Panasonic zawiesza dostawy do Rosji. Firma przekaże ponad 700 tys. zł na Polski Czerwony Krzyż

Autor: Maciej Luśtyk

4 Marzec 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Z każdym dniem przybywa firm i instytucji wycofujących się z rosyjskiego rynku. Jako pierwszy z producentów sprzętu fotograficznego podobną decyzję podjął Panasonic. Japoński producent postanowił ponadto wspomóc pomagającą uchodźcom organizację PCK.

Adobe, Apple, Dell, Intel, IKEA, UPS, FedEX, Intel, Boeing, BP, Exxon, Nike - to tylko kilka z firm, które wobec wojny na Ukrainie zdecydowały się nałożyć prywatne sankcje lub zawiesić działalność na rynku rosyjskim. Z każdą godziną lista ta się wydłuża, jednak aż do tej pory na podobny ruch nie zdecydował się żaden z producentów sprzętu fotograficznego (jedynie Canon zawiesił sprzedaż poprzez rosyjską stronę Canon.Store).

Jako pierwszy z grupy japońskich producentów sprzętu elektronicznego wychylił się Panasonic, który w dzisiejszej informacji prasowej poinformował, że ze względu na trudności ekonomiczne, praktyczne i logistyczne firma zawiesza wszelkie transakcje z Rosją. Z informacji prasowej nie wynika jednoznacznie czy firma zupełnie zawiesza działalność w Rosji, ale wszystko wskazuje na to, że na chwilę obecną przerwane zostaną dostawy sprzętu producenta.

Ponadto firma wyraża głębokie zaniepokojenie obecną sytuacją i składa kondolencje wszystkim ofiarom wojny. Producent chce jednocześnie aktywnie monitorować i wspomagać działania humanitarne na rzecz uchodźców. Z tego względu przekaże 20 mln jenów (ok. 780 tys. złotych) na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża oraz japońskiej organizacji pomocowej Peace Winds Japan.

Informacja prasowa:

Grupa Panasonic jest bardzo zaniepokojona obecną sytuacją na Ukrainie i chciałaby złożyć kondolencje wszystkim ofiarom wojny. Mamy nadzieję, że świat jak najszybciej powróci do pokoju i bezpieczeństwa.

Grupa będzie na bieżąco monitorować rozwój sytuacji i w razie potrzeby udzielać pomocy humanitarnej. Pierwszym krokiem będzie przekazanie 20 milionów jenów Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi, który wspiera tych, którzy ewakuowali się do sąsiedniej Polski z Ukrainy, oraz organizacji pozarządowej Peace Winds Japan, niosącej pomoc Ukrainie.

Ze względu na trudności gospodarcze, logistyczne i inne, podjęliśmy decyzję o zawieszeniu transakcji z Rosją.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Adobe gasi pożar i obiecuje nowe, jaśniejsze warunki usługi. Ale to tylko kropla w morzu potrzeb
Adobe gasi pożar i obiecuje nowe, jaśniejsze warunki usługi. Ale to tylko kropla w morzu potrzeb
Niedawne zmiany regulaminu usług Adobe spotkały się z ostrą krytyką użytkowników. Pod naporem złego PR-u, producent wycofuje się z nich rakiem i obiecuje wiekszą przejrzystość. To...
7
Next77 na Festiwalu Fotoforma
Next77 na Festiwalu Fotoforma
Dystrybutor marek Irix, Quadralite, Godox, Hoya oraz Tokina zaprasza na drugą edycję Festiwalu Fotoforma. Na odwiedzających czekają atrakcyjne rabaty, możliwość przetestowania sprzętu...
1
Grand Press Photo 2024: Wojciech Grzędziński fotografem roku i XX-lecia
Grand Press Photo 2024: Wojciech Grzędziński fotografem roku i XX-lecia
Wojciech Grzędziński trzeci raz z rzędu wygrywa główną nagrodę Grand Press Photo - największego polskiego konkursu fotografii reportażowej i dokumentalnej. Fotoreporter otrzymał...
16
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)