ProGrade Digital - nowa marka kart pamięci dla profesjonalistów

ProGrade Digital - nowa marka kart pamięci dla profesjonalistów

Wyglądają znajomo? To dlatego, że zostały stworzone przez byłych dyrektorów inżynierów i managerów firm Lexar i Sandisk. Oferować mają profesjonalne osiągi w przystępnej cenie.

Gdy w zeszłym roku Micron zapowiedział wycofanie marki Lexar, fotografowie byli zaszokowani. Czy to możliwe by ceniona i rozpoznawalna marka tak po prostu znikła z rynku? Sytuację uratował chiński producent pamięci Longsys, który markę wykupił i zapowiedział dalszy jej rozwój. Od tamtego czasu w temacie Lexara ruszyło się niewiele, ale cała sytuacja zaowocowała ciekawym skutkiem ubocznym. Oto na rynku kart pamięci pojawił się nowy gracz, który jednak ma za sobą duże doświadczenie.

Markę ProGrade Digital stworzy zespół ekspertów, którzy doświadczenie zdobywali na kluczowych stanowiskach managerskich i inżynierskich w firmach Lexar i Sandisk. Ich celem jest stworzenie wysokiej jakości rozwiązań nakierowanych na profesjonalnych fotografów i filmowców. Możemy więc spodziewać się szybkich kart o dużych pojemnościach, we wszystkich najpopularniejszych formatach.

Wysoka jakość wykonania i profesjonalne osiągi

Swoje podwoje firma otwiera serią kart CFast 2.0, SDXC UHS-II oraz szybkim czytnikiem kart. Te pierwsze oferowane będą w wariantach 128 GB, 256 GB i 512 GB i zapewnią prędkości transferu na poziomie 550 MB/s (odczyt) i 450 MB/s (zapis). W przypadku kart SDXC otrzymamy wersje o pojemności 64 GB, 128 GB i 256 GB oraz prędkości odczytu i zapisu kolejno 200 MB/s oraz 55 MB/s.

Imponująco prezentuje się także wspomniany czytnik. Wyposażony w złącza UBS-C i USB 3.0 zapewnić ma prędkość przesyłania plików na poziomie 10 GB/s i pozwoli na jednoczesne zgrywanie materiału z dwóch kart na raz. Dodatkowo wyposażono go w magnetyczny spód, dzięki czemu łatwo będzie można go przyczepić do notebooków w metalowymi obudowami.

Cena i dostępność

Produkty mają trafić do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu w cenach od 230 do 700 dolarów za karty CFast 2.0 i od 55 do 190 dolarów w przypadku kart SDXC UHS-II. Czytnik wyceniony został zaś na 80 dolarów. Na produkty otrzymamy 3-letnią gwarancję.

Prawdopodobnie w niedługim czasie karty znajdą także polskiego dystrybutora. Na tę chwilę nie mamy jednak więcej informacji na ten temat.

Więcej o nowych kartach dowiecie się pod adresem progradedigital.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - test obiektywu
22 Lut 2019
Dziś sprawdzamy czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to pozycja, na którą czekali fotografowie systemu Sony E. Na papierze zoom ma wszystko, by nawiązać walkę z konkurencją, jednak jak wypada w praktyce?
0
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1