Nie starcza Ci miejsca na kartach? ProGrade pokazuje kartę CFExpress o pojemności 1 TB i prędkości odczytu 1,4 GB/s

Nie starcza Ci miejsca na kartach? ProGrade pokazuje kartę CFExpress o pojemności 1 TB i prędkości odczytu 1,4 GB/s

Wysokie rozdzielczości, a zwłaszcza filmy dosłownie pożerają karty pamięci. Do tego, wraz ze wzrostem jakości pojawiają się problemy z prędkościami transferu. Z odsieczą nadchodzą karty CFExpress marki ProGrade.

Zaprezentowany jesienią 2016 roku standard CFexpress ma być naturalnym następcą kart XQD, które jeszcze nie zdążyły dobrze zadomowić się na rynku, a które już niebawem odejdą zapewne do lamusa. Nośniki CFexpress mają je bowiem bić na głowę pod względem wyników, co udowadnia karta, której możliwości zaprezentowano w Las Vegas podczas targów NAB 2018 przez firmę ProGrade.

O marce ProGrade usłyszeliśmy po raz pierwszy w lutym bieżącego roku. Mimo małego stażu producent nie zamierza ustępować doświadczonej konkurencji i prezentuje kartę, która wyznacza nowe standardy prędkości i pojemności.

Karty ProGrade CFExpress oferować będą do 1 TB pamięci i transfery rzędu 1400 MB/s. Warto przy tym wspomnieć, że najszybsze obecnie na rynku, karty XDQ 2.0 dobijają zaledwie do 500 MB/s. Będziemy mieć więc do czynienia z prawdziwymi demonami, którym niestraszny będzie zapis wideo nawet z rozdzielczości 8K i które pozwolą pomieścić fotograficzny materiał z wielu miesięcy, niekiedy pewnie i lat.

Karty CFexpress będą mogły współpracować ze wszystkimi urządzeniami obsługującymi format XQD, po aktualizacji oprogramowania.

Cena i dostępność

W ofercie marki ProGrade znajdą się nośniki o pojemnościach 256 GB, 512 GB i 1 TB. Na razie nie wiadomo kiedy i w jakiej cenie pojawią się na rynku. Była to bowiem dopiero prezentacja możliwości nowych kart, a nie ich oficjalna premiera.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem progradedigital.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - test obiektywu
22 Lut 2019
Dziś sprawdzamy czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to pozycja, na którą czekali fotografowie systemu Sony E. Na papierze zoom ma wszystko, by nawiązać walkę z konkurencją, jednak jak wypada w praktyce?
0
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1