Fujifilm przekaże 2 mln dolarów na pomoc Ukrainie

Autor: Redakcja Fotopolis

7 Marzec 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Fujifilm włącza się w pomoc dla ofiar wojny w Ukrainie. Firma przekaże pomoc finansową i techniczną.

W oficjalnym oświadczeniu firma Fujifilm poinformował o wsparciu pomocy humanitarnej na rzecz mieszkańców Ukrainy. Na ten cel firma przeznaczy w sumie kwotę 2 mln dolarów. Połowa z niej zostanie przekazana organizacjom UNHCR i UNICEF. Pozostałą cześć kwoty Fujifilm przekaże w formie sprzętu medycznego, który pomoże w opanowaniu kryzysu humanitarnego na terenie Ukrainy. Wśród sprzętu znajdą się między innymi przenośne aparaty rentgenowskie oraz kompaktowe, bezprzewodowe systemy USG.

Firma potępia też działania wojenne godzące w pokój i zdrowie publiczne jednak na tę chwilę nie podejmuje działań w zakresie nakładania prywatnych sankcji na rynek rosyjski.

Informacja prasowa:

TOKIO, 4 marca 2022 r. – FUJIFILM Holdings Corporation ogłasza przekazanie darowizny w wysokości 2 mln USD na wsparcie działań humanitarnych na Ukrainie i w krajach sąsiednich, zaangażowanych w pomoc dla ludności Ukrainy .

Firma przekaże UNHCR i UNICEF łącznie 1 milion dolarów na wsparcie akcji humanitarnych. Ponadto FUJIFILM Holdings przekaże sprzęt medyczny o wartości 1 miliona dolarów, w tym przenośny system rentgenowski Fujifilm i ręczne bezprzewodowe urządzenia ultradźwiękowe do opieki medycznej dla dotkniętej konfliktem populacji na Ukrainie.

FUJIFILM Holdings, a także spółki należące do jej grupy tęsknią za pokojem na świecie oraz bezpieczeństwem społecznych i nie tolerują agresji, przemocy ani wojny.

Źródło: fujifilm.com

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Fotograficzna Publikacja Roku – poznaliśmy shortlistę 12 finalistów
Fotograficzna Publikacja Roku – poznaliśmy shortlistę 12 finalistów
Jury Fotograficznej Publikacji Roku wyłoniło listę wyróżnionych książek fotograficznych. Zwycięską publikację poznamy 15 czerwca podczas otwarcia Fotofestiwalu w Łodzi.
1
Koniec średnioformatowego systemu Hasselblad H
Koniec średnioformatowego systemu Hasselblad H
Kiedyś stanowiły marzenie każdego fotografa studyjnego, dziś przechodzą do historii. Hasselblad poinformował, że nie będzie już rozwijał swojego średnioformatowego systemu H.
14
Koniec Imaging Resource - działalność zawiesiła kolejna znana strona o fotografii
Koniec Imaging Resource - działalność zawiesiła kolejna znana strona o fotografii
Raptem miesiąc po szokującej wiadomości o zamknięciu DPReview, z sieci znika kolejny portal fotograficzny z ponad 20-letnim stażem. Tym razem wyłączona została strona...
16
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)