Nie starcza Ci miejsca na kartach? ProGrade pokazuje kartę CFExpress o pojemności 1 TB i prędkości odczytu 1,4 GB/s

0
Maciej Luśtyk
11 Kwiecień 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Wysokie rozdzielczości, a zwłaszcza filmy dosłownie pożerają karty pamięci. Do tego, wraz ze wzrostem jakości pojawiają się problemy z prędkościami transferu. Z odsieczą nadchodzą karty CFExpress marki ProGrade.

Zaprezentowany jesienią 2016 roku standard CFexpress ma być naturalnym następcą kart XQD, które jeszcze nie zdążyły dobrze zadomowić się na rynku, a które już niebawem odejdą zapewne do lamusa. Nośniki CFexpress mają je bowiem bić na głowę pod względem wyników, co udowadnia karta, której możliwości zaprezentowano w Las Vegas podczas targów NAB 2018 przez firmę ProGrade.

O marce ProGrade usłyszeliśmy po raz pierwszy w lutym bieżącego roku. Mimo małego stażu producent nie zamierza ustępować doświadczonej konkurencji i prezentuje kartę, która wyznacza nowe standardy prędkości i pojemności.

Karty ProGrade CFExpress oferować będą do 1 TB pamięci i transfery rzędu 1400 MB/s. Warto przy tym wspomnieć, że najszybsze obecnie na rynku, karty XDQ 2.0 dobijają zaledwie do 500 MB/s. Będziemy mieć więc do czynienia z prawdziwymi demonami, którym niestraszny będzie zapis wideo nawet z rozdzielczości 8K i które pozwolą pomieścić fotograficzny materiał z wielu miesięcy, niekiedy pewnie i lat.

Karty CFexpress będą mogły współpracować ze wszystkimi urządzeniami obsługującymi format XQD, po aktualizacji oprogramowania.

Cena i dostępność

W ofercie marki ProGrade znajdą się nośniki o pojemnościach 256 GB, 512 GB i 1 TB. Na razie nie wiadomo kiedy i w jakiej cenie pojawią się na rynku. Była to bowiem dopiero prezentacja możliwości nowych kart, a nie ich oficjalna premiera.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem progradedigital.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)
Więcej w kategorii: Akcesoria
DJI Ronin-SC - lekki, poręczny, funkcjonalny i niedrogi gimbal do bezlusterkowców
DJI Ronin-SC - lekki, poręczny, funkcjonalny i niedrogi gimbal do bezlusterkowców
Na rynku debiutuje ciekawy konkurent popularnych gimbali Feiyu Tech i Zhiyun. Najlżejszy stabilizator z rodziny DJI Ronin kierowany jest do użytkowników...
0
0
Lomography LomoChrome Metropolis - mocno kontrastowy filmy o niecodziennej kolorystyce
Lomography LomoChrome Metropolis - mocno kontrastowy filmy o niecodziennej kolorystyce
LomoChrome Metropolis to najnowszy kolorowy negatyw o „dużej wyrazistości i kontraście oraz mocno stonowanej kolorystyce“. Na dodatek będzie dostępny w kilku wersjach:...
13
7
Sony prezentuje nowe rozwiązania dla filmowców
Sony prezentuje nowe rozwiązania dla filmowców
Dzisiejsza premiera A7R IV nie była jedyną nowością, którą zaserwowało nam Sony. Producent zaprezentował także akcesoria, które powinny zainteresować filmowców i...
3
0