Co dalej z kartami Lexar? Oświadczenie dystrybutora ucieszy fotografów

Autor: Maciej Luśtyk

28 Listopad 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

W czerwcu Micron zrezygnował z dalszej produkcji marki Lexar, stawiając jej przyszłość pod znakiem zapytania. We wrześniu Longsys Electronics poinformował o jej przejęciu, jednak komunikat ten jednak nadal nie rozwiewał najważniejszych wątpliwości - które produkty będą produkowane, a z których nowy właściciel zrezygnuje i kiedy właściwie ruszy produkcja?

Gdy w czerwcu tego roku Micron podjał decyzję o zaprzestaniu produkcji akcesoriów sygnowanych marką Lexar, wywołał tą informacją niemałe zamieszanie. Wszyscy zastanawiali się czy to możliwe, aby znana i ceniona marka mogła przestać istnieć? Pojawiły się też zrozumiałe pytania o przyszłość świadczeń gwarancyjnych. Sytuacja ustabilizowała się gdy we wrześniu chiński producent pamięci Longsys poinformował o przejęciu marki i kontynuacji produkcji.

Nadal nie wiedzieliśmy jednak, jak nowa sytuacja wpłynie na katalog produktów marki i ich rozwój. Wątpliwości rozwiewają nowe informacje udostępnione przez dystrybutora, które powinny ucieszyć fotografów i filmowców.

Wszystkie linie produktów będą dostępne (przynajmniej na początku)

“Powoli sytuacja się krystalizuje – po pierwsze na Polskim rynku nadal będziemy Dystrybutorem Lexara i już dziś naszych dotychczasowych partnerów oraz nowych klientów zapraszamy do współpracy. Po drugie - docierają do nas informacje, które pozwalają patrzeć w przyszłość z optymizmem. Najważniejsza z nich - i wiarygodna, bo pochodząca z Centrali nowego właściciela - jest taka, że karty XQD będą nadal produkowane, a pierwsze towarowania nastąpią w przeciągu kilku tygodni.” - czytamy w oświadczeniu firmy My Adventure, przedstawiciela marki na polskim rynku. “Co więcej, z naszych informacji wynika, że – przynajmniej na początku – wszystkie linie produktów będą dostępne. Prowadzone są rozważania na temat ograniczenia niektórych serii, spodziewamy się jednak że dotknie to bardziej segmentu pendrive’ów niż kart pamięci.”

Z najnowszych informacji wynika też, że jakość produktów Lexar nie powinna ulec zmianie. Oprócz marki, nowy właściciel przejąć miał także dużą część zespołu (40 osób) oraz know-how, dzięki czemu produkty nadal reprezentować mają klasę Premium, oferując wysoki standard wykonania i niezawodność.

O ewentualnych postępach w temacie będziemy Was informować na bieżąco.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Awaryjne lądowanie samolotu w Nowym Jorku - przestraszyli się aparatu
Awaryjne lądowanie samolotu w Nowym Jorku - przestraszyli się aparatu
Nauczka na przyszłość: nie wyjmujcie starych aparatów na pokładzie samolotów. Przynajmniej w USA.
11
Powstaje pierwszy film kręcony w kosmosie
Powstaje pierwszy film kręcony w kosmosie
Nowy rozdział kinematografii zapisują Rosjanie, którzy 5 października wystartowali w kierunku Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, by na jej pokładzie przez 12 dni...
21
Usługa Sony Imaging Pro Support wreszcie dostępna w Polsce - dodatkowe wsparcie dla zawodowych fotografów
Usługa Sony Imaging Pro Support wreszcie dostępna w Polsce - dodatkowe wsparcie dla zawodowych...
Telefoniczne centrum wsparcia, bezpłatny sprzęt zastępczy i darmowe czyszczenie matrycy - kierowana do zawodowców usługa wsparcia Sony Imaging Pro Support jest już...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)