aktualności

Wszystkie artykuły z tagiem: "aktualności" w serwisie fotopolis.pl:
Chris Niedenthal zablokowany na facebooku za zdjęcia z Marszu Niepodległości
Czy cenzura w mediach społecznościowych zabrnęła za daleko? Tak się może wydawać, gdy za umieszczenie zdjęć na swoim profilu karany jest jeden z najbardziej znanych polskich fotoreporterów.
14 Lis 2017
Maciej Luśtyk
6
Reflex - wiemy już wszystko o nowej analogowej lustrzance. Projekt zaskakuje użytecznością
Gdy po raz pierwszy usłyszeliśmy o pomyśle wprowadzenia na rynek nowego aparatu analogowego, nie wiedzieliśmy czego się spodziewać. Tym bardziej, że pierwsza zapowiedź nie wyglądała zbyt profesjonalnie. Oficjalna kampania aparatu rzuca jednak na całość zupełnie nowe światło.
7 Lis 2017
Maciej Luśtyk
5
Silberra - nowa marka wkracza na rynek fotografii analogowej. Oferta robi wrażenie
O tym, że film w ostatnim czasie przeżywa prawdziwy renesans nie trzeba już chyba nikogo przekonywać. O nowych filmach słyszymy już niemal co miesiąc. Teraz z masową produkcją chce wystartować nowa firma, która oprócz kilku materiałów światłoczułych ma zamiar produkować także chemię.
27 Paź 2017
Maciej Luśtyk
3
Koniec z lataniem w niedozwolonych miejscach? DJI wprowadza system monitoringu dronów AeroScope
Z racji rosnącej popularności dronów, loty w niedozwolonych miejscach stają się coraz poważniejszym problemem. DJI chce się z tym uporać wprowadzając system, który pomoże służbom w identyfikacji łamiących przepisy użytkowników.
17 Paź 2017
Maciej Luśtyk
0
Jakub Szymczuk nowym fotografem prezydenta Andrzeja Dudy
W sierpniu informowaliśmy Was o rezygnacji Andrzeja Hrechorowicza z funkcji osobistego fotografa prezydenta RP. Dziś wiemy już kto go zastąpi - wieloletni fotoreporter Gościa Niedzielnego i laureat Grand Press Photo, Jakub Szymczuk.
11 Paź 2017
Maciej Luśtyk
2
Kancelaria sejmu RP szuka oficjalnego fotografa. Aplikować można do 23 października
Masz wyższe wykształcenie, umiesz obsługiwać Photoshopa, pracować pod presją czasu i znasz się na robieniu zdjęć? Masz szansę zostać oficjalnym fotografem sejmu RP. Na zgłoszenia od kandydatów kancelaria czeka jeszcze przez 2 tygodnie.
9 Paź 2017
Maciej Luśtyk
1
Więcej szczegółów na temat specyfikacji Nikona D850. Czy nadchodzi lustrzankowa bestia?
Zwykle nie piszemy o plotkach, tym razem jednak prawdopodobieństwo, że znajdą potwierdzenie w rzeczywistości jest bardzo duże. Do sieci wyciekła bowiem oficjalna chińska prezentacja aparatu. Czy będziemy mieli do czynienia z nowym królem lustrzanek?
14 Sie 2017
Maciej Luśtyk
13
Nie żyje uznana dokumentalistka Arlene Gottfried
Mimo iż nie była tak popularna jak inne legendy fotografii kojarzone zazwyczaj ze zdjęciami ulicznymi, jej prace znajdują się w wielu muzeach i kolekcjach, a ona sama wydała 5 dobrze przyjętych albumów. W wieku 66 lat odeszła uznana fotograf, Arlene Gottfried.
10 Sie 2017
Maciej Luśtyk
0
Nowa technologia pozwoli na regulację ogniskowych w postprodukcji i tworzenie niemożliwych perspektyw
Wygląda na to, że świecie cyfrowej obróbki już niedługo zawita nowy termin. “Obliczeniowy zoom” nad którym pracują naukowcy z Nvidia i Uniwersytetu Kalifornijskiego, pozwolić ma na swobodne miksowanie efektów dostarczanych przez różne ogniskowe na etapie postprodukcji.
4 Sie 2017
Maciej Luśtyk
0
Lexar znika, ale co z gwarancją? Oto oficjalne oświadczenie dystrybutora
Na początku tygodnia fotografów zaskoczyła informacja o tym, że Lexar, jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku nośników pamięci ma zniknąć z rynku. Jak wobec tego wygląda sytuacja z gwarancją na zakupione wcześniej produkt? Znamy stanowisko dystrybutora.
30 Cze 2017
Maciej Luśtyk
1