Dwa retrospektywne albumy Terry’ego Richardsona już niebawem w sprzedaży

Dwa retrospektywne albumy Terry’ego Richardsona już niebawem w sprzedaży
Na początku października ukażą się dwa retrospektywne albumy ikony fotografii mody, Terry’ego Richardsona. Tytuły “Portraits” i “Fashion” oferować mają szczegółowy przegląd ponad 20-letniej kariery fotografa.
Terry Richardson to fotograf, którego surowy, prowokacyjny styl na dobre odmienił współczesny świat fotografii modowej, a sama postać artysty stała się równie ważnym elementem popkultury, jak osoby które fotografuje. W swojej ponad 20-letniej karierze wykonywał sesje modowe i reklamowe dla najbardziej prestiżowych firm pokroju Gucci, Yves Saint Laurent i Chloe, a także portrety znanych celebrytów. Teraz, ukazać mają się dwa retrospektywne albumy, które jako pierwsze będą oferować kompletny przegląd ponad 2 dekad pracy fotografa.Podzielona na dwie części (”Portraits” i ”Fashion”) retrospektywa zawierać ma ponad 600 zdjęć, w tym wiele rzadkich prac z wczesnego okresu kariery autora, publikowanych w tytułach, które zniknęły już rynku. Poza tym nowe albumy oferować mają kompletny przegląd prac tworzonych na zlecenie magazynów typu "Vogue", "Harper’s Bazaar" czy "Vice", a także intymnych, studyjnych sesji portretowych ze znanymi postaciami popkultury.

Zapowiada się więc, że będzie to obowiązkowa pozycja dla wszystkich zainteresowanych fotografią mody i nie tylko. Zdjęcia Terry’ego Richardsona otworzyły bowiem zupełnie nowe pole wyrazu dla ogółu współczesnej fotografii. Albumy ukażą się 6 października 2015 roku nakładem nowojorskiego wydawnictwa Rizolli w cenie $139.

Więcej informacji znajdziecie na stronie rizolliusa.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm GFX 100 - zdjęcia przykładowe
26 Cze 2019
W nasze ręce trafił król średnioformatowego systemu Fujifilm. Zobaczcie, jak wyglądają 102-megapikselowe zdjęcia z GFX 100!
3
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
4