Awaryjne lądowanie samolotu w Nowym Jorku - przestraszyli się aparatu

Autor: Maciej Luśtyk

12 Październik 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Nauczka na przyszłość: nie wyjmujcie starych aparatów na pokładzie samolotów. Przynajmniej w USA.

Mogłoby się wydawać, że aparat fotograficzny, w każdej ze swoich możliwych form jest już tak głęboko zakorzeniony w zbiorowej świadomości, że raczej trudno byłoby wziąć go za coś innego. Tymczasem wczoraj nasze ulubione urządzenie wywołało panikę na pokładzie lotu American Airlines 4817. Samolot lądował awaryjnie na lotnisku LaGuardia w Nowym Jorku, pasażerowie ewakuowali się poprzez rękawy bezpieczeństwa, a domniemany terrorysta został obezwładniony przez służby porządkowe. Jak szybko się okazało, był winny jedynie regulacji ustawień na starym analogowym aparacie.

Do zdarzenia doszło ok. 3 po południu czasu lokalnego, gdy jedna z matek podróżująca razem z mężem i dziećmi zakomunikowała załodze, że jeden z współpasażerów zachowuje się podejrzanie. Pasażerkę zaniepokoił fakt, że mężczyzna oglądał na komórce zdjęcia i filmy o starych aparatach, które wzięła za plany skonstruowania bomby. Gdy mężczyzna wyjął z bagażu podręcznego własny aparat analogowy i zaczął się nim bawić, rodzina była przekonana, że oto spełnia się najgorszy z możliwych scenariuszy.

Po awaryjnym lądowaniu, podejrzany został rzucony na ziemie i przeszukany. Okazało się, że w bagażu przewoził jeszcze deskorolkę - kolejne narzędzie rewolucji i przewrotu.

- JTTF (Joint Terrorism Task Force), FBI i Departament Policji Zarządu Portu ustaliły, że pasażer nie popełnił przestępstwa i został zwolniony - skomentował rzecznik lotniska Tom Topousis.

Tożsamość mężczyzny nie została podana do wiadomości. Podczas ewakuacji nikt nie odniósł obrażeń, pasażerowie skarżyli się jedynie na dyskomfort spowodowany trwającymi kilka godzin procedurami bezpieczeństwa.

Niestety nie wiemy jaki aparat wywołał tyle zamieszania.

Źródło: dailymail.co.uk.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Najlepsze aparaty, akcesoria i wydarzenia fotograficzne roku 2022. Wyniki plebiscytu Fotopolis
Najlepsze aparaty, akcesoria i wydarzenia fotograficzne roku 2022. Wyniki plebiscytu Fotopolis
Już osiemnasty rok z rzędu pomagacie nam stworzyć ranking najlepszych produktów fotograficznych na rynku. Sprawdź jakie aparaty, obiektywy, akcesoria i wydarzenia nasi...
29
Jest gorzej niż myślano. Nocne niebo jaśnieje w tempie nawet 10% rocznie
Jest gorzej niż myślano. Nocne niebo jaśnieje w tempie nawet 10% rocznie
Ekspansja człowieka od dawna powoduje wzrost zanieczyszczenia świetlnego. Rozwój nowych technologii drastycznie jednak ten proces przyspieszył. Czy już niedługo...
8
Nowy sensor Canona realizuje HDR bez łączenia ekspozycji
Nowy sensor Canona realizuje HDR bez łączenia ekspozycji
Canon opracował nowy sposób uzyskiwania ujęć o wysokim zakresie dynamicznym. Zamiast łączyć pojedyczne ekspozycje, nowo opracowana matryca jest w stanie ustawić osobne...
10