Fujifilm przekaże 2 mln dolarów na pomoc Ukrainie

Autor: Redakcja Fotopolis

7 Marzec 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Fujifilm włącza się w pomoc dla ofiar wojny w Ukrainie. Firma przekaże pomoc finansową i techniczną.

W oficjalnym oświadczeniu firma Fujifilm poinformował o wsparciu pomocy humanitarnej na rzecz mieszkańców Ukrainy. Na ten cel firma przeznaczy w sumie kwotę 2 mln dolarów. Połowa z niej zostanie przekazana organizacjom UNHCR i UNICEF. Pozostałą cześć kwoty Fujifilm przekaże w formie sprzętu medycznego, który pomoże w opanowaniu kryzysu humanitarnego na terenie Ukrainy. Wśród sprzętu znajdą się między innymi przenośne aparaty rentgenowskie oraz kompaktowe, bezprzewodowe systemy USG.

Firma potępia też działania wojenne godzące w pokój i zdrowie publiczne jednak na tę chwilę nie podejmuje działań w zakresie nakładania prywatnych sankcji na rynek rosyjski.

Informacja prasowa:

TOKIO, 4 marca 2022 r. – FUJIFILM Holdings Corporation ogłasza przekazanie darowizny w wysokości 2 mln USD na wsparcie działań humanitarnych na Ukrainie i w krajach sąsiednich, zaangażowanych w pomoc dla ludności Ukrainy .

Firma przekaże UNHCR i UNICEF łącznie 1 milion dolarów na wsparcie akcji humanitarnych. Ponadto FUJIFILM Holdings przekaże sprzęt medyczny o wartości 1 miliona dolarów, w tym przenośny system rentgenowski Fujifilm i ręczne bezprzewodowe urządzenia ultradźwiękowe do opieki medycznej dla dotkniętej konfliktem populacji na Ukrainie.

FUJIFILM Holdings, a także spółki należące do jej grupy tęsknią za pokojem na świecie oraz bezpieczeństwem społecznych i nie tolerują agresji, przemocy ani wojny.

Źródło: fujifilm.com

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Najlepsze aparaty, akcesoria i wydarzenia fotograficzne roku 2022. Wyniki plebiscytu Fotopolis
Najlepsze aparaty, akcesoria i wydarzenia fotograficzne roku 2022. Wyniki plebiscytu Fotopolis
Już osiemnasty rok z rzędu pomagacie nam stworzyć ranking najlepszych produktów fotograficznych na rynku. Sprawdź jakie aparaty, obiektywy, akcesoria i wydarzenia nasi...
40
Jest gorzej niż myślano. Nocne niebo jaśnieje w tempie nawet 10% rocznie
Jest gorzej niż myślano. Nocne niebo jaśnieje w tempie nawet 10% rocznie
Ekspansja człowieka od dawna powoduje wzrost zanieczyszczenia świetlnego. Rozwój nowych technologii drastycznie jednak ten proces przyspieszył. Czy już niedługo...
8
Nowy sensor Canona realizuje HDR bez łączenia ekspozycji
Nowy sensor Canona realizuje HDR bez łączenia ekspozycji
Canon opracował nowy sposób uzyskiwania ujęć o wysokim zakresie dynamicznym. Zamiast łączyć pojedyczne ekspozycje, nowo opracowana matryca jest w stanie ustawić osobne...
10
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)