Fujifilm przekaże 2 mln dolarów na pomoc Ukrainie

Autor: Redakcja Fotopolis

7 Marzec 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Fujifilm włącza się w pomoc dla ofiar wojny w Ukrainie. Firma przekaże pomoc finansową i techniczną.

W oficjalnym oświadczeniu firma Fujifilm poinformował o wsparciu pomocy humanitarnej na rzecz mieszkańców Ukrainy. Na ten cel firma przeznaczy w sumie kwotę 2 mln dolarów. Połowa z niej zostanie przekazana organizacjom UNHCR i UNICEF. Pozostałą cześć kwoty Fujifilm przekaże w formie sprzętu medycznego, który pomoże w opanowaniu kryzysu humanitarnego na terenie Ukrainy. Wśród sprzętu znajdą się między innymi przenośne aparaty rentgenowskie oraz kompaktowe, bezprzewodowe systemy USG.

Firma potępia też działania wojenne godzące w pokój i zdrowie publiczne jednak na tę chwilę nie podejmuje działań w zakresie nakładania prywatnych sankcji na rynek rosyjski.

Informacja prasowa:

TOKIO, 4 marca 2022 r. – FUJIFILM Holdings Corporation ogłasza przekazanie darowizny w wysokości 2 mln USD na wsparcie działań humanitarnych na Ukrainie i w krajach sąsiednich, zaangażowanych w pomoc dla ludności Ukrainy .

Firma przekaże UNHCR i UNICEF łącznie 1 milion dolarów na wsparcie akcji humanitarnych. Ponadto FUJIFILM Holdings przekaże sprzęt medyczny o wartości 1 miliona dolarów, w tym przenośny system rentgenowski Fujifilm i ręczne bezprzewodowe urządzenia ultradźwiękowe do opieki medycznej dla dotkniętej konfliktem populacji na Ukrainie.

FUJIFILM Holdings, a także spółki należące do jej grupy tęsknią za pokojem na świecie oraz bezpieczeństwem społecznych i nie tolerują agresji, przemocy ani wojny.

Źródło: fujifilm.com

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
System Canon RF wreszcie się otworzy? „Negocjacje na zaawansowanym poziomie”
System Canon RF wreszcie się otworzy? „Negocjacje na zaawansowanym poziomie”
Kiedy w końcu Canon otworzy swój bezusterkowy system na optykę firm zewnętrznych? Jak dowiadujemy się z rozmowy z przedstawicielem firmy, negocjacje z producentami zmierzają już ku...
19
Photographer - National Geographic rusza z serialem dokumentalnym poświęconym pracy fotografów
Photographer - National Geographic rusza z serialem dokumentalnym poświęconym pracy fotografów
Zastanawiacie się jak powstają zapierające dech w piersiach zdjęcia, które możemy oglądać na łamach National Geographic? W marcu na platformie Disney+ zadebiutuje nowy serial...
16
Apple tworzy AI do edycji obrazu przy pomocy komend. Czy nadchodzi koniec klikania?
Apple tworzy AI do edycji obrazu przy pomocy komend. Czy nadchodzi koniec klikania?
Mogłoby się wydawać, że aktualny sposób pracy z obrazem jest optymalny i nie zmieni się nigdy. Nowy projekt Apple i Uniwersytetu Kalifornijskiego to pomysł na interfejs nowego typu,...
27
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)