moment odsunięta w czasie, a organizatorzy nie podali jeszcze kiedy miałaby się odbyć. Można się jednak spodziewać tego, że zostanie ona zorganizowana przed kolejną edycją targów.

Włodarze miasta Kolonia, gdzie odbywają się targi oraz specjalny zespół zarządzania kryzysowego postanowili nie organizować żadnych targów oraz imprez masowych na terenie miasta aż do końca czerwca 2020 roku.

Autor: Wojtek Skrzypczyński

Z wykształcenia fotograf, aparat wykorzystuje głównie do dokumentacji innych działań, czasem używa kamery do realizacji swoich pomysłów. Interesuje go sztuka współczesna i kino neomodernistyczne. Najbardziej lubi wodę.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Powstaje kodeks postępowania RODO dla branży foto. Konsultacje do końca sierpnia
Powstaje kodeks postępowania RODO dla branży foto. Konsultacje do końca sierpnia
Dwa lata po wdrożeniu nowego rozporządzenia o ochronie danych, wielu fotografów i firm nadal nie potrafi się do niego skutecznie stosować. Zmienić ma to kodeks dla...
39
0
Dział foto Olympusa sprzedany. Co dalej z aparatami systemu Mikro Cztery Trzecie?
Dział foto Olympusa sprzedany. Co dalej z aparatami systemu Mikro Cztery Trzecie?
A jednak, tym razem krążące od miesięcy plotki okazały się prawdą. Dział obrazowania Olympus został sprzedany firmie Japan Industrial Partners, która specjalizuje się...
48
42
Czy to koniec problemów z kradzieżą sprzętu foto? Apple otworzy usługę Find My dla innych firm
Czy to koniec problemów z kradzieżą sprzętu foto? Apple otworzy usługę Find My dla innych firm
Usługa lokalizacyjna Apple’a niejednemu pozwoliła już odnaleźć zgubionego iPhone’a czy bezprzewodowe słuchawki. Wygląda na to, że już niebawem z systemu będą mogli...
26
0