Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Co dalej z kartami Lexar? Oświadczenie dystrybutora ucieszy fotografów

0

Autor: Maciej Luśtyk

28 Listopad 2017
Artykuł na: 4-5 minut

W czerwcu Micron zrezygnował z dalszej produkcji marki Lexar, stawiając jej przyszłość pod znakiem zapytania. We wrześniu Longsys Electronics poinformował o jej przejęciu, jednak komunikat ten jednak nadal nie rozwiewał najważniejszych wątpliwości - które produkty będą produkowane, a z których nowy właściciel zrezygnuje i kiedy właściwie ruszy produkcja?

Gdy w czerwcu tego roku Micron podjał decyzję o zaprzestaniu produkcji akcesoriów sygnowanych marką Lexar, wywołał tą informacją niemałe zamieszanie. Wszyscy zastanawiali się czy to możliwe, aby znana i ceniona marka mogła przestać istnieć? Pojawiły się też zrozumiałe pytania o przyszłość świadczeń gwarancyjnych. Sytuacja ustabilizowała się gdy we wrześniu chiński producent pamięci Longsys poinformował o przejęciu marki i kontynuacji produkcji.

Nadal nie wiedzieliśmy jednak, jak nowa sytuacja wpłynie na katalog produktów marki i ich rozwój. Wątpliwości rozwiewają nowe informacje udostępnione przez dystrybutora, które powinny ucieszyć fotografów i filmowców.

Wszystkie linie produktów będą dostępne (przynajmniej na początku)

“Powoli sytuacja się krystalizuje – po pierwsze na Polskim rynku nadal będziemy Dystrybutorem Lexara i już dziś naszych dotychczasowych partnerów oraz nowych klientów zapraszamy do współpracy. Po drugie - docierają do nas informacje, które pozwalają patrzeć w przyszłość z optymizmem. Najważniejsza z nich - i wiarygodna, bo pochodząca z Centrali nowego właściciela - jest taka, że karty XQD będą nadal produkowane, a pierwsze towarowania nastąpią w przeciągu kilku tygodni.” - czytamy w oświadczeniu firmy My Adventure, przedstawiciela marki na polskim rynku. “Co więcej, z naszych informacji wynika, że – przynajmniej na początku – wszystkie linie produktów będą dostępne. Prowadzone są rozważania na temat ograniczenia niektórych serii, spodziewamy się jednak że dotknie to bardziej segmentu pendrive’ów niż kart pamięci.”

Z najnowszych informacji wynika też, że jakość produktów Lexar nie powinna ulec zmianie. Oprócz marki, nowy właściciel przejąć miał także dużą część zespołu (40 osób) oraz know-how, dzięki czemu produkty nadal reprezentować mają klasę Premium, oferując wysoki standard wykonania i niezawodność.

O ewentualnych postępach w temacie będziemy Was informować na bieżąco.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
W związku z wprowadzeniem w Japonii obostrzeń związanych z pandemią, duża zmiana strategii i planów może czekać producentów sprzętu foto i wideo. Opóźnienia w dostawach również mogą wystąpić.
2
0
Produkty SmallRig w ofercie Focus Nordic Poland
Produkty SmallRig w ofercie Focus Nordic Poland
Klatki, uchwyty i oparcia naramienne dla operatorów i fotografów marki SmallRig trafiły do oferty jednego z największych dystrybutorów sprzętu foto i wideo, firmy Focus Nordic Poland
0
0
Canon pracuje nad szybką matrycą o dużej rozdzielczości w technologii warstwowej
Canon pracuje nad szybką matrycą o dużej rozdzielczości w technologii warstwowej
Canon często wskazywany jest jako ten, który pod względem technologii sensorów ciągle pozostaje w tyle za konkurencją. Wygląda jednak na to, że producent nie próżnuje...
1
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)