Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Lexar znika z rynku

4

Autor: Maciej Luśtyk

27 Czerwiec 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Smutna wiadomość dla użytkowników przywiązanych do marki Lexar. Firma Micron, jej właściciel, zapowiedział wycofanie marki z rynku i uśmiercenie całej linii produktów.

Choć jeszcze niedawno Lexar chwalił się najszybszymi kartami CFast na rynku, teraz przyszłość marki - jeśli jakakolwiek jeszcze istnieje - rysuje się w czarnych barwach. Wygląda bowiem na to, że już niebawem wszystkie produkty marki, wraz z nią samą, znikną z rynku.

Taką decyzję podjął dziś zarząd firmy Micron, będącej właścicielem marki Lexar. Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu, decyzja ta została podjęta w ramach “działań kierunkujących firmę na większe rynki zbytu”. Jak informuje serwis Petapixel, według doniesień Micron sprzedaje gigantom branży technologicznej takie ilości pamięci, że nie ma dalszej potrzeby, by zajmował się sprzedażą na rynku konsumenckim.

Ze sklepów znikną nie tylko karty pamięci, ale także nośniki USB, czytniki i wszystkie inne akcesoria sygnowane logiem Lexar. Być może jednak nie wszystko stracone. Według informacji, Micron jest zainteresowany ewentualną sprzedażą marki. Pozostaje pytanie, czy znajdzie się jakiś chętny.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem micron.com.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
W związku z wprowadzeniem w Japonii obostrzeń związanych z pandemią, duża zmiana strategii i planów może czekać producentów sprzętu foto i wideo. Opóźnienia w dostawach również mogą wystąpić.
2
0
Produkty SmallRig w ofercie Focus Nordic Poland
Produkty SmallRig w ofercie Focus Nordic Poland
Klatki, uchwyty i oparcia naramienne dla operatorów i fotografów marki SmallRig trafiły do oferty jednego z największych dystrybutorów sprzętu foto i wideo, firmy Focus Nordic Poland
0
0
Canon pracuje nad szybką matrycą o dużej rozdzielczości w technologii warstwowej
Canon pracuje nad szybką matrycą o dużej rozdzielczości w technologii warstwowej
Canon często wskazywany jest jako ten, który pod względem technologii sensorów ciągle pozostaje w tyle za konkurencją. Wygląda jednak na to, że producent nie próżnuje...
1
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)