Nie starcza Ci miejsca na kartach? ProGrade pokazuje kartę CFExpress o pojemności 1 TB i prędkości odczytu 1,4 GB/s

Nie starcza Ci miejsca na kartach? ProGrade pokazuje kartę CFExpress o pojemności 1 TB i prędkości odczytu 1,4 GB/s

Wysokie rozdzielczości, a zwłaszcza filmy dosłownie pożerają karty pamięci. Do tego, wraz ze wzrostem jakości pojawiają się problemy z prędkościami transferu. Z odsieczą nadchodzą karty CFExpress marki ProGrade.

Zaprezentowany jesienią 2016 roku standard CFexpress ma być naturalnym następcą kart XQD, które jeszcze nie zdążyły dobrze zadomowić się na rynku, a które już niebawem odejdą zapewne do lamusa. Nośniki CFexpress mają je bowiem bić na głowę pod względem wyników, co udowadnia karta, której możliwości zaprezentowano w Las Vegas podczas targów NAB 2018 przez firmę ProGrade.

O marce ProGrade usłyszeliśmy po raz pierwszy w lutym bieżącego roku. Mimo małego stażu producent nie zamierza ustępować doświadczonej konkurencji i prezentuje kartę, która wyznacza nowe standardy prędkości i pojemności.

Karty ProGrade CFExpress oferować będą do 1 TB pamięci i transfery rzędu 1400 MB/s. Warto przy tym wspomnieć, że najszybsze obecnie na rynku, karty XDQ 2.0 dobijają zaledwie do 500 MB/s. Będziemy mieć więc do czynienia z prawdziwymi demonami, którym niestraszny będzie zapis wideo nawet z rozdzielczości 8K i które pozwolą pomieścić fotograficzny materiał z wielu miesięcy, niekiedy pewnie i lat.

Karty CFexpress będą mogły współpracować ze wszystkimi urządzeniami obsługującymi format XQD, po aktualizacji oprogramowania.

Cena i dostępność

W ofercie marki ProGrade znajdą się nośniki o pojemnościach 256 GB, 512 GB i 1 TB. Na razie nie wiadomo kiedy i w jakiej cenie pojawią się na rynku. Była to bowiem dopiero prezentacja możliwości nowych kart, a nie ich oficjalna premiera.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem progradedigital.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8