Nowojorska policja prowadzi dochodzenie w sprawie Terry’ego Richardsona

0
Maciej Luśtyk
4 Styczeń 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Nieco ponad dwa miesiące temu świat obiegła informacja o zerwaniu współpracy z fotografem przez wiodące magazyny modowe. Teraz zarzutami dotyczącymi molestowania modelek zajmuje się policja.

Terry Richardson to jeden z bardziej rozpoznawalnych nowojorskich fotografów mody. W swoim portfolio ma liczne sesje zdjęciowe i okładki dla największych światowych magazynów. Słynie z kontrowersyjnych sesji, a jego upodobania do erotycznych produkcji nie są żadną tajemnicą. Nic dziwnego, że od lat walczy z oskarżeniami o seksualne wykorzystywanie modelek.

Być może to jednak coś więcej niż pomówienia. Choć sam fotograf zaprzecza jakoby kiedykolwiek zmuszał modelki do czynności seksualnych, dwa miesiące temu, przez kontrowersje dotyczące postaci Richardsona, współpracę z nim zerwała agencja Condé Nast International, pod której skrzydłami znajdują się takie tytuły jak Vogue, GQ, Glamour, Vanity Fair czy Wired.

Poważne oskarżenia i szeroko zakrojone śledztwo

Terry Richardson, fot. Dave Tada / Creative Commons

Jak donosi serwis New York Daily News, sprawę fotografa bada aktualnie specjalny oddział nowojorskiej policji zajmujący się m.in. przestępstwami na tle seksualnym. Śledztwo ma być wynikiem kolejnych oskarżeń, które wypłynęły na światło dzienne w połowie grudnia zeszłego roku. W artykułach, które ukazały się między innymi na łamach Huffington Post, byłe modelki Lindsay Jones oraz Caron Berstein oskarżały fotografa o wykorzystywanie swojej pozycji w celu wymuszenia seksu oralnego, czego miał dopuścić się w latach 2003 i 2007-2008.

Według źródła, w ostatnich tygodniach nowojorska policja kontaktowała się z modelkami zamieszanymi w sprawę Richardsona w celu zebrania zeznań. O pomoc w sprawie poproszona miała zostać także organizacja Model Alliance, zajmująca się walką z wypaczeniami w świecie modelingu.

Co dalej?

Na razie nie wiadomo nic o wynikach śledztwa, ani tego czy przerodzi się ono w pozew. Rzecznik policji odmówił bowiem komentarza w tej sprawie. Sam Richardson stanowczo zaprzecza pomówieniom i uważa je za niedorzeczne. Całe zamieszanie na pewno jednak znacznie utrudni fotografowi dalszą pracę

O ewentualnych postępach w temacie będziemy Was informować na bieżąco.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem nydailynews.com.

(fot. okładkowa: Dave Tada / Creative Commons)

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Oto 7 projektów, które rywalizują o tytuł najlepszego fotoreportażu roku. Finaliści 2. edycji Konkursu im. Krzysztofa Millera
Oto 7 projektów, które rywalizują o tytuł najlepszego fotoreportażu roku. Finaliści 2. edycji...
Reportaże o uchodźcach, osobach starszych, Wielkim Tygodniu na Sycylii, handlu ludźmi we Włoszech, ruchu Glitter Confusion, niepełnosprawnym kulturyście oraz podróży...
9
0
Widziałeś reklamę statywów Peak Design w śmiesznie niskiej cenie? Nie daj się nabrać, to oszustwo
Widziałeś reklamę statywów Peak Design w śmiesznie niskiej cenie? Nie daj się nabrać, to oszustwo
Peak Design Travel Tripod to jeden z najciekawszych statywów ostatnich lat. Okazuje się, że ktoś próbuje wykorzystać popularność projektu w serwisie Kickstarter (ponad...
17
0
Wiklinowa historia - jak ewoluują trendy fotograficzne
Wiklinowa historia - jak ewoluują trendy fotograficzne
Jedno krzesło, tysiące zdjęć. Od wyposażenia werand majętnych obywateli do symbolu ruchu Czarnych Panter w ciągu stu lat.
10
0
Powiązane artykuły