Photokina 2020 odwołana. Kolejna edycja dopiero w 2022 roku

Autor: Wojtek Skrzypczyński

19 Marzec 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Raptem trzy tygodnie temu organizatorzy zapewniali nas, że impreza nie jest zagrożona i odbędzie się zgodnie z ustalonym terminem. W zaistniałych warunkach decyzja o odwołaniu targów nie jest jednak żadną niespodzianką.

Organizatorzy międzynarodowych targów Photokina wystosowali wiadomość, w której informują o tym, że tegoroczne wydarzenie nie odbędzie się z powodu obaw i ograniczeń związanych z panującą pandemią COVID-19. Według osób decyzyjnych, wirus nie jest jednak jedynym czynnikiem dlaczego zdecydowano się anulować tegoroczne targi i przełożyć je dopiero na maj 2022 roku.

Czynniki decyzyjne

Jak piszą organizatorzy, „jeszcze przed pojawieniem się koronawirusa rynek obrazowania poddany był bardzo dynamicznym ruchom. Ten trend prawdopodobnie nabierze teraz jeszcze większego tempa i musi zostać uwzględniony w planach kolejnej edycji Photokiny”. Powodem przełożenia wydarzenia aż o dwa lata było także to, że firmy zajmujące się obrazowaniem odczują konsekwencje związane ze spadkiem gospodarczym i napewno odbije się to na ich budżetach na rok 2021.

"Zorganizowanie targów w roku 2022 dać ma wszystkim zainteresowanym wystarczającą ilość czasu na stworzenie wydarzenia na zupełnie nowych zasadach, z uwzględnieniem potrzeb rynku, wystawców i osób zwiedzających" - piszą organizatorzy.

Co wiemy na ten moment?

Według treści wiadomości przesłanej przez spółkę Koelnmesse GmbH, nowa edycja Photokiny ma odbyć się w dniach 18-21 maja 2022 roku. Planowana na ten rok premierowa konferencja Imaging Innovation została na dany moment odsunięta w czasie, a organizatorzy nie podali jeszcze kiedy miałaby się odbyć. Można się jednak spodziewać tego, że zostanie ona zorganizowana przed kolejną edycją targów.

Włodarze miasta Kolonia, gdzie odbywają się targi oraz specjalny zespół zarządzania kryzysowego postanowili nie organizować żadnych targów oraz imprez masowych na terenie miasta aż do końca czerwca 2020 roku.

Skopiuj link

Autor: Wojtek Skrzypczyński

Z wykształcenia fotograf, aparat wykorzystuje głównie do dokumentacji innych działań, czasem używa kamery do realizacji swoich pomysłów. Interesuje go sztuka współczesna i kino neomodernistyczne. Najbardziej lubi wodę.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
W ciągu 1,5 roku AI stworzyło więcej obrazów niż fotografowie przez 150 lat
W ciągu 1,5 roku AI stworzyło więcej obrazów niż fotografowie przez 150 lat
Mówi się, że nie liczy się ilośc, tylko jakość. Najnowsze statystyki nie pozostawiają jednak wątpliwości - za większość przekazu wizualnego już niedługo będą odpowiadały generatory...
6
Rok 2023 na półmetku - rynek aparatów odbił się od dna. Ale czy na długo?
Rok 2023 na półmetku - rynek aparatów odbił się od dna. Ale czy na długo?
Po bardzo optymistycznym roku 2022, rynek aparatów kontynuuje trend zwyżkowy. Wygląda na to, że dekadę recesji mamy już na dobre za sobą. Czy jednak skorzystają na tym użytkownicy?
12
Wystartował tegoroczny program grantów W. Eugene Smith Fund - na fotografów czeka ponad 200 tys. złotych
Wystartował tegoroczny program grantów W. Eugene Smith Fund - na fotografów czeka ponad 200 tys....
Jak co roku, Fundacja W. Eugena Smitha przyznaje granty dla fotografów, którzy w swojej pracy zajmują się humanizmem. Zwycięzca otrzyma ponad 120 tys. złotych. Przewidziano także...
11
Powiązane artykuły