Lexar trafia w ręce Chińczyków. Od teraz akcesoria tej marki będzie produkować firma Longsys

0
Maciej Luśtyk
4 Wrzesień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Przed dwoma miesiącami świat fotografii poruszyła informacja o likwidacji marki Lexar. Znalazł się jednak chętny na jej przejęcie. Od teraz za produkcję kart i akcesoriów będzie odpowiadać chiński producent Longsys.

Gdy pod koniec czerwca dowiedzieliśmy się, że Micron (ówczesny właściciel Lexara) ma zamiar uśmiercić jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku kart pamięci, trudno nam było w to uwierzyć. Zwłaszcza, że raptem kilka miesięcy wcześniej pod jej skrzydłami powstały najszybsze karty CFast na rynku.

Lexar powraca z zaświatów

Okazuje się jednak, że to, co dla jednych jest zbędne (według doniesień, dzięki obsłudze największych gigantów branży technologicznej Micron przestał widzieć sens w dalszym rozwijaniu sprzedaży na rynku konsumenckim), dla drugich może stanowić szansę na rozwój. Właśnie dowiedzieliśmy się, że markę przed śmiercią uratował chiński producent pamięci Longsys, który zakupił do niej prawa.

Wydaje się, że samej marce cała sytuacja może wyjść tylko na dobre. "Chińskie" już od dłuższego czasu nie znaczy "słabe jakościowo", co stale udowadniają chociażby takie firmy jak DJI czy Xiaomi. Producent obiecuje zaś, że użytkownicy mogą oczekiwać utrzymania takich samych standardów produkcji i obsługi klienta, jak do tej pory.

Nowe produkty w ofercie

Co jednak ważniejsze, już niebawem oferta marki ma poszerzyć się o nowe rozwiązania. Longsys, który jest jednym z niewielu producentów pamięci NAND (Flash), już od pewnego czasu poszukiwał możliwości efektywnego wejścia na zachodni rynek konsumencki.

"Zamierzamy kontynuować misję kreowania marki jako dostarczyciela wysokiej jakości rozwiązań z zakresu pamięci przenośnej i rozszerzyć ofertę o nowe rozwiązania, niezbędne w czasach, w których na rynku konsumenckim pojawia się zapotrzebowanie na funkcje bezprzewodowe i obsługę ogromnych ilości danych." - czytamy w oświadczeniu producenta.

Możemy się więc spodziewać, że na rynku pojawi się m.in. więcej dysków SSD czy stacje NAS sygnowane logiem marki. Jeśli nowy producent zdecyduje się wyposażyć je w funkcje istotne dla branży fotograficznej i filmowej, Lexar ma szansę umocnić swoją pozycję.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem longsys.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Pentax, choć cały czas ma wierne grono użytkowników, już od dłuższego czasu wędruje poboczem rynku fotograficznego. W obliczu działań Sigmy producentowi będzie jeszcze...
22
24
Aparaty cyfrowe narażone na ataki ransomware. Czy hakerzy obiorą za cel fotografów?
Aparaty cyfrowe narażone na ataki ransomware. Czy hakerzy obiorą za cel fotografów?
Na pewno nie raz słyszeliście już o sytuacjach gdy hakerzy żądają okupu za odblokowanie firmowych komputerów. Okazuje się, że ofiarami podobnych działań mogą także...
19
0
Rok 2019 na półmetku. Rynek aparatów w coraz gorszej sytuacji
Rok 2019 na półmetku. Rynek aparatów w coraz gorszej sytuacji
Jeśli myśleliście, że rynek fotograficzny dotknął już dna i w końcu przyjdzie czas na poprawę, mamy złą wiadomość. 2019 to kolejny rok z rzędu, w którym branża notuje...
22
27
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)