Lexar znika z rynku

4
Maciej Luśtyk
27 Czerwiec 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Smutna wiadomość dla użytkowników przywiązanych do marki Lexar. Firma Micron, jej właściciel, zapowiedział wycofanie marki z rynku i uśmiercenie całej linii produktów.

Choć jeszcze niedawno Lexar chwalił się najszybszymi kartami CFast na rynku, teraz przyszłość marki - jeśli jakakolwiek jeszcze istnieje - rysuje się w czarnych barwach. Wygląda bowiem na to, że już niebawem wszystkie produkty marki, wraz z nią samą, znikną z rynku.

Taką decyzję podjął dziś zarząd firmy Micron, będącej właścicielem marki Lexar. Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu, decyzja ta została podjęta w ramach “działań kierunkujących firmę na większe rynki zbytu”. Jak informuje serwis Petapixel, według doniesień Micron sprzedaje gigantom branży technologicznej takie ilości pamięci, że nie ma dalszej potrzeby, by zajmował się sprzedażą na rynku konsumenckim.

Ze sklepów znikną nie tylko karty pamięci, ale także nośniki USB, czytniki i wszystkie inne akcesoria sygnowane logiem Lexar. Być może jednak nie wszystko stracone. Według informacji, Micron jest zainteresowany ewentualną sprzedażą marki. Pozostaje pytanie, czy znajdzie się jakiś chętny.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem micron.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Aparaty cyfrowe narażone na ataki ransomware. Czy hakerzy obiorą za cel fotografów?
Aparaty cyfrowe narażone na ataki ransomware. Czy hakerzy obiorą za cel fotografów?
Na pewno nie raz słyszeliście już o sytuacjach gdy hakerzy żądają okupu za odblokowanie firmowych komputerów. Okazuje się, że ofiarami podobnych działań mogą także...
18
0
Rok 2019 na półmetku. Rynek aparatów w coraz gorszej sytuacji
Rok 2019 na półmetku. Rynek aparatów w coraz gorszej sytuacji
Jeśli myśleliście, że rynek fotograficzny dotknął już dna i w końcu przyjdzie czas na poprawę, mamy złą wiadomość. 2019 to kolejny rok z rzędu, w którym branża notuje...
22
27
Meyer Optik Görlitz wraca do gry i zapowiada nowe obiektywy
Meyer Optik Görlitz wraca do gry i zapowiada nowe obiektywy
Nowe kierownictwo, nowe standardy produkcji, nowe podejście do marketingu i biznesu oraz zapowiedź odświeżonych obiektywów i zupełnie nowej linii szkieł - Meyer Optik...
12
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)