Nadciągają nowe targi Photopia - następca Photokiny?

Autor: Maciej Luśtyk

22 Kwiecień 2021
Artykuł na: 4-5 minut

W Hamburgu pod koniec września startują nowe targi fotograficzne o nazwie Photopia. Data i opis wydarzenia wskazują, że organizatorzy chcieliby, żeby przejęło schedę po anulowanej Photokinie.

Ostatnie lata były dość smutnym okresem jeśli chodzi o targi fotograficzne. Wydarzenia z roku na rok stawały się mniejsze, tak jak i zainteresowanie nimi. Nie uchroniła się nawet kultowa Photokina (największe targi fotograficzne na świecie), która ostatnią edycję „z prawdziwego zdarzenia” miała w 2016 roku. Później skala targów znacznie się zmniejszyła, a organizatorzy chcieli organizować je w cyklu rocznym, a także zmienili datę wydarzenia.

Strategia nie okazała się najlepsza gdyż dwie ostatnie edycje w ogóle się nie odbyły (choć ostatnia akurat przez pandemię), a targi zostały anulowane. Oficjalnie do roku 2022, ale raczej nie należy się spodziewać, by targi szybko powróciły, bo straciły nimi zainteresowanie także same firmy. Jeśli edycja 2020 by się odbyła i tak nie zobaczylibyśmy na niej stoisk kilku z najważniejszych producentów sprzętu foto.

Photopia nie poraża skalą, ale ma spore ambicje

Być może jednak we współczesnym internetowym świecie istnieje jeszcze miejsce dla targów fotograficznych. Tak przynajmniej sądzą organizatorzy nowego wydarzenia o nazwie Photopia Hamburg, które odbyć ma się pod koniec września w Niemczech.

Jak na razie strona internetowa targów nie zdarza zbyt wielu szczegółów, ale wiadomo, że organizatorzy chcą, by były to targi obrazowania, na których odnajdą się zarówno użytkownicy smartfonów jak i profesjonalni fotografowie, a całość wydarzenia podzielona ma być na 3 sekcje: Photopia Summit, Photopia City i Photopia 365. Oprócz prezentacji sprzętu, mamy się więc spodziewać licznych atrakcji aktywizujących, jak warsztaty, wystawy czy spacery fotograficzne, a dodatkowym wsparciem targów będzie też platforma online.

Póki co, to tyle. Czy więc Photopia ma szansę stać się nową Photokiną? Na razie nie mamy żadnych informacji na temat tego, jakie firmy wezmą udział w targach. Mapka wydarzenia wskazuje na jego dużo mniejszą skalę. Przewidziano na nie raptem 2 hale, ale część targów odbywać ma się także w kilku obiektach na terenie samego miasta. Być może organizatorzy postanowili nieco rozproszyć wydarzenie?

Co ciekawe, targi będą miejscem, w którym od teraz będą przyznawane branżowe nagrody TIPA, a współpracę z organizatorami zawiązało także PIV (Photo Industry Association). Wygląda więc na to, że apetyt organizatorów na rozwój wydarzenia jest całkiem spory.

Kiedy i gdzie?

O tym wszystkim przekonamy się zapewne już niedługo. Targi odbyć mają się w dniach 23-26 września 2021 roku w centrum wystawienniczym Hamburg Messe + Congress.

Więcej informacji znajdziecie na stronie photopia-hamburg.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Ciągi projekcyjne - obszerna retrospektywa Zygmunta Rytki w Galerii Studio. To pierwsza taka wystawa w Warszawie
Ciągi projekcyjne - obszerna retrospektywa Zygmunta Rytki w Galerii Studio. To pierwsza taka...
Galeria Studio zaprasza na pierwszą tak dużą przekrojową wystawę twórczości Zygmunta Rytki Prezentowaną w Warszawie. Dwa piętra galerii wypełni kilkanaście autorskich cykli, mało znane...
6
Pimp My Channel - ruszył konkurs dla internetowych twórców wideo. Do wygrania sprzęt Canon i Zhiyun
Pimp My Channel - ruszył konkurs dla internetowych twórców wideo. Do wygrania sprzęt Canon i Zhiyun
Cyfrowe.pl wraz z marką Canon zapraszają do wzięcia udziału w konkursie Pimp My Channel. Pokaż kulisy swojej pracy i zgarnij sprzęt wideo znanych marek.
1
Sprawdź świąteczne promocje na sprzęt Manfrotto, Lowepro i JOBY
Sprawdź świąteczne promocje na sprzęt Manfrotto, Lowepro i JOBY
Skorzystaj z grudniowych promocji! W atrakcyjnych cenach kupisz statywy Manfrotto, plecaki i torby Lowepro oraz akcesoria JOBY
2
Powiązane artykuły