Lexar znika z rynku

4
Maciej Luśtyk
27 Czerwiec 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Smutna wiadomość dla użytkowników przywiązanych do marki Lexar. Firma Micron, jej właściciel, zapowiedział wycofanie marki z rynku i uśmiercenie całej linii produktów.

Choć jeszcze niedawno Lexar chwalił się najszybszymi kartami CFast na rynku, teraz przyszłość marki - jeśli jakakolwiek jeszcze istnieje - rysuje się w czarnych barwach. Wygląda bowiem na to, że już niebawem wszystkie produkty marki, wraz z nią samą, znikną z rynku.

Taką decyzję podjął dziś zarząd firmy Micron, będącej właścicielem marki Lexar. Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu, decyzja ta została podjęta w ramach “działań kierunkujących firmę na większe rynki zbytu”. Jak informuje serwis Petapixel, według doniesień Micron sprzedaje gigantom branży technologicznej takie ilości pamięci, że nie ma dalszej potrzeby, by zajmował się sprzedażą na rynku konsumenckim.

Ze sklepów znikną nie tylko karty pamięci, ale także nośniki USB, czytniki i wszystkie inne akcesoria sygnowane logiem Lexar. Być może jednak nie wszystko stracone. Według informacji, Micron jest zainteresowany ewentualną sprzedażą marki. Pozostaje pytanie, czy znajdzie się jakiś chętny.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem micron.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nikon, Leica i Olympus nie wezmą udziału w kolejnej Photokinie. Czy w czasach internetu targi mają jeszcze sens?
Nikon, Leica i Olympus nie wezmą udziału w kolejnej Photokinie. Czy w czasach internetu targi mają...
Pierwsza Photokina w nowej formule już wiosną. Nie weźmie w niej jednak udziału trzech głównych producentów sprzętu. Czy firmom fotograficznym targi są jeszcze do...
4
6
Nagradzany chiński fotoreporter Lu Guang znów na wolności. Nie chce udzielać wywiadów
Nagradzany chiński fotoreporter Lu Guang znów na wolności. Nie chce udzielać wywiadów
Zatrzymany przed rokiem przez chińską służbę bezpieczeństwa, jeden z najbardziej znanych fotoreporterów Pańswa Środka,...
9
0
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Pentax, choć cały czas ma wierne grono użytkowników, już od dłuższego czasu wędruje poboczem rynku fotograficznego. W obliczu działań Sigmy producentowi będzie jeszcze...
25
24
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)