Co dalej z kartami Lexar? Oświadczenie dystrybutora ucieszy fotografów

0
Maciej Luśtyk
28 Listopad 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

W czerwcu Micron zrezygnował z dalszej produkcji marki Lexar, stawiając jej przyszłość pod znakiem zapytania. We wrześniu Longsys Electronics poinformował o jej przejęciu, jednak komunikat ten jednak nadal nie rozwiewał najważniejszych wątpliwości - które produkty będą produkowane, a z których nowy właściciel zrezygnuje i kiedy właściwie ruszy produkcja?

Gdy w czerwcu tego roku Micron podjał decyzję o zaprzestaniu produkcji akcesoriów sygnowanych marką Lexar, wywołał tą informacją niemałe zamieszanie. Wszyscy zastanawiali się czy to możliwe, aby znana i ceniona marka mogła przestać istnieć? Pojawiły się też zrozumiałe pytania o przyszłość świadczeń gwarancyjnych. Sytuacja ustabilizowała się gdy we wrześniu chiński producent pamięci Longsys poinformował o przejęciu marki i kontynuacji produkcji.

Nadal nie wiedzieliśmy jednak, jak nowa sytuacja wpłynie na katalog produktów marki i ich rozwój. Wątpliwości rozwiewają nowe informacje udostępnione przez dystrybutora, które powinny ucieszyć fotografów i filmowców.

Wszystkie linie produktów będą dostępne (przynajmniej na początku)

“Powoli sytuacja się krystalizuje – po pierwsze na Polskim rynku nadal będziemy Dystrybutorem Lexara i już dziś naszych dotychczasowych partnerów oraz nowych klientów zapraszamy do współpracy. Po drugie - docierają do nas informacje, które pozwalają patrzeć w przyszłość z optymizmem. Najważniejsza z nich - i wiarygodna, bo pochodząca z Centrali nowego właściciela - jest taka, że karty XQD będą nadal produkowane, a pierwsze towarowania nastąpią w przeciągu kilku tygodni.” - czytamy w oświadczeniu firmy My Adventure, przedstawiciela marki na polskim rynku. “Co więcej, z naszych informacji wynika, że – przynajmniej na początku – wszystkie linie produktów będą dostępne. Prowadzone są rozważania na temat ograniczenia niektórych serii, spodziewamy się jednak że dotknie to bardziej segmentu pendrive’ów niż kart pamięci.”

Z najnowszych informacji wynika też, że jakość produktów Lexar nie powinna ulec zmianie. Oprócz marki, nowy właściciel przejąć miał także dużą część zespołu (40 osób) oraz know-how, dzięki czemu produkty nadal reprezentować mają klasę Premium, oferując wysoki standard wykonania i niezawodność.

O ewentualnych postępach w temacie będziemy Was informować na bieżąco.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Pentax, choć cały czas ma wierne grono użytkowników, już od dłuższego czasu wędruje poboczem rynku fotograficznego. W obliczu działań Sigmy producentowi będzie jeszcze...
22
24
Aparaty cyfrowe narażone na ataki ransomware. Czy hakerzy obiorą za cel fotografów?
Aparaty cyfrowe narażone na ataki ransomware. Czy hakerzy obiorą za cel fotografów?
Na pewno nie raz słyszeliście już o sytuacjach gdy hakerzy żądają okupu za odblokowanie firmowych komputerów. Okazuje się, że ofiarami podobnych działań mogą także...
19
0
Rok 2019 na półmetku. Rynek aparatów w coraz gorszej sytuacji
Rok 2019 na półmetku. Rynek aparatów w coraz gorszej sytuacji
Jeśli myśleliście, że rynek fotograficzny dotknął już dna i w końcu przyjdzie czas na poprawę, mamy złą wiadomość. 2019 to kolejny rok z rzędu, w którym branża notuje...
22
27
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)