ProGrade Digital - nowa marka kart pamięci dla profesjonalistów

ProGrade Digital - nowa marka kart pamięci dla profesjonalistów

Wyglądają znajomo? To dlatego, że zostały stworzone przez byłych dyrektorów inżynierów i managerów firm Lexar i Sandisk. Oferować mają profesjonalne osiągi w przystępnej cenie.

Gdy w zeszłym roku Micron zapowiedział wycofanie marki Lexar, fotografowie byli zaszokowani. Czy to możliwe by ceniona i rozpoznawalna marka tak po prostu znikła z rynku? Sytuację uratował chiński producent pamięci Longsys, który markę wykupił i zapowiedział dalszy jej rozwój. Od tamtego czasu w temacie Lexara ruszyło się niewiele, ale cała sytuacja zaowocowała ciekawym skutkiem ubocznym. Oto na rynku kart pamięci pojawił się nowy gracz, który jednak ma za sobą duże doświadczenie.

Markę ProGrade Digital stworzy zespół ekspertów, którzy doświadczenie zdobywali na kluczowych stanowiskach managerskich i inżynierskich w firmach Lexar i Sandisk. Ich celem jest stworzenie wysokiej jakości rozwiązań nakierowanych na profesjonalnych fotografów i filmowców. Możemy więc spodziewać się szybkich kart o dużych pojemnościach, we wszystkich najpopularniejszych formatach.

Wysoka jakość wykonania i profesjonalne osiągi

Swoje podwoje firma otwiera serią kart CFast 2.0, SDXC UHS-II oraz szybkim czytnikiem kart. Te pierwsze oferowane będą w wariantach 128 GB, 256 GB i 512 GB i zapewnią prędkości transferu na poziomie 550 MB/s (odczyt) i 450 MB/s (zapis). W przypadku kart SDXC otrzymamy wersje o pojemności 64 GB, 128 GB i 256 GB oraz prędkości odczytu i zapisu kolejno 200 MB/s oraz 55 MB/s.

Imponująco prezentuje się także wspomniany czytnik. Wyposażony w złącza UBS-C i USB 3.0 zapewnić ma prędkość przesyłania plików na poziomie 10 GB/s i pozwoli na jednoczesne zgrywanie materiału z dwóch kart na raz. Dodatkowo wyposażono go w magnetyczny spód, dzięki czemu łatwo będzie można go przyczepić do notebooków w metalowymi obudowami.

Cena i dostępność

Produkty mają trafić do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu w cenach od 230 do 700 dolarów za karty CFast 2.0 i od 55 do 190 dolarów w przypadku kart SDXC UHS-II. Czytnik wyceniony został zaś na 80 dolarów. Na produkty otrzymamy 3-letnią gwarancję.

Prawdopodobnie w niedługim czasie karty znajdą także polskiego dystrybutora. Na tę chwilę nie mamy jednak więcej informacji na ten temat.

Więcej o nowych kartach dowiecie się pod adresem progradedigital.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8