Panasonic zawiesza dostawy do Rosji. Firma przekaże ponad 700 tys. zł na Polski Czerwony Krzyż

Autor: Maciej Luśtyk

4 Marzec 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Z każdym dniem przybywa firm i instytucji wycofujących się z rosyjskiego rynku. Jako pierwszy z producentów sprzętu fotograficznego podobną decyzję podjął Panasonic. Japoński producent postanowił ponadto wspomóc pomagającą uchodźcom organizację PCK.

Adobe, Apple, Dell, Intel, IKEA, UPS, FedEX, Intel, Boeing, BP, Exxon, Nike - to tylko kilka z firm, które wobec wojny na Ukrainie zdecydowały się nałożyć prywatne sankcje lub zawiesić działalność na rynku rosyjskim. Z każdą godziną lista ta się wydłuża, jednak aż do tej pory na podobny ruch nie zdecydował się żaden z producentów sprzętu fotograficznego (jedynie Canon zawiesił sprzedaż poprzez rosyjską stronę Canon.Store).

Jako pierwszy z grupy japońskich producentów sprzętu elektronicznego wychylił się Panasonic, który w dzisiejszej informacji prasowej poinformował, że ze względu na trudności ekonomiczne, praktyczne i logistyczne firma zawiesza wszelkie transakcje z Rosją. Z informacji prasowej nie wynika jednoznacznie czy firma zupełnie zawiesza działalność w Rosji, ale wszystko wskazuje na to, że na chwilę obecną przerwane zostaną dostawy sprzętu producenta.

Ponadto firma wyraża głębokie zaniepokojenie obecną sytuacją i składa kondolencje wszystkim ofiarom wojny. Producent chce jednocześnie aktywnie monitorować i wspomagać działania humanitarne na rzecz uchodźców. Z tego względu przekaże 20 mln jenów (ok. 780 tys. złotych) na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża oraz japońskiej organizacji pomocowej Peace Winds Japan.

Informacja prasowa:

Grupa Panasonic jest bardzo zaniepokojona obecną sytuacją na Ukrainie i chciałaby złożyć kondolencje wszystkim ofiarom wojny. Mamy nadzieję, że świat jak najszybciej powróci do pokoju i bezpieczeństwa.

Grupa będzie na bieżąco monitorować rozwój sytuacji i w razie potrzeby udzielać pomocy humanitarnej. Pierwszym krokiem będzie przekazanie 20 milionów jenów Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi, który wspiera tych, którzy ewakuowali się do sąsiedniej Polski z Ukrainy, oraz organizacji pozarządowej Peace Winds Japan, niosącej pomoc Ukrainie.

Ze względu na trudności gospodarcze, logistyczne i inne, podjęliśmy decyzję o zawieszeniu transakcji z Rosją.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Storyfile to serwis, dzięki któremu porozmawiacie ze zmarłymi. Witajcie w Black Mirror
Storyfile to serwis, dzięki któremu porozmawiacie ze zmarłymi. Witajcie w Black Mirror
Rynki wideo i rozwiązań z zakresu AI rozwijają się w zawrotnym tempie. Storyfile to usługa, która łączy obydwa te światy, tworząc na zamówienie cyfrowe kopie danych...
6
Generowanie obrazów z opisu jest już passé. Ten system AI robi to z wideo
Generowanie obrazów z opisu jest już passé. Ten system AI robi to z wideo
Większość z Was słyszała już o nowych systemach AI, które tworzą obrazy na podstawie prostego tekstu. Zapnijcie pasy, bo oto jesteśmy w przeddzień kolejnej rewolucji....
10
Sony wprowadza funkcję szyfrowania zdjęć w aparacie, która pozwoli wykryć modyfikacje obrazu
Sony wprowadza funkcję szyfrowania zdjęć w aparacie, która pozwoli wykryć modyfikacje obrazu
Sony wprowadza nową technologię chroniącą przed fałszowaniem fotografii. Oparta na kryptograficznych opisach cyfrowych funkcja zagwarantować ma, że dane zdjęcia nie...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)