Nie starcza Ci miejsca na kartach? ProGrade pokazuje kartę CFExpress o pojemności 1 TB i prędkości odczytu 1,4 GB/s

0

Autor: Maciej Luśtyk

11 Kwiecień 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Wysokie rozdzielczości, a zwłaszcza filmy dosłownie pożerają karty pamięci. Do tego, wraz ze wzrostem jakości pojawiają się problemy z prędkościami transferu. Z odsieczą nadchodzą karty CFExpress marki ProGrade.

Zaprezentowany jesienią 2016 roku standard CFexpress ma być naturalnym następcą kart XQD, które jeszcze nie zdążyły dobrze zadomowić się na rynku, a które już niebawem odejdą zapewne do lamusa. Nośniki CFexpress mają je bowiem bić na głowę pod względem wyników, co udowadnia karta, której możliwości zaprezentowano w Las Vegas podczas targów NAB 2018 przez firmę ProGrade.

O marce ProGrade usłyszeliśmy po raz pierwszy w lutym bieżącego roku. Mimo małego stażu producent nie zamierza ustępować doświadczonej konkurencji i prezentuje kartę, która wyznacza nowe standardy prędkości i pojemności.

Karty ProGrade CFExpress oferować będą do 1 TB pamięci i transfery rzędu 1400 MB/s. Warto przy tym wspomnieć, że najszybsze obecnie na rynku, karty XDQ 2.0 dobijają zaledwie do 500 MB/s. Będziemy mieć więc do czynienia z prawdziwymi demonami, którym niestraszny będzie zapis wideo nawet z rozdzielczości 8K i które pozwolą pomieścić fotograficzny materiał z wielu miesięcy, niekiedy pewnie i lat.

Karty CFexpress będą mogły współpracować ze wszystkimi urządzeniami obsługującymi format XQD, po aktualizacji oprogramowania.

Cena i dostępność

W ofercie marki ProGrade znajdą się nośniki o pojemnościach 256 GB, 512 GB i 1 TB. Na razie nie wiadomo kiedy i w jakiej cenie pojawią się na rynku. Była to bowiem dopiero prezentacja możliwości nowych kart, a nie ich oficjalna premiera.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem progradedigital.com.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Gudsen Moza Air 2S - lepsza bateria, więcej mocowań i unikalne pokrętło funkcyjne
Gudsen Moza Air 2S - lepsza bateria, więcej mocowań i unikalne pokrętło funkcyjne
Gudsen prezentuje aktualizację swojego najbardziej zaawansowanego gimbala. Choć większość możliwości pozostaje taka sama jak wcześniej, model Moza Air 2S oferuje...
2
0
Laptopy NVIDIA Studio z GeForce RTX 3050 i 3050 Ti - szybka edycja zdjęć i filmów na każdą kieszeń?
Laptopy NVIDIA Studio z GeForce RTX 3050 i 3050 Ti - szybka edycja zdjęć i filmów na każdą kieszeń?
Na rynku debiutują laptopy wykorzystujące nowe, podstawowe układy grafiki GeForce RTX3050. W przypadku urządzeń z linii NVIDIA Studio, twórcy...
8
2
Zhiyun Smooth Q3 - gimbal do smartfona z wbudowanym oświetleniem
Zhiyun Smooth Q3 - gimbal do smartfona z wbudowanym oświetleniem
Kompaktowe gimbale potrafią coraz więcej. Nowy Zhiyun Smooth Q3 oprócz stabilnych ujęć zapewni też dodatkowe oświetlenie.
4
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)