Fujifilm przekaże 2 mln dolarów na pomoc Ukrainie

Autor: Redakcja Fotopolis

7 Marzec 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Fujifilm włącza się w pomoc dla ofiar wojny w Ukrainie. Firma przekaże pomoc finansową i techniczną.

W oficjalnym oświadczeniu firma Fujifilm poinformował o wsparciu pomocy humanitarnej na rzecz mieszkańców Ukrainy. Na ten cel firma przeznaczy w sumie kwotę 2 mln dolarów. Połowa z niej zostanie przekazana organizacjom UNHCR i UNICEF. Pozostałą cześć kwoty Fujifilm przekaże w formie sprzętu medycznego, który pomoże w opanowaniu kryzysu humanitarnego na terenie Ukrainy. Wśród sprzętu znajdą się między innymi przenośne aparaty rentgenowskie oraz kompaktowe, bezprzewodowe systemy USG.

Firma potępia też działania wojenne godzące w pokój i zdrowie publiczne jednak na tę chwilę nie podejmuje działań w zakresie nakładania prywatnych sankcji na rynek rosyjski.

Informacja prasowa:

TOKIO, 4 marca 2022 r. – FUJIFILM Holdings Corporation ogłasza przekazanie darowizny w wysokości 2 mln USD na wsparcie działań humanitarnych na Ukrainie i w krajach sąsiednich, zaangażowanych w pomoc dla ludności Ukrainy .

Firma przekaże UNHCR i UNICEF łącznie 1 milion dolarów na wsparcie akcji humanitarnych. Ponadto FUJIFILM Holdings przekaże sprzęt medyczny o wartości 1 miliona dolarów, w tym przenośny system rentgenowski Fujifilm i ręczne bezprzewodowe urządzenia ultradźwiękowe do opieki medycznej dla dotkniętej konfliktem populacji na Ukrainie.

FUJIFILM Holdings, a także spółki należące do jej grupy tęsknią za pokojem na świecie oraz bezpieczeństwem społecznych i nie tolerują agresji, przemocy ani wojny.

Źródło: fujifilm.com

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Instagram testuje pełnoekranowy feed. Czy to jeszcze miejsce dla fotografów?
Instagram testuje pełnoekranowy feed. Czy to jeszcze miejsce dla fotografów?
Instagram nadal zmierza w stronę zorientowanego na wideo TikToka. Mark Zuckenberg zapowiedział na swoim profilu wprowadzenie nowych rozwiązań, które zbliżą jeszcze Instagrama do głównego...
16
L2 Technology - Leica i Panasonic zawiązują strategiczną współpracę
L2 Technology - Leica i Panasonic zawiązują strategiczną współpracę
Leica i Panasonic współpracują ze sobą od lat. Teraz jednak obydwie firmy zawiązały strategiczne partnerstwo pod szyldem L2 Technology. Na czym będzie...
4
Grand Press Photo 2021: poznaliśmy finalistów konkursu na książkę fotograficzną roku
Grand Press Photo 2021: poznaliśmy finalistów konkursu na książkę fotograficzną roku
Organizator Grand Press Photo ogłosił nominacje w ramach Photo Book of the Year 2021. O tytuł książki roku rywalizuje w tym roku pięć tytułów.
10
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)