Lexar znika z rynku

Lexar znika z rynku

Smutna wiadomość dla użytkowników przywiązanych do marki Lexar. Firma Micron, jej właściciel, zapowiedział wycofanie marki z rynku i uśmiercenie całej linii produktów.

Choć jeszcze niedawno Lexar chwalił się najszybszymi kartami CFast na rynku, teraz przyszłość marki - jeśli jakakolwiek jeszcze istnieje - rysuje się w czarnych barwach. Wygląda bowiem na to, że już niebawem wszystkie produkty marki, wraz z nią samą, znikną z rynku.

Taką decyzję podjął dziś zarząd firmy Micron, będącej właścicielem marki Lexar. Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu, decyzja ta została podjęta w ramach “działań kierunkujących firmę na większe rynki zbytu”. Jak informuje serwis Petapixel, według doniesień Micron sprzedaje gigantom branży technologicznej takie ilości pamięci, że nie ma dalszej potrzeby, by zajmował się sprzedażą na rynku konsumenckim.

Ze sklepów znikną nie tylko karty pamięci, ale także nośniki USB, czytniki i wszystkie inne akcesoria sygnowane logiem Lexar. Być może jednak nie wszystko stracone. Według informacji, Micron jest zainteresowany ewentualną sprzedażą marki. Pozostaje pytanie, czy znajdzie się jakiś chętny.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem micron.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12