Dwa retrospektywne albumy Terry’ego Richardsona już niebawem w sprzedaży

Dwa retrospektywne albumy Terry’ego Richardsona już niebawem w sprzedaży
Na początku października ukażą się dwa retrospektywne albumy ikony fotografii mody, Terry’ego Richardsona. Tytuły “Portraits” i “Fashion” oferować mają szczegółowy przegląd ponad 20-letniej kariery fotografa.
Terry Richardson to fotograf, którego surowy, prowokacyjny styl na dobre odmienił współczesny świat fotografii modowej, a sama postać artysty stała się równie ważnym elementem popkultury, jak osoby które fotografuje. W swojej ponad 20-letniej karierze wykonywał sesje modowe i reklamowe dla najbardziej prestiżowych firm pokroju Gucci, Yves Saint Laurent i Chloe, a także portrety znanych celebrytów. Teraz, ukazać mają się dwa retrospektywne albumy, które jako pierwsze będą oferować kompletny przegląd ponad 2 dekad pracy fotografa.Podzielona na dwie części (”Portraits” i ”Fashion”) retrospektywa zawierać ma ponad 600 zdjęć, w tym wiele rzadkich prac z wczesnego okresu kariery autora, publikowanych w tytułach, które zniknęły już rynku. Poza tym nowe albumy oferować mają kompletny przegląd prac tworzonych na zlecenie magazynów typu "Vogue", "Harper’s Bazaar" czy "Vice", a także intymnych, studyjnych sesji portretowych ze znanymi postaciami popkultury.

Zapowiada się więc, że będzie to obowiązkowa pozycja dla wszystkich zainteresowanych fotografią mody i nie tylko. Zdjęcia Terry’ego Richardsona otworzyły bowiem zupełnie nowe pole wyrazu dla ogółu współczesnej fotografii. Albumy ukażą się 6 października 2015 roku nakładem nowojorskiego wydawnictwa Rizolli w cenie $139.

Więcej informacji znajdziecie na stronie rizolliusa.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1