Lexar trafia w ręce Chińczyków. Od teraz akcesoria tej marki będzie produkować firma Longsys

0
Maciej Luśtyk
4 Wrzesień 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Przed dwoma miesiącami świat fotografii poruszyła informacja o likwidacji marki Lexar. Znalazł się jednak chętny na jej przejęcie. Od teraz za produkcję kart i akcesoriów będzie odpowiadać chiński producent Longsys.

Gdy pod koniec czerwca dowiedzieliśmy się, że Micron (ówczesny właściciel Lexara) ma zamiar uśmiercić jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku kart pamięci, trudno nam było w to uwierzyć. Zwłaszcza, że raptem kilka miesięcy wcześniej pod jej skrzydłami powstały najszybsze karty CFast na rynku.

Lexar powraca z zaświatów

Okazuje się jednak, że to, co dla jednych jest zbędne (według doniesień, dzięki obsłudze największych gigantów branży technologicznej Micron przestał widzieć sens w dalszym rozwijaniu sprzedaży na rynku konsumenckim), dla drugich może stanowić szansę na rozwój. Właśnie dowiedzieliśmy się, że markę przed śmiercią uratował chiński producent pamięci Longsys, który zakupił do niej prawa.

Wydaje się, że samej marce cała sytuacja może wyjść tylko na dobre. "Chińskie" już od dłuższego czasu nie znaczy "słabe jakościowo", co stale udowadniają chociażby takie firmy jak DJI czy Xiaomi. Producent obiecuje zaś, że użytkownicy mogą oczekiwać utrzymania takich samych standardów produkcji i obsługi klienta, jak do tej pory.

Nowe produkty w ofercie

Co jednak ważniejsze, już niebawem oferta marki ma poszerzyć się o nowe rozwiązania. Longsys, który jest jednym z niewielu producentów pamięci NAND (Flash), już od pewnego czasu poszukiwał możliwości efektywnego wejścia na zachodni rynek konsumencki.

"Zamierzamy kontynuować misję kreowania marki jako dostarczyciela wysokiej jakości rozwiązań z zakresu pamięci przenośnej i rozszerzyć ofertę o nowe rozwiązania, niezbędne w czasach, w których na rynku konsumenckim pojawia się zapotrzebowanie na funkcje bezprzewodowe i obsługę ogromnych ilości danych." - czytamy w oświadczeniu producenta.

Możemy się więc spodziewać, że na rynku pojawi się m.in. więcej dysków SSD czy stacje NAS sygnowane logiem marki. Jeśli nowy producent zdecyduje się wyposażyć je w funkcje istotne dla branży fotograficznej i filmowej, Lexar ma szansę umocnić swoją pozycję.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem longsys.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Widziałeś reklamę statywów Peak Design w śmiesznie niskiej cenie? Nie daj się nabrać, to oszustwo
Widziałeś reklamę statywów Peak Design w śmiesznie niskiej cenie? Nie daj się nabrać, to oszustwo
Peak Design Travel Tripod to jeden z najciekawszych statywów ostatnich lat. Okazuje się, że ktoś próbuje wykorzystać popularność projektu w serwisie Kickstarter (ponad...
17
0
Wiklinowa historia - jak ewoluują trendy fotograficzne
Wiklinowa historia - jak ewoluują trendy fotograficzne
Jedno krzesło, tysiące zdjęć. Od wyposażenia werand majętnych obywateli do symbolu ruchu Czarnych Panter w ciągu stu lat.
10
0
Jak robić viralowe zdjęcia? Jordi Koalitic ma na to gotowy przepis
Jak robić viralowe zdjęcia? Jordi Koalitic ma na to gotowy przepis
Bracia Jordi i Arnau Puig tworzą kreatywny duet, który osiągnał spektakularny sukces w mediach społecznościowych. Swoich pomysłów nie chowają jednak tylko dla siebie i to dodatkowo napędza ich...
21
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)