Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

ProGrade Digital - nowa marka kart pamięci dla profesjonalistów

4

Autor: Maciej Luśtyk

20 Luty 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Wyglądają znajomo? To dlatego, że zostały stworzone przez byłych dyrektorów inżynierów i managerów firm Lexar i Sandisk. Oferować mają profesjonalne osiągi w przystępnej cenie.

Gdy w zeszłym roku Micron zapowiedział wycofanie marki Lexar, fotografowie byli zaszokowani. Czy to możliwe by ceniona i rozpoznawalna marka tak po prostu znikła z rynku? Sytuację uratował chiński producent pamięci Longsys, który markę wykupił i zapowiedział dalszy jej rozwój. Od tamtego czasu w temacie Lexara ruszyło się niewiele, ale cała sytuacja zaowocowała ciekawym skutkiem ubocznym. Oto na rynku kart pamięci pojawił się nowy gracz, który jednak ma za sobą duże doświadczenie.

Markę ProGrade Digital stworzy zespół ekspertów, którzy doświadczenie zdobywali na kluczowych stanowiskach managerskich i inżynierskich w firmach Lexar i Sandisk. Ich celem jest stworzenie wysokiej jakości rozwiązań nakierowanych na profesjonalnych fotografów i filmowców. Możemy więc spodziewać się szybkich kart o dużych pojemnościach, we wszystkich najpopularniejszych formatach.

Wysoka jakość wykonania i profesjonalne osiągi

Swoje podwoje firma otwiera serią kart CFast 2.0, SDXC UHS-II oraz szybkim czytnikiem kart. Te pierwsze oferowane będą w wariantach 128 GB, 256 GB i 512 GB i zapewnią prędkości transferu na poziomie 550 MB/s (odczyt) i 450 MB/s (zapis). W przypadku kart SDXC otrzymamy wersje o pojemności 64 GB, 128 GB i 256 GB oraz prędkości odczytu i zapisu kolejno 200 MB/s oraz 55 MB/s.

Imponująco prezentuje się także wspomniany czytnik. Wyposażony w złącza UBS-C i USB 3.0 zapewnić ma prędkość przesyłania plików na poziomie 10 GB/s i pozwoli na jednoczesne zgrywanie materiału z dwóch kart na raz. Dodatkowo wyposażono go w magnetyczny spód, dzięki czemu łatwo będzie można go przyczepić do notebooków w metalowymi obudowami.

Cena i dostępność

Produkty mają trafić do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu w cenach od 230 do 700 dolarów za karty CFast 2.0 i od 55 do 190 dolarów w przypadku kart SDXC UHS-II. Czytnik wyceniony został zaś na 80 dolarów. Na produkty otrzymamy 3-letnią gwarancję.

Prawdopodobnie w niedługim czasie karty znajdą także polskiego dystrybutora. Na tę chwilę nie mamy jednak więcej informacji na ten temat.

Więcej o nowych kartach dowiecie się pod adresem progradedigital.com.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox CL10 - niedrogie LED-owe oświetlenie tła dla vlogerów
Godox CL10 - niedrogie LED-owe oświetlenie tła dla vlogerów
Nowa lampa Godox CL10 pozwolić ma zbudowanie użytecznego oświetlenia domowego stanowiska do streamingów i nagrywania vlogów niedużym kosztem.
2
0
Fujifilm wycofuje film Fujicolor Pro 400H. Smutny dzień dla fotografii analogowej
Fujifilm wycofuje film Fujicolor Pro 400H. Smutny dzień dla fotografii analogowej
Film Pro 400H był jednym z najciekawszych materiałów, które pozostały w stale kurczącej się ofercie profesjonalnych kolorowych negatywów. Niestety 14 stycznia Fujifilm...
28
0
Przedłużona promocja na gimbale Moza - do końca stycznia nawet 400 zł taniej
Przedłużona promocja na gimbale Moza - do końca stycznia nawet 400 zł taniej
Gimbale Moza to atrakcyjna i niedroga alternatywa dla modeli DJI, Zhiyun czy FeiyuTech. W rekordowo niskich cenach kupicie je jeszcze do końca stycznia.
34
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)